Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejne bezprzewodowe miasta

Kolejne bezprzewodowe miasta

WitekT 17 Września 2006 13:14

0 0

Świnoujście i Warszawa to kolejne dwa miasta, które planują uruchomić punkty bezprzewodowego dostępu do Internetu.






Warszawa ma bardzo ambitne plany pokrycia zasięgiem sieci całego miasta. Oznacza to potężną inwestycję. Pierwsze hotspoty mają się pojawić jeszcze w tym roku. Nie wiadomo jeszcze czy dostęp do sieci będzie bezpłatny. Będzie tak być może tylko w wybranych lokalizacjach.

Trochę mniej ambitne plany ma Świnoujście, które od października sygnałem zamierza pokryć teren plaży. Szkoda, że jest to zrobione już po sezonie. Plusem jest to, że hotspoty będą darmowe. Miasto kosztowało to 5 tys. zł plus roczny abonament dla dostawcy łącza.

Źródło tekstu: gazeta.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2006-09-17 14:47:22

    Bajubaju bedziesz w raju ;) to tylko takie gadanie bez sensu bo wybory ida !!! W lodzi nawet na Pietrynie miasto nie moze czytaj nie che zrobic sieci hotspotow :/

  • 0

    7. ~issa  2006-09-17 14:47:30  host: baf234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam przy okazji pytanie. Otoz jak to jest z odpowiedzialnoscia prawna udostepniajacego punkt dostepowy. Co , jesli ktos wysle maila jak to sie stalo w Warszawie z informacja o podlozeniu bomby (w tym wypadku przez wlasne lacze)? Bo np. w regulaminach swiadczenia uslug jest informacja , ze wlasciciel zarejestrowanej karty ponosi za nia pelna odpowiedzialnosc. Bo ja bym chcial zrobic taki punkt i sie waham.

  • 0

    8.  2006-09-17 14:49:29

    issa: jeśli zarejestrujesz się jako operator telekomunikacyjny (koszt znaczka pocztowego), to po udostępnieniu logów jesteś moim zdaniem czysty. ;)

  • 0

    9. ~issa  2006-09-17 14:50:28  host: baf234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***szalony - celna uwaga. Przed wyborami obiecaja zlote gory , byleby tylko dostac glos.

  • 0

    10. ~  2006-09-17 15:13:29  host: p09-04.opera-mini.net

    Dziekuje Witek za wyjasnienia. Dobrze , ze majac dobre intencje , nie mozna za to podpasc.

  • 0

    11. ~  2006-09-17 15:18:32  host: p09-04.opera-mini.net

    Z tymi hotspotami , to jak pisalem generalnie roznie bywa. Na 4 otwarte sieci , udalo mi sie zalogowac tylko do jednej , wlasnie w Ustce. A jej stabilnos pozostawiala wiele do zyczenia. Podobnie z LiveBoxem , raz to dziala niezle , potem przeciwnie...

  • 0

    12.  2006-09-17 17:03:51

    a w Poznaniu są jakieś hotspoty?

  • 0

    13. ~  2006-09-17 17:09:42  host: dty27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy Chałupy też będą mieć wifi?

  • 0

    14.  2006-09-17 18:25:52

    Czy ktoś ma jakieś materiały (linki) na temat budowy punktu bezprzewodowego dostępu do internetu? Chciałbym dowiedzieć się, co jest potrzebne do postawienia takiego punktu? Głównie chodzi mi o techniczny aspekt przedsięwzięcia (sprzęt, oprogramowanie). Z chęcią też dowiedziałbym się więcej na temat wymaganych pozwoleń (dokumentów, itp.) oraz kosztów. Z góry - dzięki za odpowiedzi. PS. Przy okazji... wydaje mi się, że słowo "internet" w powinno być pisane małą literą: http://portalwiedzy.onet.pl /polszczyzna.html?qs=internet&tr=pol-ort&ch=1&x=23&y=14

  • 0

    15. ~doktor  2006-09-17 18:51:11  host: b5b8-atm.krak.tke.pl

    ciekawy jestem predkosci osiganych dla poszczegolnego uzytkownika:)

  • 0

    16.  2006-09-17 20:04:55

    Predkosc takiego łacza zalezy od wielu czynników: ilosci zalogowanych userów, odległosci od AP, speedu łacza wyjściowego itp).

  • 0

    17.  2006-09-17 21:15:33

    rcicho: takie rzeczy to ja wiem. Tylko chodzi o to jakies srednie, bo np w Rzeszowie w sieci resman jest 512/512.

  • 0

    18. ~dt  2006-09-17 22:30:59  host: wap.plusgsm.pl

    Swinoujscie? Super bo tam jestem co roku. Musze tylko fona zmienic na cos z wifi.

  • 0

    19.  2006-09-17 23:03:56

    no panie prezydencie Wrocławia - czekam na sie ć WI-FI (zwłaszcza niedaleko Ołbina ) w calym centrum :)))

  • 0

    20. ~sympatyczny  2006-09-18 00:27:19  host: chello081018196007.chello.pl

    *marnet: definicje w tym czyms co podales idiotyczne jak mało co. jest jeden Internet, nie ma wielu roznych "internetow", jak sugeruje ten ktos kto to napisal. inna sprawa ze jest taka tendencja w sieci ze coraz wiecej rzeczy sie pisze mala litera, wiec jak ktos napisze mala to mozna wybaczyc w czyms nieformalnym bo to na jedno wychodzi, ale w bardziej formalnych dokumentach pisze sie z duzej.

  • 0

    21.  2006-09-18 09:01:58

    #20: Nie mogę się z Tobą zgodzić :) Słuchałem kiedyś wykładu prof. Miodka, który stwierdził, że internet należy do mediów, więc wyraz ten piszemy małą literą, tak samo jak radio czy telewizja. Aczkolwiek są przypadki (nie pamiętam jakie), kiedy słowo "internet" należy pisać wielką literą.

  • 0

    22.  2006-09-18 09:15:00

    Marnet- np na poczatku zdania ;)

  • 0

    23. ~sympatyczny  2006-09-18 10:54:42  host: chello081018196007.chello.pl

    Nie nie nie. Internet to nazwa wlasna. Co do mediow, to sa rozne radia (radio Zet, radio Pogoda) i rozne tv (tv polonia, tv trwam), ale Internet jest jeden i jest to nazwa wlasna i dlatego z reguly pisze sie ja wielka litera.

  • 0

    24. ~wlo  2006-09-18 11:06:59  host: aoc200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie chce mi się wstawać od komputera, ale jak pamiętam, w słowniku ortografiocznym Internet jest pisany z wielkiej litery i nie inaczej ;-) To nazwa włąsna i nie można pisać z małej. Co innego intranet czy przymiotnikowe formy - internetowy itp.
    Nie jest najnowszy tenmój słownik, ale nie sądzę by coś się miało zmienić w ostatnim czasie ;-)

  • 0

    25. ~luki  2006-09-18 11:58:52  host: aap140.internetdsl.tpnet.pl

    Warszawa chce mieć, a Rzeszów już ma !! 46 HotSpotów. Darmowych !!! www.resman.pl

Dodaj swoją opinię