Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejna "Sala Doświadczania Świata" zbudowana dzięki PTC

Kolejna "Sala Doświadczania Świata" zbudowana dzięki PTC

WitekT 27 Kwietnia 2006 21:18

0 0

Sale Doświadczania Świata są elementem wieloprofilowej, kompleksowej metody usprawniania dzieci i młodzieży, znanej za granicą pod nazwą Snoezelen. Jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów, takie jak, np., emiter zapachów, kolumna wodna, czy kurtyna światłowodów, które w zależności od potrzeb dostarczają dzieciom różnego rodzaju bodźców.

Sala Doświadczania Świata stwarza warunki do pracy z pacjentami o różnym stopniu niepełnosprawności, między innymi z niewidomymi, autystycznymi, czy z porażeniem mózgowym. Terapia prowadzona w Salach pod okiem doświadczonych terapeutów, pozwala na znalezienie nowej drogi dotarcia do tych, którym niepełnosprawność umysłowa, czy zaburzenia psychiki nie pozwalają na nawiązywanie prawidłowej komunikacji z otoczeniem. Metoda ta pomaga dzieciom odbierać, uporządkować i przeżywać świat.

Od 2003 roku PTC przeznaczyła na rozwój Sal ponad 500 tys. zł. Dzięki tym dotacjom, w urządzenia niezbędne do rehabilitacji wyposażono już 11 Sal we Wrocławiu, Bytomiu, Stalowej Woli, Słupsku, Ochotnicy Dolnej koło Szczawnicy, Mińsku Mazowieckim, Jarosławiu, Nidzicy, Lublinie, Sieradzu i Płocku.
Zostały otwarte kolejne dwie Sale w Elblągu i Szymanowie w województwie warmińsko-mazurskim. Dotację otrzymały Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 1 w Elblągu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Szymanowie, w gminie Morąg. Z terapii w Salach systematycznie będzie korzystało 105 wychowanków z upośledzeniem umysłowym różnego stopnia, m.in. z autyzmem, zaburzeniami psychicznymi, czy emocjonalnymi.

PTC pragnie najnowocześniejszymi metodami pomóc w rehabilitacji osobom chorym. Jedną z form takiej pomocy są dotowane przez firmę Sale Doświadczania Świata. Umożliwiają one nowatorski sposób rehabilitacji i pobudzania uszkodzonych zmysłów, jak dotąd dostępny tylko w niewielu placówkach w Polsce. Przekazując fundusze na zakup wysokiej klasy sprzętu rehabilitacyjnego, PTC daje szansę niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży na zmniejszenie niepełnosprawności, pełniejsze funkcjonowanie w społeczeństwie i większą samodzielność.

W ciągu dziesięciu lat funkcjonowania na rynku PTC stała się jednym z najbardziej znanych współorganizatorów, sponsorów i darczyńców znaczących przedsięwzięć kulturalnych, sportowych, edukacyjnych i charytatywnych w całym kraju. PTC angażuje się w różnego rodzaju programy wsparcia, których odbiorcami są przede wszystkim dzieci i młodzież: Pracownia Umiejętności – program edukacyjny realizowany z Akademią Rozwoju Filantropii, Razem dla innych – realizowany z Fundacją Wspólna Droga program składki pracowniczej oraz fundusz dotacji na rehabilitację dzieci i młodzieży ze środków własnych firmy.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~goszcz  2006-04-28 15:57:39  host: doy96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Świetna sprawa. Kurcze, nawet nie wiedziałem, że są takie myki. Generalnie naprwade misie podoba

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet