Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne miasta w zasięgu Internetu Cyfrowego Polsatu

Kolejne miasta w zasięgu Internetu Cyfrowego Polsatu

LuiN 27 Września 2010 08:13

0 0

Białystok, Węgrów, Skarżysko - Kamienna i Przasnysz dołączyły do grona miejscowości znajdujących się w zasięgu bezprzewodowego, szerokopasmowego Internetu Cyfrowego Polsatu świadczonego w technologii HSPA+.

W efekcie regularnej rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej spółki Aero2, z której korzysta platforma, baza potencjalnych klientów usługi dostępu do Internetu Cyfrowego Polsatu wzrosła o ponad 250 tys. osób.

Szerokopasmowy Internet w technologii HSPA+ Cyfrowy Polsat dostarcza od 1. lutego br. Usługa świadczona jest na częstotliwości 900 MHz w oparciu o infrastrukturę spółki Aero 2, budowaną przez Sferię. Obok telewizji i telefonii komórkowej, to już trzecia usługa w portfolio operatora. W ramach Multioferty wszystkie usługi dostępne są z jedną umową, opłatą abonamentową i fakturą.




Na dzień dzisiejszy w zasięgu mobilnego Internetu spółki znajduje się blisko 11 tys. miejscowości. W pierwszej połowie br. zdecydowało się na niego 10 tys. gospodarstw domowych.

Technologia HSPA+ (Evolved HSPA), z której korzysta Cyfrowy Polsat zapewnia wysokie prędkości transmisji danych - do 21 Mb/s przy pobieraniu i do 5,76 Mb/s przy wysyłaniu.

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~Octopus  2010-09-27 08:29:36  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    Tak więc Solorz oddaje pole TV Sat na poczet internetu, to było tylko kwestią czasu.

  • 0

    2.  2010-09-27 08:44:07

    Octopus: Nie powiedziałbym, że oddaje. Raczej wkracza z ofertą pakietową tv+Internet+tel czego inne platformy cyfrowe nie mają. Myślę, że dzięki temu zyskuje przewagę na rynku.

  • 1

    3.  2010-09-27 09:01:40

    Co oddaje, jakie pole. Cyfrowy Polsat jest plaformą jest nawiększą platformą cyfrowa w PL. Mając taką bazę i potencjał nie dziwię się że idą w tym kierunku. Jeszcze z rok i myślę że CP może trochę zamieszać na rynku usług telekomunikacyjnych (w końcu Mobyland i Centernet budują sieć dla Areo2, a Areo2 to dla przypomnienia też Solorz).

  • 0

    4.  2010-09-27 09:18:44

    Ad 3. Nie są w stanie zamieszać. Ilu taki Cyfrowy Polsat ma użytkowników telefonii komórkowej? Jak mają 1% tego co ma taki Plus czy Orange to dużo. Niestety dla takiego Solorza, Play "zepsuł" biznes wchodząc z tak niskimi cenami i dobrymi warunkami. Tu już nikt nie namiesza bo biżnes ten nie jest tak opłacalny jak kiedyś. Jedyną opcją jest kupno przez Solorza jedną z większych sieci np. Plusa czy choćby Play. Ale i w takiej sytuacji nie byłoby mieszania ale golenie.

  • 0

    5.  2010-09-27 09:42:02

    Czy ktoś wie, czy ten internet, mogę jakoś przetestować na kartę? Chodzi mi kupić starter CP i włożyć do modemu z 900MHz.

  • 0

    6.  2010-09-27 10:01:23

    mozna wziasc na probe i oddac.

  • 1

    7. ~  2010-09-27 11:06:21  host: public-gprs109019.centertel.pl

    jak by nie patrzyc sa 10 lat za murzynami 1Gb=1zl plus/orange 1GB 0zl :) jak kto woli 5-20zl za usluge na miesiac, drakonskie oplaty w dzien hehe sa nie normalni.

  • 0

    8. ~Octopus  2010-09-27 11:06:52  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    Polsat wszedł na platformę C+ - tym samym jest to sygnał ,że przyszłościowa analiza rentowności wygląda.. no nie ciekawie. Dla tego nie dziwi mnie zmiana kierunku inwestycyjnego.

  • 0

    9.  2010-09-27 11:10:37

    Ale mi sukces. W takich Pabianicach albo Zgierzu jest tylko po jednej stacji bazowej. Do tego w tym pierwszym mieście stacja jest na uboczu i zawieszona na wysokości maks 10-15m. Zasięg z tego pewno marny, ale ładnie wygląda w statystykach liczby miast.

  • 0

    10. ~dojrz  2010-09-27 12:25:59  host: doy212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moim zdaniem MVNO po prostu opierają się na niszach - młodzi ludzie l=skupieni wokół GA, seniorzy i fanie ojca założyciela wokół "W rodzinie" (chociaż tutaj z marnym skutkiem), więc CP musi przejmować, inaczej będzie w niszy jak teraz.

  • 0

    11. ~jajko  2010-09-27 13:08:18  host: chello089073076142.chello.pl

    a moja karta sim z kolekcji zalogowala sie do orange/idei i dziala :) cos chyba znowu kombinuja......

  • 0

    12. ~jajko  2010-09-27 13:09:03  host: chello089073076142.chello.pl

    karta cyfrowego polsatu i sprawdzane na n6600 tej starej w ksztalcie jajka i p990

  • 0

    13.  2010-09-27 13:21:06

    jajko, a kombinują :) od stycznia CP nie będzie już MVNO Ery.

  • 0

    14. ~jajko  2010-09-27 14:32:40  host: chello089073076142.chello.pl

    a bylo gdzies jakies info?? bo niedawno dopiero do ojczyzny wrocilem :)

  • 0

    15. ~bagabons  2010-09-27 15:30:28  host: dqb222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    CP jeszcze długo nie będzie dorównywał w3, bo nie mówię o Play, które też ma dziury, tylko korzysta z nadajników Polkomtela. Soloż nie ma innego wyjścia jak tylko przejąć inny MVNO, inaczej zawsze pozostanie gdzieś z boku.

  • 0

    16. ~  2010-09-27 15:53:29  host: t20-12.opera-mini.net

    w swietokrzyskim jest jeszcze wiele do zbudowania,czemu w Skarzysku jak tam z infrą ok?mirekb

  • 0

    17. ~  2010-09-28 00:52:05  host: t14-09.opera-mini.net

    @4: Chłopcze zejdz na ziemię, jakim cudem (za co?) Solorz miałby kupić Plusa czy choćby Playa? @5: Raczej u siebie nie złapiesz tego ze Skierniewic, a w Rawie nie ma.

  • 0

    19. ~  2010-09-29 01:42:31  host: 212.2.126.227

    reklama dzwignia... docieramy tam gdzie inni nie docieraja....czyli gdzie?... tzn. docieramy tam gdzie inni juz dotarli Cp...

  • 0

    21. ~AS  2010-09-29 19:30:35  host: n37ip173.piekary.net

    nieźle czyli średnio na 1 miejscowość mają jednego klienta :D

  • 0

    22. ~Ontoni  2010-10-01 13:23:38  host: 078088060024.bielskobiala.vectranet.pl

    To się robi coraz bardziej godne zauważenia i rozważenia, bo oferta CP w sprawie internetu robi się coraz lepsza. Ciągle właściwie gdzieś czytam, że limity rosną, że zasięg lepszy, że szybkość wzrasta. NIby naturalny bieg rzeczy, ale tak właśnie kojarzę net z CP.

Dodaj swoją opinię