Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne gigabajtowe karty Sandiska

Kolejne gigabajtowe karty Sandiska

sirmark 28 Czerwca 2007 12:08

0 0

SanDisk rozpoczął wysyłanie próbek 6 i 8 GB kart pamięci microSD High Capacity (microSDHC) do największych producentów telefonów komórkowych oraz operatorów sieci komórkowych. Wprowadził także do sprzedaży 4 GB karty Memory Stick Micro (M2).

sandisk microsdhc Karta microSDHC o pojemności 8GB może pomieścić ponad 2000 cyfrowych piosenek, ponad 5000 zdjęć o wysokiej rozdzielczości albo 5 godzin wideo MPEG 4 wysokiej jakości. Wprowadzenie karty do sprzedaży detalicznej oraz dostawy dla producentów telefonów i operatorów sieci są planowane na drugą część 2007 roku. Ceny nie zostały jeszcze ustalone.

SDHC to oznaczenie kart formatu SD lub pochodnego o pojemności większej niż 2GB, które są zgodne z nową specyfikacją SD2 umożliwiającą obsługę pojemności od 4 do 32GB. Specyfikacja została opracowana przez SD Association, , która zdefiniowała również trzy klasy minimalnej szybkości transferu danych. Nowe karty spełniają wymagania SD Speed Class 4.




sandisk memorystick micro SanDisk wprowadził także do sprzedaży 4 GB karty Memory Stick Micro (M2). Karta pozwala na zapisanie nawet 1000 piosenek w formacie MP3, 9600 zdjęć o wysokiej rozdzielczości albo 20 godzin wideo MPEG4 i jest zgodna z najnowszą generacją cienkich, multimedialnych telefonów komórkowych Sony Ericsson z serii Cyber-shot i Walkman. Karta 4GB M2, dostarczana obecnie do Europy, będzie sprzedawana w sugerowanej cenie detalicznej 99,99 dolara.

Format M2 został zaprojektowany wspólnie przez SanDisk i Sony Corporation, aby sprostać rosnącym potrzebom kompaktowych multimedialnych telefonów komórkowych. Karta M2 mierzy zaledwie 15x12,5x1,2 mm i pod względem wielkości plasuje się tuż za formatem microSD.

Źródło tekstu: SanDisk     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~PLANET  2007-06-28 12:42:36  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    Przecietny uzytkownik powoli przestaje orientowac sie w ofercie kart pamieci, a jest przeciez wiecej kart na horyzoncie... bedzie wesolo ;)

  • 0

    2. ~yagi  2007-06-28 13:00:33  host: 80.85.229.234

    Ja chce ta karte M2 4GB ;)

  • 0

    3.  2007-06-28 13:02:14

    nowe rodzaje kart wchodzą na rynek a starsze są wycofywane. Jeszcze pamiętam jak w swoim pierwszym aparacie fotograficznym miałem kart SmartMedia. Za taką o pojemności 64mb zapłaciłem wtedy 130zł! A dzisiaj tych kart już w ogóle nie ma.

  • 0

    4.  2007-06-28 13:17:09

    byłoby dobrze gdyby baterie do telefonów równie szybko były doskonalone pod względem ich żywotności....

  • 0

    5. ~bartoldoo  2007-06-28 13:19:44  host: aanw109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja też poproszę M2 4GB :))

  • 0

    6.  2007-06-28 13:42:06

    #2, #5. a czy wasze telefony obsluza taka karte?
    dopiero nowe telefony zaczna takie pojemnosci obslugiwac.

  • 0

    7.  2007-06-28 14:02:04

    A jak to jest że microSDHC 8 GB pozwala na zapisanie 5 godzin filmu a M2 4 GB na zapisanie aż 20 godzin?

  • 0

    8. ~jojo  2007-06-28 14:13:09  host: efh111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przecież obecne telefony pozwalają narazie na zapis na kartach do 2 GB.

  • 0

    9. ~J  2007-06-28 14:18:28  host: byw228.internetdsl.tpnet.pl

    Ja mam w domu PCta z 1998 roku, z twardym dyskiem 4 GB.

  • 0

    10. ~  2007-06-28 14:33:35  host: aam213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    SanDisk robi njlepsze karty pamieci, kingsotow za duzo wraca zdecydowanie do sklepu mimo ze kingston ma wolniejsze transfery przy wyzszej cenie niz sandisk, i to juz nie ten sam kingston co kiedys, teraz zwykla masowka. Sandisk jest zdecydowanie lepszym wyborem

  • 0

    11. ~yagi  2007-06-28 15:23:17  host: 80.85.229.234

    Moj powinien obsluzyc - kwestia ewentualnej aktualizacji softu...

  • 0

    12.  2007-06-28 15:47:08

    nom cos nie tak z tymi danymi: dla 8GB mamy 2000 piosenek, ponad 5000 zdjęć o wysokiej rozdzielczości albo 5 godzin wideo MPEG 4, a dla 4gb - 1000 piosenek w formacie MP3, 9600 zdjęć o wysokiej rozdzielczości albo 20 godzin wideo MPEG4 - imo piosenki sie zgadzaja ale zdjecia i video raczej nie ;D

  • 0

    13.  2007-06-28 21:19:04

    ~PLANET - dokłądnie! Nie dalej jak dwa dni temu, kolega do mnie przyszedł z Fuji S7000 kupionym 2 lata temu i kartą 2-gigową Compact Flash ;-) No i co mu miałem powiedzieć? Jak nawet sprzedawca mu źle doradził? Jedyne co to kazałem mu dzwonić do serwisu Fuji czy nie mają firmware d tego aparatu umożliwiającego obsługę większych kart ;-)

  • 0

    14.  2007-06-28 21:20:20

    i po co komu 2000 piosenek? żeby czytać głupie pytania czy odtwarzacz Nokii ma przewijanie piosenek? ;-)

  • 0

    15. ~  2007-06-28 22:18:03  host: chello062179023129.chello.pl

    wlo, 2000 piosenek to pewnie nikomu, ale zdjęcia cykane przez parę miechów bez wyjmowania karty, nadciąga era HD (pewnie będzie tez miała przełożenie na małe ekrany) itd, itp, już oni wiedzą, co jest Ci potrzebne, nawet jak ty sam jeszcze tego nie wiesz ;)

  • 0

    16. ~PLANET  2007-06-29 09:19:12  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    wlo, ano. Kto teraz musi wiedziec, ze nie wszystkie urzadzenia nie obsluguja FAT32, ze SHDC nie jest wstecznie kompatybilne z SD, ze te mniejsze karty sa szybsze w kwestiach dostepowych, a te wieksze dodatkowo maja wieksza szanse zlego zapisu danych, ale i tak sa lepsze, bo kto by sie decydowal na pareset mega w tych czasach ? No niestety, rzeczywistosc przerasta niektorych... nie da sie ukryc.

Dodaj swoją opinię