Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne "ekofony" od Sony Ericssona

Kolejne "ekofony" od Sony Ericssona

LuiN 14 Grudnia 2009 13:47

0 0

elm hazelSony Ericsson przedstawił telefony Elm i Hazel należące do ekologicznej serii GreenHeart. Obydwa telefony oferują łatwe poruszanie się po portalach społecznościowych, dzięki aplikacji Widget Manager, a także lepszą jakość dźwięku, dzięki funkcjom Noise Shield, Clear Voice oraz Inteligent Volume Adaptation.

Firma Sony Ericsson ogłosiła dziś także ambitny zamiar stuprocentowego dostosowania wszystkich swoich akcesoriów do wymogów serii GreenHeart do roku 2011. Firma będzie kontynuowała wdrażanie swojego ogólnoświatowego programu odzyskiwania telefonów, który ma na celu recykling miliona telefonów do roku 2011. Ponadto Sony Ericsson zadeklarował redukcję własnej emisji CO2 o 20%, a emisji CO2 związanej z cyklem życiowym produktów o 15% do roku 2015.

Modele Elm i Hazel są przyjazne dla środowiska naturalnego i pomagają zmniejszać emisję CO2 poprzez zastosowanie następujących rozwiązań:




Tworzywa sztuczne z recyklingu
Elektroniczny podręcznik użytkownika w telefonie
Brak zastosowanych niebezpiecznych środków chemicznych
Ładowarka zużywająca mało energii elektrycznej (EP300 GreenHeart)
Aplikacja Walk Mate eco
Kalkulator przyjazności dla środowiska
Opakowanie zmniejszone do minimum
Instrukcja użytkownika zajmująca mniej miejsca (VH700)
Farba na bazie wody (VH700)

Oba telefony oferują GPS, aparat fotograficzny 5 Mpix i łączność HSPA. Wraz z telefonem otrzymujemy w przypadku obu modeli zestaw głośnomówiący z serii GreenHeart - HPM-60J. Model Elm będzie dostępny w kolorach: Metal Black i Pearly Rose od pierwszego kwartału 2010 roku. Model Hazel będzie dostępny w kolorach: Superior Black i Passionate Rouge od drugiego kwartału 2010 roku.

Źródło tekstu: Sony Ericsson, wl     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2009-12-14 14:29:41

    Ciekawe ile palą służbowe auta zarządu i czy zaczęli jeździć bez włączonej klimatyzacji? A małe pudełko to chyba, żeby mniej płacić za transport:) To wszystko ma mało wspólnego z ekologią

  • 0

    2. ~  2009-12-14 14:40:49  host: fcn122.internetdsl.tpnet.pl

    w ogóle ta cała współczesna "ekologia" ma mało wspólnego, o ile w ogóle coś, z ekologią w pełnym tego słowa znaczeniu. A co do telefonów, to stare, dobre SE, z naciskiem na stare. Jeśli ta "ekologia" nie będzie taka droga to jestem za.

  • 0

    3.  2009-12-14 15:00:40

    "Ponadto Sony Ericsson zadeklarował redukcję własnej emisji CO2 o 20 %, a emisji CO2 związanej z cyklem życiowym produktów o 15% do roku 2015." poprawcie na 20% tak, jak 15% napisaliście, bo lepiej wygląda niż 20 % ;)

  • 0

    4.  2009-12-14 15:01:20

    "Farba na bazie wody (VH700)" mam nadzieję, że nie będzie szybko schodzić :P

  • 0

    5. ~  2009-12-14 15:05:08  host: v08-11.opera-mini.net

    Co to znaczy ze ladowarka zuzywa mniej energii? Ze malostratna czy ze mniesza bateria?

  • 0

    6. ~  2009-12-14 15:24:56  host: 213-92-154-135.serv-net.pl

    a propo jakosci dzwieku, niech dadza lepsze mikrofony i glosniki zamiast sztucznie polepszac dzwiek za pomoca nie wiadomo jakich hiper systemow.

  • 0

    7. ~get  2009-12-14 15:44:46  host: host-81-190-121-227.gdynia.mm.pl

    hehe SE coraz bardziej badziewne telefony produkuje, więc teraz tą ich tragiczną, śmietnikową jakość nazwali ekologią ;D

  • 0

    8. ~kuba  2009-12-14 16:03:50  host: nat-tar2.aster.pl

    A ja teraz wziałem w play mixtura SE F305. Kurcze ,no mam telefon za 1zl i to jeszcze w wybajerzonej ofercie,wiec czego wiecej trzeba.

  • 0

    9.  2009-12-14 16:21:46

    Mój k800i jest prawie niezniszczalny. Czy te ekologiczne cacuszka też mogą wypaść mi z kieszeni i przejechać ekranem 4 metry po betonie i nic? A wg mnie twierdzenie, że odpady, dwutlenek węgla, kartonowe opakowania, trochę farbki na telefonie itp. mają znaczący wpływ na globalny stan klimatu to niespotykana w dziejach świata megalomania ludzi, którzy dodatkowo chcą na tym po prostu zarobić.

  • 0

    10. ~ex-se  2009-12-15 18:44:35  host: rev-20.ethnet.com.pl

    a ja zrezygnowałem z telefonów SE które od momentu wydania k750i bardzo mi się podobały. I owszem k750i był w pewnym rodzaju rewolucją. Dzisiejsze telefony SE naprawdę rozwijają się miernie, przeprosiłem się Nokią i nabyłem E55 z której jestem bardzo zadowolony. Długi czas pracy na baterii i Symbian - pod którego nawet google maps czy cała masa innych aplikacji posiadają duuużo większą funkcjonalność - w przeciwieństwie do SE gdzie aplikacje j2me sprawiają wrażenie "wykastrowanych" z funkcjonalności (już nie mówiąc o strasznie mułowatym menu takiego c702 - gdzie do tej pory wiele bugów w sofcie jest niepoprawionych - np klawisz 'funkcyjny' z okienkami nie dziala po sprawdzeniu z poziomu telefonu czy jest dostepny nowy firmware).

  • 0

    11. ~  2009-12-27 20:05:24  host: abhn143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mixtura Play to naprawdę dobra oferta , po za tym jedyna świąteczna inni operatorzy olali trochę te święta...

Dodaj swoją opinię