Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne spotkanie i kolejny projekt porozumienia

Kolejne spotkanie i kolejny projekt porozumienia

WitekT 20 Kwietnia 2005 10:49

0 0

Zaplanowane na wtorek spotkanie związkowców z zarządem Telekomunikacji Polskiej nie odbyło się. Następne spotkanie ma odbyć się w środę.

Związkowcy przekazali we wtorek zarządowi przygotowany przez siebie projekt porozumienia między stronami dotyczącego zapowiadanych zwolnień pracowników TP, w którym są m.in. zapisy o dobrowolności odejść z TP. Zarząd TP przedstawi najprawdopodobniej swój projekt porozumienia.
Związkowcy zwrócili się także do zarządu TP z prośbą, by ze względu na trwające rozmowy o wstrzymaniu zwolnień grupowych przesunąć termin składania przez pracowników wniosków o dobrowolne rozwiązanie umowy o pracę. Zgodnie z regulaminem zwolnień, pracownicy będą mieli możliwość dobrowolnego odejścia, jeśli do 21. kwietnia złożą stosowny wniosek. Umowy z nimi będą rozwiązane z dniem 31. maja.

Zgodnie z przedstawionym w ubiegłym tygodniu stanowiskiem Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, jeśli przedstawiciele France Telecom nie podejmą rozmów ze związkowcami z TP, może dojść do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet