Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejna przegrana TP z URTiP

Kolejna przegrana TP z URTiP

WitekT 6 Czerwca 2005 12:25

0 0

Telekomunikacja Polska SA nie może zawiesić uprawnień abonentów do wyboru operatora połączeń międzystrefowych przez prefiks.

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego rozstrzygnął ostatecznie kwestię praw abonentów do wyboru operatora przez prefiks. Decyzje odmawiające ich zawieszenia wydał prezes URTiP na podstawie art. 44 ust. 2 obowiązującego poprzednio prawa telekomunikacyjnego. Przepis ten pozwalał zawiesić realizację określonych uprawnień abonentów, jeżeli nie pozwalają na to techniczne możliwości sieci operatora. Spółka argumentowała, że jej centrale analogowe nie stwarzają takich możliwości - obsługują one ogółem 400 tys. linii. Jednak URTiP powołując się na 3 jednoznaczne opinie rzeczoznawców uznał, że także w nich istnieje możliwość wyboru połączeń międzymiastowych przez prefiks, a w listopadzie 2004 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie podzielił ten pogląd i oddalił skargę spółki.
W skardze kasacyjnej i przed NSA jej pełnomocnicy przedstawili również inne argumenty, w tym głównie brak możliwości rozliczeń z operatorami usług międzystrefowych. W centralach analogowych abonent wywołujący nie może być bowiem automatycznie rejestrowany. NSA oddalił skargę kasacyjną podzielając stanowisko prezesa URTiP, że również w centralach analogowych istnieją możliwości techniczne wyboru operatora.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~lotus79  2005-06-06 12:43:00  host: bzy4.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Tak trzymać w walce z tele-komuną :)

 • 0

  2. ~Poriot  2005-06-06 18:49:00  host: w3cache2-te.pai.net.pl

  W informacji jest mowa o kwestii technicznej. A czy wyrok NSA oznacza że TP nie może blokować perfiksów innych operatorów także z innych powodów, tak jak to robi w planie socjalnym?? Bo jeśli to jest zabronione to natychmiast zmieniam plan na socjalny bo i tak wszędzie dzwonię przez Tele2.

 • 0

  3. ~WitekT  2005-06-06 19:13:00  host: witek.telepolis.pl

  Plan socjalny to inna para kaloszy - jego wyrok NSA tego nie obejmuje.

 • 0

  4. ~Poriot  2005-06-06 22:17:00  host: w3cache2-te.pai.net.pl

  Wielka szkoda. Dzięki za info WitekT :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet