Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne informacje o "szybkiej" sprzedaży Polkomtela

Kolejne informacje o "szybkiej" sprzedaży Polkomtela

WitekT 27 Listopada 2005 01:19

0 0

Wkrótce mogą ruszyć rozmowy o sprzedaży pakietu akcji Polkomtela zagranicznym inwestorom - twierdzi Igor Chalupec, prezes PKN Orlen.

Rozmowy o sprzedaż pakietu akcji udziałowcy Polkomtela prowadzą od ponad dwóch lat. Do sprzedania jest łącznie 57% udziałów należących do polskich spółek: PKN Orlen, KGHM oraz PSE. Zakupem zainteresowany jest brytyjski Vodafone. Wcześniej w tej walce liczył się także duński TDC, ale według nieoficjalnych informacji zrezygnował. Pisaliśmy o tym m.in. w tej wiadomości.
Porozumienia jednak wciąż nie ma. Krótko mówiąc: chodzi o cenę. Mamy rozbieżną opinię z zagranicznymi akcjonariuszami w Polkomtela. Nie jest wykluczone, że w ciągu kilku tygodni z nową siłą i z nową werwą podejmiemy rozmowy - powiedział Igor Chalupec.

Jeśli polscy udziałowcy sprzedadzą wspólnie duży pakiet akcji, uzyskają odpowiednio wysoką premię. Jeśli ktoś się wyłamie, pozostali nie uzyskają równie dobrej ceny. Najbliższy tego jest Orlen, który potrzebuje pilnie pieniędzy na inwestycje. Z kolei KGHM nie jest zainteresowany, gdyż duże zyski zapewniają mu wysokie ceny miedzi na rynkach światowych.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Fanzin  2005-11-27 12:25:35  host: chg154.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Orlen szuka gotówki na inwestycje i na swoją nową sieć stacji benzynowych :) Ciekawe czy przypadkiem nie dopłacą do tych akcji?

 • 0

  2. ~szyszkownik  2005-11-28 13:09:43  host: doq244.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jestem przeciwny takiemu dojeniu Polski i polaków. Nie wiem czemu mamy utrzymować niezbyt rentowne firmy zagraniczne. Tak jak Orangutan reperuje sobie finanse kosztem byłej idei , tak vodafone będzi robić to samo

 • 0

  3. ~xxx  2005-11-28 17:55:11  host: azj253.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Sprzedawać kurę znoszącą złote jajka żeby znosiła komu innemu. Czyżby pojawiła się nowa odmiana ptasiej grypy - grypa mózgu ???

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-47-21.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet