Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejna umowa Lucenta z TP

Kolejna umowa Lucenta z TP

WitekT 9 Marca 2005 11:36

0 0

Lucent ogłosił dzisiaj podpisanie kolejnej umowy ramowej z Telekomunikacją Polską na dostawę systemów szerokopasmowych na potrzeby dynamicznie rozwijających się usług neostrada tp i dostęp do Internetu DSL tp dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Umowa ramowa obowiązuje do końca roku 2005, a jej wartość wynosi 25 milionów euro, czyli ponad 100 milionów złotych.

Od 2002 roku Lucent dostarczył i zainstalował w sieci TP systemy DSL o łącznej wartości 100 milionów euro. Cenimy sobie cechy i potencjał systemów Stinger, a terminowe dostawy, szybka i sprawna realizacja zadań i elastyczność w reagowaniu na nasze potrzeby po raz kolejny dowiodły, że Lucent jest dla nas cennym partnerem biznesowym - powiedział Henryk Morski, Dyrektor Domeny Zakupowej Sieć Telekomunikacyjna Stacjonarna w TP.

W ramach nowej, ogłoszonej dzisiaj umowy, Lucent będzie dostarczał TP systemy dostępowe Stinger(r) (DSL) z oferty Accelerate(tm) Next Generation Networking, a także związane z nimi usługi instalacji, odbioru, integracji i wsparcia technicznego, świadczone przez dział usługowy Lucent Worldwie Services. Koncentratory dostępowe Stinger(r) są przez TP wykorzystywane do świadczenia usług szerokopasmowego dostępu do Internetu w ramach neostrady tp dla klientów indywidualnych oraz dostępu do Internetu DSL tp dla klientów biznesowych. Umożliwiają stały i bardzo szybki dostęp do Internetu oraz stanowią bazę do wprowadzenia w przyszłości nowych usług, które dają abonentom możliwość jednoczesnego korzystania z Internetu, połączeń głosowych i usług wideo (IP TV, wideo na żądanie).
Do końca 2004 roku "neostrada tp" miała 500 tysięcy użytkowników w całej Polsce i cieszymy się, że dzięki nam ten wzrost był możliwy. Z przyjemnością będziemy współpracować z Telekomunikacją Polską przy tworzeniu dla ich abonentów oferty multimedialnych usług VoIP, bazujących na dostępie szerokopasmowym i sprawdzonej platformie dostępowej Stinger(r) Lucenta - powiedział Andrzej Dulka, Dyrektor Handlowy CEE w Lucent Technologies.

Platforma dostępowa Lucenta została w ubiegłym roku przetestowana przez Centralne Biuro Rozwoju Telekomunikacji Polskiej, CBR, pod kątem planowanego wprowadzenia nowych usług "triple-play", takich jak Voice over IP, Video over DSL itp. Pod koniec roku Telekomunikacja Polska ogłosiła plany przeprowadzenia, w pierwszym kwartale 2005 roku, testów telewizji IP wśród abonentów neostrady tp w Warszawie i Wrocławiu. TP spodziewa się pozyskać pierwszych komercyjnych użytkowników tej usługi pod koniec bieżącego roku.

Lucent zainstalował koncentratory dostępowe Stinger(r) DSL u wielu klientów w ponad 25 krajach świata - samej tylko Telekomunikacji Polskiej dostarczył już ponad 2500 sztuk.

Źródło tekstu: Lucent, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet