Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejna porażka Vivendi w walce o PTC

Kolejna porażka Vivendi w walce o PTC

LuiN 10 Czerwca 2008 23:43

0 0

Sąd okręgowy w Seattle w USA odrzucił wniosek francuskiego Vivendi o 7,5 mld euro odszkodowania od grupy Deutsche Telekom i Zygmunta Solorza-Żaka. Vivendi zapowiada apelację - pisze Gazeta Prawna

Spór o 48% akcji PC trwa od 1999 roku. Nasilił się po ogłoszeniu w 2004 roku orzeczenia wiedeńskiego trybunału arbitrażowego, który stwierdził, że udziały cały czas należały do Elektrimu (Vivendi kontroluje Elektrim) i nakazał ich odzyskanie. Ponieważ Elektrim nie zrobił tego w wyznaczonym czasie, w czerwcu 2006 roku Deutsche Telekom zrealizował opcję kupna tych udziałów od Elektrimu za 600 mln euro.

W pozwie złożonyn w amerykańskim sądzie Vivendi zarzucał, że grupa DT, działając w tajnym porozumieniu z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, przejęła w 2006 roku 48% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej.




Sąd stwierdził na podstawie przedstawionych dokumentów, że Vivendi w wielu sądach walczy o pakiet udziałów PTC i kiedy nie jest zadowolone z wyroku szuka nowego powodu i nowego sądu, by złożyć kolejny pozew licząc, że uzyska korzystny dla siebie wyrok.

Wzajemne roszczenia w sporze o PTC wynoszą obecnie 22,7 mld euro. Wśród pozwanych przez Vivendi jest też m.in. Polska. Francuzi żądają od naszego rządu 1,9 mld euro odszkodowania, twierdząc, że naruszona została umowa o ochronie inwestycji.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~foks  2008-06-11 00:04:20  host: sdferwer13.net.autocom.pl

    moze jeszcze sw Mikolaja oskarza. banda cymbalow

  • 0

    3. ~jojo  2008-06-11 00:05:00  host: efo153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przyzwyczaiłem się do marki Era... Ale czas najwyższy na T-Mobile Polska.

  • 0

    4.  2008-06-11 00:18:04

    Ciekawe ile jeszcze czasu będzie trwał ten spór i kiedy Era zostanie przemalowana na T-Mobile, o ile w ogóle to nastąpi. Poza tym to przydałoby się jakieś odświeżenie oferty w TT, tzn. nie musi być nie wiadomo o ile taniej poza sieć, ale przydałoby się zmniejszenie liczby pakietów i zastąpienie ich niską stawką do sieci i na stacjonarne w cenniku. To pewnie jednak szybko nie nastąpi. Oprócz tego fajny byłby jakiś ryczałt na smsy do wszystkich sieci ;-) (pomarzyć można)

  • 0

    5. ~Pu94  2008-06-11 00:33:59  host: acbq2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tez bym chcial zeby bylo juz z glowy i zeby t-mobile sie pojawil na wyswietlaczu i jakis cenniczek inny. Tylko zeby nie bylo tak jak to sie stalo z orange i idea bo za taka zmiane loga to uzytkownicy dostali cennik wysoki i niska jakosc uslug.

  • 0

    6. ~ZICO  2008-06-11 01:14:10  host: inet20908ni-1.eranet.pl

    Do 5: A czego niby innego się spodziewasz? Jeśli ERA zmieni nazwę na T-mobile (oby nie!!!) będzie dokładnie tak jak w przypadku orange i naprawdę LUDZIE PRZESTAŃCIE BYĆ NAIWNI!!! Przecież trzeba będzie w jakiś sposób odzyskać gigantyczne miliardy jakie wydało się wcześniej na rebranding. A niby kto ma je zwrócić - chyba nie św. Mikołaj?

  • 0

    7.  2008-06-11 02:06:31

    #6 - niekoniecznie. era powoli juz kopie swoja oferte jakby chcieli ludzi do siebie zniechecic. wystarczy sprawny ruch i za rok poprawiaja oferte juz pod nowa marka ;) jest to raczej demagogia, aczkolwiek jakprostsze dzialanie jakie mozna wymyslic. w Polsce Era ma bardzo silna marke, silniejsza niz mialy inne sieci w krajach gdzie doszlo do zmiany nazwy. jezeli taki zabieg bedzie mial miejsce, to bedzie to raczej dzialanie dlugofalowe (2-3 lata) by oslabic marke lub przystosowac ja do marki globalnej vide idea, ktora najpierw zmieniala barwy, by przystosowac sie do kolorystyki orange... choc osobiscie nie wyobrazam sobie logo ery w bialo-czarno-fioletowej kolorystyce :P

  • 0

    8. ~bigman  2008-06-11 03:20:42  host: osiedleprzyjazn.net

    Moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego procesuja sie po sadach na calym swiecie, skoro sprawa dotyczy polskiej spolki, ktora operuje na polskim rynku? Co ma zagraniczny sad do naszych interesow?

  • 0

    9.  2008-06-11 05:54:59

    #8: ale Deutsche Telekom raczej nie jest polską spółką.

  • 0

    10. ~  2008-06-11 08:23:27  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    #6: z tymi miliardami na rebranding to chyba przesadzasz.

  • 0

    11. ~nyczaj100  2008-06-11 08:38:51  host: 078088224018.klc.vectranet.pl

    Niestety rebranding nie jest darmowy, choć po przejęciu operatora (ponad 50% udziałów) jest nieunikniony bo wszędzie musi być to samo rozpoznawalne logo.

  • 0

    12. ~mirekb  2008-06-11 09:23:21  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    @6 mamy podobne zdanie na ten temat ;-)załoze sie ze do euro 2012 przynajmniej era zrobi rebranding a z panstwowym plusem będzie inaczej(politycy po mowia o zmianie brandu ale pod rygorem wpływu na dzialania spółki-enigmatyczne ale pewnie prawdziwe)

  • 0

    13.  2008-06-11 10:18:22

    ja będę trochę w kontrze. Po pierwsze, uważam że ostatnie zmiany w abo indywidualnych poprawiły ofertę, gorzej było w przypadku mixu, a biznes to inne podejście (minuty zamiast kwot),ale utrzymali też stare, zatem wybór wiekszy. co do cen po wprowadzeniu T-Mobile to trudno na tym etapie spekulowac, tak czy inaczej pora skończyc ten długi spór, aby wszystko stało się jasne

  • 0

    14.  2008-06-11 10:22:19

    Już od kilkunastu miesięcy Erą rządzą Niemcy z T-Mobile i co mamy? - pogorszenie kolejnych ofert. Wprowadzone nowe taryfy abonamentowe to kiszka na cłaego i dopiero od 80 zł wzwyż zaczyanją być korzystne. Nowe mixy to również nic ciekawego i aby mieć w miarę dobrą cenę minuty do innych sieci trzeba zdecydować się na 75 zł co miesiąc. Całe szczęście ze Niemcy nie zepsuli jeszcze Tak Taka.

  • 0

    15. ~jojo  2008-06-11 10:30:47  host: egn217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja zgadzam się z thonka. Era już od dłuższego czasu nie robi nic (o ile nie pogarsza jeszcze swoich ofert). Stwarza tylko wrażenie zmian na lepsze. Zapewne są to specjalne posunięcia, aby przygotować nas wszystkich do wejścia "nowego". Wtedy oto nastanie "wielka okazja" do reanimacji oferty. I ja też na to liczę... Myślę, że nie popełnią błędu Orange. Wierzę w T-Mobile mam nadzieję na odświeżenie ofert (oczywiście przede wszystkim w Tak Tak'u). Obyśmy na rebrandingu zyskali po równo - zarówno my jaki T-Moblie. ;-)

  • 0

    16. ~rico  2008-06-11 11:55:48  host: dol2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bez przesady, nowe abo są lepsze od starych, choc zgadzam się, że od 80 pln zaczynają się rarytasy, ale i w niższych sa tańsze minuty, pakiety itp. bez rewolucji,ale po zmianach w Playu Era spokojnie może konkurowac ze wszystkimi sieciami,co przy starych taryfach było trudniejsze

  • 0

    17. ~hansen  2008-06-11 15:14:09  host: ust39.p3.interarena.pl

    jak słucham frajerów co mówia jak to maja nadzieje że jak wejdzie tmobile to bedzie lepiej to mi sie wymiotowac na monitor chce, co wy myslicie sobie ze tmobil bedzie wam w 4 litery wchodził?! To jest firma zarabiajace pieniadze a jak nie stac na telefon to sa jeszcze budki tpsa gdzieniegdzie albo listy pisac! Jak 80 zł za abo i tani telefon to malo to kup używany i siedź w mobilkingu (i nie pisac mi tu o uslugach typu internet, wap itp bo skoro nie płacisz albo placisz mało to znaczy ze nie korzystasz)

  • 0

    18. ~sadasda  2008-06-11 18:52:50  host: chello087206030004.chello.pl

    @hansen Jeśli wejdzie T-Mobile to na 100% dostosują ofertę do oferty globalnej (czyt. myFaves, Flaterates), która jest dużo ciekawsza od aktualnych ofert Ery.

  • 0

    19. ~dasdas  2008-06-11 18:58:03  host: chello087206030004.chello.pl

    @thonka A Era nie zmienia barw? Wszędobylski różowy (vel magenta) na wszystkich reklamach, stronach, a nawet motywach do telefonów (np K800i) nie przyzwyczaja ludzi do nowej marki która w najbliższej przyszłości zaistnieje na polskim rynku?

  • 0

    20. ~  2008-06-11 21:07:28  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    @6,12,18: również popieram. Nie rozumiem ludzi, którzy liczą na niższe ceny. Najlepszy przykład to Orange - wysokie ceny i jakość nie lepsza niż była w Idei. I za to żabojady biorą kasę. Niby za prawo do używania marki. Przykre to jest. Ktoś musiał dużo za to wziąć i ktoś powinien za to beknąć. A Era praktycznie za bezcen została oddana szwabom. Czy naprawdę wszyscy uważają, że jest ok? Naprawdę przechodzicie obojętnie wobec rozdawania polskich firm zagranicznym, i to w niejasnych okolicznościach?

  • 0

    21. ~  2008-06-11 21:08:21  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    Sorry, nie 18, a 17 miało być.

Dodaj swoją opinię