Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne kłopoty Elektrimu

Kolejne kłopoty Elektrimu

WitekT 20 Stycznia 2005 11:46

0 0

Powiernik obligacji Elektrimu zażądał od spółki przedterminowego wykupu papierów wartych ponad 430 milionów euro. Elektrim nie ma na to pieniędzy.

Zabezpieczeniem obligacji jest niemal cały majątek konglomeratu, w tym jego udziały w Elektrimie Telekomunikacja i dwóch innych spółkach kontrolujących w sumie 51% kapitału Polskiej Telefonii Cyfrowej. Zarząd Elektrimu odrzucił żądania powiernika, przypominając, że w styczniu 2005 r. wszczął przed sądem w Londynie postępowanie arbitrażowe, które ma ustalić, czy Elektrim kiedykolwiek naruszył warunki emisji obligacji.
W opinii powiernika, Elektrim nie spłacił 15 grudnia odsetek od wartych ok. 432 mln euro obligacji. Co prawda przekazał stosowną kwotę na konto powiernika, ale - według powiernika - część z tej kwoty pochodziła z pieniędzy, którymi Elektrim nie miał prawa dysponować, bo należą do obligatariuszy. Chodzi o pieniądze uzyskane ze sprzedaży akcji Mostostalu Warszawa. Zarząd konglomeratu nie ma zamiaru składać wniosku o bankructwo.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet