Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne stacje i tunele metra warszawskiego z zasięgiem

Kolejne stacje i tunele metra warszawskiego z zasięgiem

sirmark 20 Maja 2015 09:16

9 2

T-Mobile poinformował, że zakończony został pierwszy etap prac przy modernizacji sieci na pierwszej linii Metra Warszawskiego.



Obecnie pasażerowie mogą swobodnie korzystać z sieci T-Mobile (2G/3G/4G) na stacjach i w tunelach na odcinku od Młocin do Placu Wilsona. Uruchomiono również zasięg na stacji Politechnika wraz z częścią przyległych tuneli.

W kolejnych miesiącach będą prowadzone prace na następnych odcinkach Metra. Jak wyjaśnia T-Mobile, postęp projektu uzależniony jest od możliwości prowadzenia prac w tunelach (ruch na torach wyłączany jest tylko w krótkich okienkach czasowych).

Projekt prowadzony jest jako przedsięwzięcie międzyoperatorskie T-Mobile, Orange, Plusa i Play, a wykorzystana zostanie infrastruktura tego ostatniego (Play zasięg w metrze ma juz od 2011 r.).




Zobacz: LTE Orange w warszawskim metrze
Zobacz: Zasięg w całym warszawskim metrze możliwy do końca roku

Aktualizacja

Jak potwierdza Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, nowe stacje w zasięgu to: Marymont, Plac Wilsona i Politechnika. Aktualnie ciągły zasięg w tunelach pierwszej linii jest od Młocin do Pl. Wilsona. W tej chwili trwają prace nad modernizacją kolejnych stacji, a po ich oddaniu ciągły zasięg będzie do stacji Politechnika. Ze słów rzecznika wynika, że prace modernizacyjne i uruchamianie kolejnych odcinków są lekko opóźnione, ze względu na ograniczenia w dostępie do tuneli. W grudniu zeszłego roku, serwis transport-publiczny.pl informował, że udostępnienia usług w całej I linii metra planowane było na pierwszą połowę 2015 r.

Arkadiusz Majewski z sieci Plus, poinformował, że pracę idą zgodnie z ustalonym harmonogramem w ramach dostępnego, ograniczonego czasu. W najbliższych dniach pracę prowadzone będą na stacjach, Metro Politechnika, Metro Wilsona, Metro Młociny, Metro Słodowiec, Metro Stare Bielany, Metro Wawrzyszew i Metro Młociny, a w ciągu tygodnia ma być na nich dostępny zasięg. W tej chwili przewidywany czas to koniec III kwartału.

Źródło tekstu: T-Mobile, wł     
Źródło zdjęć: metro.waw.pl

Dodaj do:

Tagi: warszawa | metro

w sumie: 20
  • 1

    1.  2015-05-20 09:26:08

    O czym to T-Mobile informuje? Przecież na odcinku Mlociny-pl. Wilsona zasięg 3G już był od dawna, na pewno już w zeszłym roku.

  • 1

    2. ~  2015-05-20 09:32:28  host: ip-5-172-247-241.free.aero2.net.pl

    Był od kilku lat zasięg w W3 i to od Młocin do Słodowca, to uwaga - przez kilka lat udało im się uruchomić tunele od Słodowca do Wilsona, to jest 2 stacje.

  • 1

    3.  2015-05-20 09:58:14

    #2. dokładnie jakoś tak. Dopytuje opów odnośnie aktualnego planu, bo koszmarnie ciężko im idzie. Tłumaczą się, że to przez Metro.

  • -1

    4. ~Jadźka  2015-05-20 10:03:33  host: ip-5-172-234-178.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    play się nie dokłada?

  • 1

    5. ~  2015-05-20 10:07:03  host: ip-5-172-247-241.free.aero2.net.pl

    @3 Od Słodowca do Młocin mają, bo te stacje oddali dużo później do użytku i oddali je jednocześnie. Ten odcinek tuneli miał już odpowiednią infrastrukturę wybudowaną przez metro i opy nie musiały praktycznie nic robić, poza zamontowaniem swoich rozwiązań jak na 2 linii. Zgadzam się, że pozostały odcinek - o wiele dłuższy - nie jest dostosowany przez metro i opy muszą włożyć dużo swojej pracy. Ale problem polega na tym, że oni zabrali się za to dopiero w drugiej połowie 2014 r. A co przez pozostałe lata robili?

  • 1

    6. ~  2015-05-20 10:08:09  host: ip-5-172-247-241.free.aero2.net.pl

    @4 Play się nie dokłada, bo już od dawna ma cały odcinek z zasięgiem. Co więcej W3 buduje zasięg w oparciu o infrę play na 1 linii.

  • 0

    7. ~  2015-05-20 10:12:17  host: 37-128-88-154.static.ip.netia.com.pl

    Głownie chodzi o czas jaki daje metro na pracę. Chyba między 01:00 a 04:00 i to nie w każdą noc...

  • 0

    8.  2015-05-20 10:25:19

    #7. zgadza się, ale w zeszłym roku uzgodnili jakiś harmonogram i kompletnie nic z tego nie wyszło.

  • -1

    9. ~  2015-05-20 10:36:51  host: 37-128-88-154.static.ip.netia.com.pl

    #SirmarK - ale chyba w końcu jesteśmy bliżej niż dalej ;) Operatorzy mówili, że do końca pierwszej połowy roku chcą pokryć całą I linię i tunele 2G/3G/4G ale tu chyba też będzie poślizg. Zostało 5-6 tygodni. Powiem tak - warto czekać! LTE na II linii to bajka. Zasięg i osiągi.

  • 1

    10. ~  2015-05-20 10:53:50  host: ip-5-172-247-241.free.aero2.net.pl

    @8 najpierw mówili, że do końca pierwszego kwartału http://tlp.is/6cw potem przesunęli termin, do końca I połowy 2015 r., teraz powiedzą co innego.

  • 0

    11.  2015-05-20 12:40:03

    Jeszcze jakoś nie miałem okazji sam sprawdzić jak działa LTE w metrze, ale po opiniach znajomych ze szkoły to działa całkiem nieźle i to właśnie w Orange i T-M.

  • 0

    12. ~Dwunastywpis  2015-05-20 13:03:35  host: alien1.bauer.pl

    Najmocniej przepraszam szeroko zgromadzonych, ale nie zgadzam się z ogólnie tu przyjętą tezą. Ja rozumiem, że wszystko dla ludzi i że każdemu według potrzeb, lecz jako dla stałego użytkownika linii metra takie udogodnienie ma swoją, niestety, gorszą stronę. Ludzie, na szczęście nie wszyscy, często nie mogą się oderwać od swojego telefonu. Nie mówię tu o grzebaniu w smartfonie, ale o rozmowach, o tym czy jest wjazd do garażu, czy jest deadline, czy naprawili windę... etc. Nie mam ochoty o tym słuchać! Podejrzewam, że całe otoczenie także! Do tej pory był to problem komunikacji naziemnej gdzie zawsze znajdzie się model uważający jego pierogi na obiad za najważniejszą rzecz na świecie, gdyż nie wszyscy operatorzy mieli zasięg na otwartych odcinkach. Nie mam zamiaru, ani ochoty słuchać cudzych rozmów, problemów. Wyjdź na stacji docelowej i porozmawiaj! Nie chodzi o to, że się czepiam, bo jak już wspomniałem wszystko jest dla ludzi. Szkoda tylko, że ci ludzie nie myślą o całej reszcie.

  • 1

    13. ~kanikats  2015-05-20 13:17:06  host: 217-67-214-154.itsa.net.pl

    @12. ~Dwunastywpis
    Jeśli denerwują Cię rozmowy ludzi w komunikacji to proponuję założyć słuchawki i posłuchać muzyki/audiobook'a (sam nie rozmawiam w komunikacji przez telefon). Jest to dość dobre rozwiązanie. Niektórym ludziom potrzebny jest zasięg w metrze nawet ze względu na fakt gdy metro ma opóźnienia i trzeba zadzwonić do pracodawcy/klienta z informacją o ewentualnym spóźnieniu.

  • 0

    14.  2015-05-20 13:25:19

    @up: kwestia postawy wobec tego (i własnej, żeby samemu tak nie działać).. i wszystko w temacie. Ciężko z tępymi dresami i nie będąc karateką ; ) nie ma co zaczynać tematu, ale - można zawsze wysłać SMS na odpowiednik 112.

  • 0

    15.  2015-05-20 13:29:38

    Co do newsa... zasięg LTE w najnowszej części pierwszej nitki zauważyłem jakiś... miesiąc temu? I właśnie działał do +/- Placu Wilsona. Także nihil novi, tylko komunikat prasowy ; ) Czekam z utęsknieniem na środkową część inwestycji ; P

  • -1

    16.  2015-05-20 15:39:16

    Ja ostatnio zauważyłem zasięg 3G Orange pomiędzy stacjami Politechnika i Centrum.

  • -1

    17. ~siedemnastywpis  2015-05-20 15:54:41  host: alien1.bauer.pl

    @kaniktas, dlaczego to ja mam się podporządkować? Przecież to nie ja robię źle. A reszta to sprawa wychowanie i kultury osobistej.

  • 1

    18. ~  2015-05-20 16:52:04  host: 212.109.132.194

    @17
    dlaczego? Bo demokracja.

  • -1

    19. ~Dziewiętnastywpis  2015-05-20 20:13:39  host: 89-67-108-119.dynamic.chello.pl

    @~, przepraszam, zapomniałem.

  • 1

    20. ~Olek777  2015-05-21 02:00:49  host: user-46-113-219-241.play-internet.pl

    W kolejnych co-kwartalnych deklaracjach sieci - głównie Orange, zasięg w południowym odcinku M1 miał być już na jesieni 2014. Konsekwentnie udają że nie pamiętają swoich zapowiedzi, tylko chwalą się bzdurami, i kolejnymi deklaracjami kolejnych terminów odsuniętych o kwartał. I tak co kwartał. Żenada od roku - bez uzasadnienia technicznego

Dodaj swoją opinię