Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne oskarżenia ludzi z zarządu PTC

Kolejne oskarżenia ludzi z zarządu PTC

WitekT 4 Listopada 2005 12:20

0 0

Kilka dni temu Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła zarzut poświadczenia nieprawdy przed sądem rejestrowym Wilhelmowi Stuckemannowi, byłemu członkowi zarządu PTC.

Ten sam zarzut postawiono także pozostałym osobom — mówi Maciej Kujawski, rzecznik prokuratury okręgowej. Pozostałym, czyli Tadeuszowi Kubiakowi, Tadeuszowi Holcowi, Martinowi Schneiderowi, a więc osobom, które z namaszczeniem Elektrimu w lutym tego roku złożyły w sądzie rejestrowym wniosek o zmianę w KRS, polegającą na wpisaniu nowego zarządu i struktury właścicielskiej.

Prokuratura postanowiła przedłużyć śledztwo w tej sprawie do końca grudnia. W tym czasie chce zakończyć przesłuchania. Część osób do tej pory odmawiała składania wyjaśnień. Jeśli w toku śledztwa pojawią się nowe elementy, to być może termin zakończenia postępowania zostanie przesunięty.
Strony będą też miały czas na zaznajomienie się z aktami. Niedawne postawienie zarzutów nie musi jednak zakończyć się sprawą sądową. Jeżeli wyjaśnienia będą logiczne i przekonujące, to postępowanie może zostać umorzone, jeśli nie, to prokuratura zapewne skieruje akt oskarżenia do sądu.

Wspomniane na wstępie zmiany w KRS zostały zaskarżone przez Elektrim Telekomunikację. W sierpniu sąd apelacyjny cofnął sprawę zmian w KRS do ponownego rozpoznania przez sąd rejestrowy. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet