Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejna porażka Samsunga w wojnie z Apple

Kolejna porażka Samsunga w wojnie z Apple

WitekT 21 Listopada 2013 23:18

9 9

Sąd pierwszej instancji w Kalifornii nakazał Samsungowi zapłatę Apple odszkodowania w wysokości 290 mln dolarów za skopiowanie najważniejszych cech iPhone'ów w swoich urządzeniach. Apple domagał się 380 mln dolarów, a Samsung chciał zapłacić tylko 52 miliony.



Samsung bronił się, że niektóre patenty Apple są nieważne, a dodatkowo firma z Cupertino skopiowała część rozwiązań koreańskiego producenta. Chodzi np. o rozwiązanie pinch to zoom, czyli "rozciąganie" ekranu celem powiększenia obrazu. Sąd nie podzielił jednak zdania oskarżonej firmy.




Przypomnijmy, że w innej sprawie Samsung został zobowiązany do zapłaty Apple ponad miliarda dolarów, choć w drugiej instancji odszkodowanie zostało obniżone do niecałych 600 mln dolarów.

Zobacz: Samsung vs. Apple - prestiżowa porażka Koreańczyków przed sądem w USA.

Źródło tekstu: Yahoo, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | samsung

w sumie: 19
  • 3

    1. ~Krzysiek  2013-11-21 23:20:44  host: 178.183.233.250.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Gdzie dwóch się bije tam LG skorzysta

  • 4

    2. ~  2013-11-21 23:46:23  host: n05-05-08.opera-mini.net

    Obama se samowolnie zdjął zakaz sprzedaż produktów Apple w USA pomimo zakazu sądu, bo niby godzi w innowacyjność. W drugą stronę widać to nie działa. Robią co chcą u siebie.

  • 1

    3.  2013-11-21 23:52:04

    @ 2 W USA faworyzowana jest firma, która jest w kraju, w POlsce gdyby Jobs zakładał firmę z Wozniakiem to skończyliby jak Karpiński...

  • 1

    4. ~  2013-11-22 02:01:16  host: n07-09-04.opera-mini.net

    Ja nawet nie wiem kto to wymyśla, ale może Apple niedługo opatentuje prostokąt?

  • 2

    5.  2013-11-22 03:40:37

    Tak, jeśli to będzie amerykański prostokąt. Amerykańskie prostokąty mają wszystkie kąty o 50% bardziej proste od europejskich i o 120% prostsze od azjatyckich. Mówiąc prościej są bardziej prostokątne średnio o kilkadziesiąt procent od reszty prostokątów na całym świecie. Jak pokazuje jednak przytoczony przykład, podane wartości procentowe mogą zmieniać się w zależności od tego, która instancja rozpatruje sprawę, I czy II, w ostateczności nie powinny spaść poniżej 40%. Ile to będzie na mln USD jeszcze nie wiem.

  • -3

    6. ~Marek  2013-11-22 05:36:30  host: 188.147.135.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jezeli ktoś jest niewinny to się broni a nie proponuje zapłatę 52 mln dolarów.

  • 0

    7. ~Nick  2013-11-22 06:25:09  host: 193.105.221.1

    Przeczytałem "Kolejna porażka Samsunga" i już pomyślałem, że Galaxy S5 wyszedł.

  • -1

    8. ~  2013-11-22 08:08:26  host: abst135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    śmiesznie wygląda błąd w pierwszym wyrazie

  • 4

    9. ~Namakon  2013-11-22 08:16:32  host: 81.219.84.18

    Cóż, widać że sądy w USA robią co mogą by firmę ze swojego kraju wesprzeć, zaś sam konflikt między tymi dwoma firmami jest delikatnie mówiąc chory - opatentowywać zakrzywione rogi w aparatach i inne pierdoły na które i tak nikt nie zwraca uwagi? Niedługo opatentowana zostanie szerokość ekranu i kolor pikseli... a wtedy marny będzie nasz los bo cofniemy się do ekranów czarno-białych :P

  • 1

    11. ~itm365.pl  2013-11-22 08:34:31  host: user-94-254-129-56.play-internet.pl

    Takie pieniądze lepiej byliby przeznaczyć na jakieś mądre inwestycje:(

  • 2

    12. ~  2013-11-22 08:39:21  host: static-ip-77-89-104-178.promax.media.pl

    Co ciekawe to Apple nie płaci podatków w USA a swoją kasę na kontach w zagranicznych bankach.

  • 3

    13. ~Namakon  2013-11-22 08:45:08  host: 81.219.84.18

    @10 może jestem jakiś nieżyciowy applefan ale zawsze sądziłem, że sądy powinny kierować się literą prawa/zdrowym rozsądkiem i być w miarę bezstronne a nie skłaniać się ku jednej ze stron bo ona jest "bardziej mojsza niż twojsza". Zgodzisz się? :)

  • -1

    15. ~Nick  2013-11-22 09:12:04  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    Zwisa mi kto komu i co ma zapłacić. Grunt, by urządzenia działały i były sprawne. Czy to będzie jabłko, gruszka, czy śliwka to mi wszystko jedno. A tak btw Amerykanie potrafią bronić swojego i powinniśmy w pl się od nich uczyć jak dbać o swoje, bo jak nie zadbasz to nikt tego za Ciebie nie zrobi...

  • 0

    16. ~  2013-11-22 09:42:49  host: aawm224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @8 - Zgadza się :) BŁĄD, BŁĄD :)

  • 0

    17. ~Calm7  2013-11-22 09:54:23  host: n06-03-03.opera-mini.net

    7). Chyba w styczniu, ten sgs5 :-)

  • 1

    18.  2013-11-22 18:18:37

    Apple zostało uchronione poprzez interwencję w rynek...to się nazywa wolność gospodarcza i równość wobec prawa made USA

  • 0

    19. ~Ljuboj  2013-11-22 21:25:19  host: 87-205-206-172.adsl.inetia.pl

    ktoś jeszcze kupuje Szajsungi..? obecnie to chyba większość ma LG ;3

  • 0

    20. ~Punk  2013-11-23 20:03:21  host: 176.100.195.85

    Jaja sobie urządzają, ten pozew nie ma nic wspólnego z kopiowaniem, chodzi tylko o wyłudzenie pieniędzy od Samsung`a. Może teraz ja pozwę Apple za wszechobecną reklamę i nakłanianie ludzi do kupowania bubla który nie potrafi nawet 12 h wytrzymać na baterii z włączoną transmisją danych. Swoją drogą Apple to się już w d....ach poprzewracało z tymi pozwami o byle co.

  • 0

    21. ~M  2013-11-24 00:01:48  host: 37.31.4.160.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Raz jeden płaci, raz drugi. Apple odbiera podzespoły od Samsunga. Przecież to wali po oczach, że chodzi o darmową reklamę. Mówić, aby mówić, pisać, aby pisać. Telepolis też ładnie przyczynia się do reklamowania powyższych spółek. Wyślecie im rachunek? ;)

Dodaj swoją opinię