Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne polskie Sale Doświadczania Świata

Kolejne polskie Sale Doświadczania Świata

WitekT 15 Września 2005 09:58

0 0

Polska Telefonia Cyfrowa angażuje się w wiele programów wsparcia, których odbiorcami są głównie dzieci i młodzież.

Są to przede wszystkim projekty o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, czy sportowym, dzięki którym młodzi ludzie mają szansę uwierzyć we własne siły i umiejętności. Przykładami są: Pracownia Umiejętności realizowana wspólnie z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, czy Era Liga Szkolna, popularyzująca koszykówkę w szkołach.

Polska Telefonia Cyfrowa wspiera również powstawanie Sal Doświadczania Świata w Polsce. Od 2003 r. PTC przeznaczyła na ich rozwój 430 tys. zł. Dzięki tej dotacji, w urządzenia niezbędne do rehabilitacji, wyposażono już 4 Sale, a do końca 2005 roku otwartych będzie kolejnych 7.
Sala Doświadczania Świata jest elementem wieloprofilowej, kompleksowej metody usprawniania dzieci i młodzieży, znanej za granicą, pod nazwą Snoezelen. Sala ta to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów, takie jak np. emiter zapachów, kolumna wodna, czy kurtyna światłowodów, które w zależności od potrzeb dostarczają dzieciom różnego rodzaju bodźców. Sala Doświadczania Świata stwarza warunki do pracy z pacjentami o różnym stopniu niepełnosprawności, między innymi z dziećmi z porażeniem mózgowym, niewidomymi, czy autystycznymi. Terapia prowadzona w Salach pod okiem doświadczonych terapeutów, pozwala na znalezienie nowej drogi docierania do tych, którym głęboka niepełnosprawność umysłowa, czy zaburzenia psychiki nie pozwalają na nawiązywanie prawidłowej komunikacji z otoczeniem. Metoda ta pomaga dzieciom odbierać, uporządkować i przeżywać świat.

PTC dotowała już Sale we Wrocławiu, Bytomiu, Stalowej Woli i Słupsku, a 15. września zostanie oddana Sala Doświadczania Świata w Ochotnicy Dolnej koło Szczawnicy. Na otwarcie czekają Sale w Jarosławiu, Nidzicy, Mińsku Mazowieckim, Lublinie, Sieradzu i Płocku.

Sala w Ochotnicy Dolnej prowadzona będzie przez Ośrodek Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy. Do placówki uczęszczają dzieci w wieku od 4 do 21 lat o różnym stopniu niepełnosprawności. Są to dzieci z zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, wadami genetycznymi, autyzmem oraz innymi chorobami. W Ośrodku prowadzone są zajęcia edukacyjne, a każde dziecko ma opracowany indywidualny program nauczania, dostosowany do jego możliwości psychofizycznych.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-160-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet