Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejna promocja TP odrzucona przez UKE

Kolejna promocja TP odrzucona przez UKE

WitekT 21 Września 2006 10:59

0 0

Gazeta Prawna dotarła do wydanej 14. września decyzji UKE, w której prezes urzędu Anna Streżyńska nie zgodziła się na promocję usługi rozmowy z rabatem tp. Promocja miała polegać na obniżeniu o 40% cen rozmów międzymiastowych i lokalnych wraz z obniżeniem do 1 zł opłaty za taką usługę.

TP chciała, by osoby, które między 1. września a 31. grudnia zamówią rozmowy z rabatem tp, przez trzy miesiące rozmawiały płacąc mniej. Po tym okresie klienci mogliby zrezygnować z usługi lub zamówić ją na normalnych warunkach.

UKE nie zgodził się, bo uznał, że proponowane przez TP warunki promocji są antykonkurencyjne dla operatorów świadczących usługi za pomocą preselekcji. Na ceny ich usług wpływają tzw. stawki w rozliczeniach międzyoperatorskich. UKE prowadziło wyliczenia dla stawek ustalonych w 2004 roku. Nie uwzględniono radykalnie niższych stawek narzuconych TP przez regulatora w lipcu 2006 roku. Urząd uzasadnia to tym, że będą one obowiązywały dopiero po podpisaniu przez Telekomunikację umów z operatorami alternatywnymi – a choć oferta RIO weszła w życie w lipcu, to do tej pory nie został podpisany aneks na nowych warunkach z jakimkolwiek operatorem. UKE przyznało, że gdyby uwzględnić nowe stawki, to konkurenci posiadaliby oszczędności pozwalające na próbę zbudowania oferty konkurencyjnej do tej oferowanej przez TP.




Dodatkowo, w ocenie UKE, promocyjna oferta rozmów z rabatem tp w niektórych porach dnia i dniach tygodnia świadczona byłaby poniżej kosztów. UKE nie uwzględniło, że w niektórych planach taryfowych TP pobiera opłatę za rozpoczęcie połączenia (16 gr netto).

W sierpniu UKE nie zgodziło się na wprowadzenie trzech planów taryfowych. TP chciała zastąpić plan tp 60 minut za darmo taryfą plan tp 100 minut za darmo, w którym – według dr. Jerzego Kubasika, eksperta ds. taryf telekomunikacyjnych – klient rozmawiający do 138 minut miesięcznie płaciłby więcej niż w planie tp 60 minut za darmo.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 94
  • 0

    75.  2006-09-21 18:17:43

    ***issa - zdaje mi się, że jak tylko możesz, opatrznie komentujesz moje wypowiedzi. Z tym tekstem po '89 roku to przegiąłeś maksymalnie. Jasno wyraziłem pogląd, że państwo wybrało wówczas złą strategię. Skutki odczuwamy do dzisiaj. A to, że jest źle, to mamy czekać na boską interwencję, aż coś się zmieni? Przeczysz sam sobie, pisząc np. wielokrotnie o braku reakcji ze strony URTiP-u. I gdzie tu moja hipokryzja?! A co do monopoli, to jak Ci z pewnością znane jest przyslowie, że gorszy od monopolu pańtwowego jest monopol prywatny. Tylko mi zaraz nie odpisuj, że jestem za tworzeniem monopoli państwowych, bo jak czytam, to potrafisz odwracać kota ogonem.

  • 0

    76. ~issa  2006-09-21 18:43:39  host: 212.2.99.41

    ***miki - Ty chyba naprawde nie rozumiesz. Mowisz o liberalizacji (obnizaniu cen) w 17 lat po 89 roku. Rozumiesz jakie realia byly wtedy (i mozliwosci wplywania na monopol , realny monopol , przez urzednikow panstwowych) , a jakie realia sa teraz (nierealny monopol - tylko realny chyba dla urzednikow wlasnie). Interwencja w owe 17 lat jest smieszna. Jestem pewny na 100% , ze rynek by sobie swietnie poradzil ze smierdzaca TP. Aby wyrazic sie jasno - mam w dupie pomoc UKE w jakze heroicznej walce z firma z uslug ktorej wcale nie musze korzystac. Znasz takie powiedzenie - musztarda po objedzie? Czy to naprawde nie jest jasne?

  • 0

    77. ~issa  2006-09-21 18:51:58  host: 212.2.99.41

    Odpowiedz mi na proste pytanie - jak to jest , ze 24 miliony Polakow moze prowadzic normalne zycie bez telefonu stacjonarnego? No jak? Pomoc Panstwa przydalaby im sie w latach 90 , ale wtedy Panstwo , wlasciciel TP mialo gdzies wspomaganie swoich obywateli. Razem sie zgadzamy w tym punkcie. Nie zgadzamy tylko w nastepnym - ze TERAZ tym samym Polakom jest potrzebna pomoc w tej dziedzinie. Moim zdaniem nie jest. Najpierw "dymani" , potem sprzedani razem z liberalizacja Francuzom.

  • 0

    78. ~issa  2006-09-21 18:53:41  host: 212.2.99.41

    A teraz po wydymaniu i sprzedaniu - wreszczie uratowani. Jak to sie mowi. Rychlo w czas:)

  • 0

    79.  2006-09-21 18:59:00

    ***issa - mówisz rynek by sobie poradził z zasraną tepsą. Ale nie ma o co kopii kruszyć, po co tracić czas na tezy. Lepiej mi odpowiedz: jak pogodzić prawo UE z potencjalnymi (i realnymi) karami Komisji Europejskiej, za brak reakcji ze strony rządu, z tym, co jak mówisz, rynek poradzilby sobie z zasraną tepsą. Żyjesz tu i teraz, czasu nie cofniesz, a ludzie chcą placić mniej. Ja też. I nie za 10 lat, bo śmieszy mnie Twoja teza, że patologiczna sytuacja w tej branzy już, już uzdrowi się sama, a tepsa będzie w klopie. Pozdrawiam

  • 0

    80. ~  2006-09-21 19:08:33  host: p09-15.opera-mini.net

    Nie - najpierw odpowiedz mi na pytanie 77. W jaki sposob zyja i prowadza swoje interesy MILIONY Polakow , bez pomocy TP. A potem przejdziemy dalej. Patologia to chyba sen urzednikow - to jest smieszne , bo jak widac MILIONY Polakow daly sobie rade sami , bez pomocy urzedow. Czy sie myle?

  • 0

    81. ~haha  2006-09-21 19:09:24  host: 128-dom-3.acn.waw.pl

    Jak dla mnie sprawa jest jasna, "Pani Ania" to chora z nienawiści do TP SA biurokratka.

  • 0

    82. ~  2006-09-21 19:13:42  host: p09-15.opera-mini.net

    Nastepne pytanie jest nastepujace - dlaczego tak wybiorczo sie "nadgania" , kopiac w tylek prywatna firme , tworzac jednoczesnie prawo ograniczajace konkurencje w innych sektorach rynku , sprzeczne z prawem Unijnym? Smieszna jest wlasnie ta UDAWANA troska o obywatela. UDAWANA. Naiwni to lykaja.

  • 0

    83.  2006-09-21 19:15:53

    issa: a czemu TP postrzegasz tylko jako firmę od połączeń stacjonarnych? Oni też mają ponad 1,5 mln DLS-i, a biorąc pod uwagę, że jadą na tym osiedlówki, to pewnie ładnych parę mln ludzi korzysta z łącz TP. Konkurencja to jest tylko w dużych miastach, w małych alternatywy nie ma. Alternatywą NIE JEST Internet komórkowy z wielu względów (małe limity, duży czas opóźnień pakietów uniemożliwiający pracę zdalną, i kilka innych).

  • 0

    84. ~  2006-09-21 19:21:15  host: p09-15.opera-mini.net

    ***witek - tu nie ma sie o co spierac. TP kroluje , ceny internetu powinny spadac , dobrze , ze jest coraz taniej , doceniam decyzje UKE dotyczaca BA , jest ona z korzyscia dla Polakow.

  • 0

    85. ~  2006-09-21 19:24:18  host: p09-15.opera-mini.net

    Co do "monopolisty" glosowego. Na litosc boska , dajcie spokoj... Imaginacje i rozroznienia urzednikow , jak to przewaznie bywa , nijak maja sie do rzeczywistosci. ***miki - stan przed moja tesciowa i moimi znajomymi bez telefonu stacjonarnego i zacznij im prawic o "patologiach". Popukaja sie tylko po glowie... Twoje uczone madrosci , beda rozbiezne z ich zyciowym doswiadczeniem. Po prostu.

  • 0

    86. ~  2006-09-21 20:45:01  host: dkw46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co za idiota mówi, że 24 mln Polaków radzi sobie bez TPSA. Z tego ,co wiem, TPSA ma ok 10 mln aktywnych linii abonenckich, ale to nie znaczy, że tyleż abonentów!!! Ile osób średnio mieszka w jednym domu??? Trzy?? Dwie i pół?? Chalooo! To nie komórka, których może być w domu nawet pięć!!!

  • 0

    87. ~  2006-09-21 21:26:14  host: p09-15.opera-mini.net

    Halo , prosze pisac "halo" bez bledu. Generalnie masz racje liczba linii abonenckich nie musi przekladac sie na liczbe uzytkownikow. Ze swej strony moge zapewnic Cie , ze ja i masa moich znajomych , a zapewne i Twoich tez obywa sie bez telefonu stacjonarnego do polaczen glosowych. Z jednej linni stacjnarnej moze korzystac wiecej niz jedna osoba. A z jednej komorki w domu juz nie?:)

  • 0

    88. ~  2006-09-21 21:29:29  host: p09-15.opera-mini.net

    Sumujac - zapewne jestes w grupie tych "nieidiotow" , ktorzy uwazaja , ze 35 milionow kart sim z tendencja wzrostowa jest mniej miarodajne na temat preferencji telekomunikacyjnych Polakow , niz 10 milionow linii stacjonarnych z tendencja malajeca.

  • 0

    89. ~  2006-09-21 21:39:52  host: p09-15.opera-mini.net

    Ps. A jak masz watpliwosci , to przypomnij sobie slowa ex przesa Jozefiaka z konferencji prasowej o spadku przychodow z telefonii stacjonarnej (klasycznych polaczen glosowych). Zapewne , spadek przychodow wynika z masowego korzystania zachwyconych rodzin z linii stacjonarnych i nieprzerzucaniu kosztow na uslugi sieci komorkowych , ktorym przychody rosna:-P

  • 0

    90. ~wlo  2006-09-21 23:12:06  host: aos241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mikio - nie narażaj się na śmieszność... jeśli nieprzestrzeganie prawa rujnuje konkurencję, to k...wa sie do więzienia chyba sadza bandytów? Niech państwo jesli już stanowi prawa, zajmuje się ich egzekucją a nie regulowaniem czegość uzasadniając to - jak mówisz - potrezbą bo niektórzy nie przestrzegają prawa... Powagi trochę!!
    A co do drożyzny... Mój szwagier wrócił po 20-letnim wygnaniu... Jest z jednej rzeczy zadowolony... śmiesznie tanich komórek (w sensie usług ;-)). No może jeszcze z tańszego i lepszego jedzenia. I na tym koniec ;-)

  • 0

    91. ~sympatyczny  2006-09-22 00:29:00  host: chello081018196007.chello.pl

    *wlo: ile ty mozesz mowic o tym szwagrze, a ciocia z Ameryki nie wrocila?

  • 0

    92. ~wlo  2006-09-22 09:09:57  host: anx122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie mam nikogo w Ameryce ;-D chyba... Mówię bo jest zabawny z tymi swoimi otwartymi szeroko oczami na naszą rzeczywistość... Jest studnią bez dna anegdot (jego zachowanie) na niemal każdy temat ;-)

  • 0

    93. ~  2006-09-22 13:45:20  host: nat-tar.aster.pl

    ***wlo - czytaj ze zrozumieniem, masz z tym poważny problem.

  • 0

    94. ~Joanna  2006-09-27 17:25:01  host: 81.15.233.216

    nie mam tel w domu, nie potzrebny mi jest, mamy komórki, w pracy?? W pracy miec muszę, ale nie TP bo nawet podłączyc mi nie chcieli w XXI wieku nie chcieli mi podłączyc chociaż obok w biurze maja ale to dla nich dodatkowe koszta!!! haha, dostałam telefon z kablówki, czas załóżenia? 2 godziny, rachunki? o połowe niższe niz TP! ole!!!

Dodaj swoją opinię