Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne miasta w zasięgu UMTS Plusa

Kolejne miasta w zasięgu UMTS Plusa

sirmark 1 Września 2006 14:29

0 0
Od 1 września Polkomtel rozszerza swój zasięg UMTS o kolejne 3 miasta: Bydgoszcz, Toruń i Częstochowę.

Oprócz trzech nowych miast telefonia trzeciej generacji (3G) dostępna jest także w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie, Szczecinie, Gliwicach i Zakopanem.

Orientacyjne mapy poniżej.

Bydgoszcz
plus umts bydgoszcz

Toruń
plus umts torun

Częstochowa
plus umts czestochowa



Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    26. ~observator  2006-09-02 10:06:48  host: nat-39.wolomin.net

    Do narzekaczy: marudzą jak widzę ci co mają orangutana he he albo erę. Ci co używają simdaty albo videocalla w Plusie nie narzekają tylko mają i korzystają. Pokażcie mi lepiej działający transfer danych niż w Plusie. Pokażcie mi która sieć ma więcej lokalizacji działającego UMTSu. Era nic nie robi, orangutan gada, a Plus po prostu robi swoje i się nie ogląda na marudzących.

  • 0

    27. ~getITright  2006-09-02 14:20:56  host: phantom.teldom.pl

    @obserwator - to nie prawda, ostatnio sprawdzałem mapki i era ma prawie 100% 3-miasta pokryte i nawet okolice aglomeracji, a plusik tylko gdańsk i może z 50% gdyni, więc jak dla mnie era ma największy zasięg, a jeśli chodzi o EDGE to orange jest bezkonkurencyjny, także plus jest wręcz ostatni. A i nie mam orangutana :) tylko abo plusa właśnie

  • 0

    28.  2006-09-02 17:21:06

    No z własnych obserwacji to w Małopolsce Era ma najlepszy zasięg EDGE, Plus słabiutko bardzo - nie wiem jak w innych regionach...

  • 0

    29. ~dt  2006-09-02 20:05:26  host: wap.plusgsm.pl

    @get- Plus ma z pewnoscia najwiekszy zasieg i wciaz dochodza kolejne stacje. Dobrze to widac na przykladzie Lodzi gdzie mapka na iPlusie to historia. Co do edge to fakt jest slabiej. Orange poszlo na ilosc ale nie jakosc...

  • 0

    30.  2006-09-02 21:28:27

    Dt- teraz ta mapa Ipusa o Lodzi juz dobrze pokazuje - niestety nadal 50% lodzi nie ma umts Plusa :( mam nadzieje ze to chwilowe i do konca roku z 80% miasta bedzie w 3G Plusa o miastach satelitach - Zgierz,Aleksandrow,Konstantynow,Pabianice nawet w tym roku nie marze :(((

  • 0

    31.  2006-09-02 21:32:42

    najdokładniejsza mapa zasięgu Plusa: www.mapa.plusgsm.pl (p.s nawet na tej mapce już Lublin nie jest tak idealnie pokryty...dla tych co tak zazdrościli :P ;)

  • 0

    32.  2006-09-02 21:47:36

    sorry, pomyliłem się z adresem. Tamto to stara mapa. To jest najdokładniejsza mapka Plusa: http://was.plusgsm.pl/GSIMZ/ImzControl

  • 0

    33.  2006-09-02 22:01:46

    Z tych map widac jak Lodz jest przez Plusa zaniedbana :( 50% miasta nie ma umts i 50% nie ma nawet edge ! :( plus in minus :/ To juz bym wolal tak jak w Erze lub Orange gdzie prawie 100% miasta jest w edge :))) Cala polityka Plusa ...

  • 0

    34.  2006-09-02 22:02:47

    Za to jeszcze w Lodzi Era 90% miasta ma w umts a Orange chyba tylko 1% ;D

  • 0

    35. ~observator  2006-09-03 08:01:30  host: nat-39.wolomin.net

    Swego czasu, kiedy mieliśmy w firmie kupić sporo kart pcmcia dla handlowców, testowaliśmy wszystkie sieci. Plus wypadł najlepiej i teraz chłopaki ganiają po kraju z option globtrotterem, nie narzekając. a w zaprzyjaźnionej firmie używają orangutana - tam to mój kumpel klnie na żółtych na czym świat stoji. Transfery niby EDGE na poziomie 1 kB/s , zawiesza się , zrywa...

  • 0

    36. ~wielki_zwis  2006-09-03 12:01:51  host: aki141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Era wlaczyla kilka tygodni temu UMTS na Mazurach: Pisz, Giżycko, Ruciene-Nida

  • 0

    37. ~wlo  2006-09-03 12:58:26  host: arv99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szalony - nie raz Ci mówiłem, żebyś na mapki nie patrzył. U mnie podobno w Orange całe miato obejmuje EDGE. Ciekawe dlaczego u mnie w domu nie? dlaczego w centrum, kilaset metrów od stacji, transmisja EDGE to góra 8-10 kB/s? No tak - ale jest EDGE ;-) Ciekawe, że Plus ma EDGE tam gdzie mapka nie pokazuje nawet ;-) A tam gdzie jest, transmisja 15-20 a wieczorem i w nocy 30 kB/s to standard?

  • 0

    38.  2006-09-03 13:46:36

    @36 skąd info? osobiście sprawdziłeś?

  • 0

    39. ~wielki_zwis  2006-09-03 14:01:48  host: akf161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kmis: tak, przejezdzalem tamtedy, tel zalogował mi sie do UMTS, bylem w lekkim szoku ale naprawde dziala

  • 0

    40.  2006-09-03 14:03:12

    @39; a sprawdzałeś inne sieci, np. Plusa?

  • 0

    41. ~wlo  2006-09-03 18:06:40  host: arv99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U mnie coś stanęła sprawa stacji Plusa (dwóch nawet). W sparwie jednej (bez UMTS) są protesty społeczne, ale druga pewnie gdzieś na biurku utknęła, bo i w terenie gdzie zabudowy mieszkaniowej nie ma (bezpośrednio przyległej - obszar "porzemysłowy" nazwijmy to) i w centrum miasta, gdzie jednak ludzie mniej reagują na tego typu przedsięwzięcia niż w mniejszych miasteczkach czy miejscowościach gminnych w niezbyt zwartej zabudowie nawet.

  • 0

    42. ~getITright  2006-09-03 18:40:48  host: phantom.teldom.pl

    niewiem... nie sprawdzałem, ale jeśli tak jest ja mówicie, ze orange ma ten EDGE tylko na mapkach, to jest to niezły skandal i w sumie wprowadzanie klienta w błąd, a tym to się powinien zająć UKE, z drugiej strony na czym można polegać jak nie na mapkach ? (bo przecież nie na opiniach ludzi na forum chyba) ale nawet jeśli tak jest, co zresztą podobne jest do TPsy i jej własności - ornage, a jeszcze wcześniej idei - to jest jak najbardziej w ich stylu, to i tak era ma najlepszy zasięg UMTS, przynajmniej jeśli chodzi o 3-miasto, bo reszta Polski mnie nie interesuje.

  • 0

    43. ~  2006-09-03 22:00:17  host: p01-03.opera-mini.net

    Wlo- masz rację że edge Plusa jakościowo jest the best :) a Orange jest słabe :-) ale to nie powód by Plus w połowie Łodzi oferował prędkości 4-5kB/s a tak jest :/ ps albo mam obsesję i złudzenia albo wydaje mi się że na masztcie w mojej okolicy jakieś "pionowe" 3 pręty wzrosły :-) czyżby Plus anteny umts chciał dostawić ?

  • 0

    44.  2006-09-03 22:07:53

    43 to byłem Ja :) tylko nie wiem czemu anonim poszedł z mini :-) ogólnie jednak wolę Operę natywną . Co dziwne te pręty pionowe są już gołe od 2 tygodni - ciekawe kiedy anteny NodeB się na nich pojawią ?

  • 0

    45. ~wlo  2006-09-03 22:18:03  host: arv99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    getITright - mapki dają orientacyjny zasięg, to oczywiste przecież.

Dodaj swoją opinię