Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejna przegrana TP w sądzie

Kolejna przegrana TP w sądzie

WitekT 4 Sierpnia 2005 11:01

0 0

Po prawie 3 latach od chwili wydania decyzji przez prezesa URTiP w sprawie zasad wzajemnej współpracy w zakresie rozliczeń pomiędzy MediaTel a Telekomunikacją Polską za dostęp do Internetu i kilku rozpraw przed sądem okazuje się, że decyzje wydane zostały bez naruszenia obowiązującego prawa.

Przyjęte w decyzjach zasady rozliczeń są zgodne z polityką prowadzoną przez prezesa URTiP w zakresie stymulowania konkurencji na rynku telekomunikacyjnym. Do takich wniosków doszedł Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie na rozprawie 3. sierpnia. Sąd oddalił odwołanie TP od decyzji z 18. października 2002 r, a od decyzji z 28. lipca 2003 r. odwołanie zostało odrzucone. W ustnym uzasadnieniu wyroku, co do meritum sprawy, sąd podzielił w całości stanowisko Prezesa URTiP prezentowane w obu decyzjach oraz podczas postępowania sądowego.
Powyższe fakty utwierdzają Spółkę w przekonaniu, że dochodzenie do pełnej liberalizacji rynku telekomunikacyjnego obecnie dzieje się na sali rozpraw zamiast opierać się na zasadach uczciwej konkurencji. TP odwołując się wciąż od decyzji prezesa URTiP ma na celu jedynie ograniczenie rozwoju konkurencji na rynku telekomunikacyjnym.

Źródło tekstu: MediaTel     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-08-04 13:23:17  host: external.ciech.waw.pl

    Przecież wszyscy wiedzą, że to typowa "gra na zwłokę".

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-78-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak często chodzisz do kina?

Studenci i uczniowie z Blikiem płacą mniej w Multikinie

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet