Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejna polska sieć ma 10 mln abonentów

Kolejna polska sieć ma 10 mln abonentów

WitekT 13 Lutego 2006 12:53

0 0

Centertel najprawdopodobniej w styczniu przekroczył liczbę 10 mln obsługiwanych klientów.

Z raportu Telekomunikacji Polskiej wynika, że Centertel miał 31. grudnia 9,919 mln klientów, z czego w IV kwartale pozyskał 785 tys. nowych. Brakujące do 10 mln abonentów 81 tys. powinien bez problemów zdobyć na początku II połowy stycznia.




Zdobycie 10-milionowego klienta Centertel zakomunikuje najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu. Nie wiadomo czy szczęśliwiec otrzyma jakąś specjalną nagrodę. PTC, która poinformowała o 10-milionowym kliencie 14. listopada, nie zrobiła tego – choć 5-milionowego nagrodziła swego czasu telewizorem plazmowym.

Centertel nie mógł podać oficjalnie danych o liczbe klientów do momentu opublikowania wyników całej grupy przez Telekomunikację Polską.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~tom  2006-02-13 13:35:36  host: ayk202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A Polkomtel ilu ma?

  • 0

    2. ~Paweł  2006-02-13 14:05:32  host: bqc123.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po aferze z simplusem pewnie 5 mln. Dobrze im tak!

  • 0

    3.  2006-02-13 14:33:56

    pamietam jak centrtel (idea) mial milionowego abonentqa to nagrodzil go darmowym abonamentem przez 10 lat. orane pewnie sie na to juz nie zdobedzie

  • 0

    4.  2006-02-13 14:43:40

    Swoją drogą to nie za bardzo wierze w te zapewnienia operatorów (zwłaszcza łorendża). Są właściwie niesprawdzalne i mogą pisać właściwie co chcą. Podejrzewam że liczą wszystkie karty sim które się logowały przez ostatni rok albo dłużej. Kiedyś z ciekawości włożyłem kartę taktaka mojej matki który leżał przez ponad rok w szufladzie i zalogował się do sieci... Sądze że połowa kart prepaid lezy w szufladzie albo na wysypisku... I można walić "kreatywne raporty" w miarę potrzeb. Z tego co pamiętam to chyba tylko Plus się chwalił że robił jakieś większe akcje deaktywacji "martwych dusz".

  • 0

    5.  2006-02-13 14:57:54

    bardzo ładnie :) zawsze wierzyłem w potęge Centertela :) Orange góra !!! (napewno niedlugo wyprzedzi PTC)

  • 0

    6. ~gis  2006-02-13 15:15:03  host: 80.48.149.196

    W tytule jest abonentów, w terści klientów - to jak w końcu?

  • 0

    7. ~kacha  2006-02-13 15:17:27  host: aaye82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja nie wierzę w dane podawane przez operatorów. Mam Popa, który leży w szufladzie i od roku go nie używam i włożyłam przed chwilą i działa. Dla mnie ciekawsze by były dane o ilości abonamentowców w naszych sieciach. Może Witku masz jakieś choćby przybliżone dane? Czekam. Jak masz to napisz.

  • 0

    8.  2006-02-13 15:21:04

    gis: używam tego wymiennie - abonenci = klienci = użytkownicy. Ostatnia poprawka PT to wszystko zrównała.

  • 0

    9.  2006-02-13 15:21:48

    plusgsm ma około 9mln klientów i wszystko wskazuje na to , że nie długo też zdobędzie 10mln klienta (jeszcze w tym00 roku)
    A czy do końca świata i 1 dzień dłużej będziemy żyli platformą i simplusem +)

  • 0

    10.  2006-02-13 15:22:16

    kacha: nie mam. Moje szacunki wskazują, że liczba abonentów może być zawyżona o jakieś 10%...

  • 0

    11. ~holas  2006-02-13 16:16:20  host: dou124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mnie to dziwi bardzo powiem szczerze. Czyli niby rośnie? Jakoś nie ufam tych danych

  • 0

    12.  2006-02-13 21:28:43

    Boże, a wy dalej o tych problemach z simplusem-dajcie sobie juz siana i się zamknijscie, a do Pawła nie badz taki chojrak !! 5 mln. :/ lipny żart !!

  • 0

    13. ~nietzsche  2006-02-13 22:22:56  host: tf146.internetdsl.tpnet.pl

    Pewnie że dane są śrubowane. Polkomtel, wyłacza nieaktywnych, ale też ma w tym cel - może sie przed akcjonariuszami pochwalić dużym przychodem na kartę. Orangutanowi bardziej zależy na ilości niż jakości (ale jak się jest bekartem TPsy ;) ) Inna sprawa że operatorzy do klientów liczą karty do transmisji danych. Samochód z GPSem to mało świadomy klient ;) Wkrótce tak jak na Litwie i w Polsce 130% społeczeństwa oficjalnie będzie posiadać aktywny numer komórkowy ;)

  • 0

    14. ~  2006-02-14 07:57:55  host: chello084010042155.chello.pl

    Napisze tylko tyle, nie wierzę w Orange, a to dlatego, że zerwałem z nimi trzy umowy i obecnie się z nimi sądze i nawet nie długo sądze, że będzie o tym głośno w gazetach. Moich numerów nie ma jeszcze nikt, ale jak zadzwonię do Biura Numerów to się dowiem, że posiadam aż trzy numery i Pani może mi je podać, choć je zastrzegłem. Nie sprawdzałem, kart bo nie pamiętam PINu, ale jestem ciekaw skoro mineło już ponad rok i to były złote numery, a nikt ich nie zakupił to może oni i to policzyli???

    Miałem numery we wszystkich trzech sieciach, napisze tylko tyle wolę podpisywać cyro na 6 miesięcy w Erze, w Plusie mieć problemy z platformą niż mieć coś wspólnego z ta firmą. Ostatnio nawet Rzecznik Praw Konsumentów, u którego byłem powiedział, że jest to sieć, której abonenci przychodzą do niego najczęściej, więc to nie jest tylko awersja do mandarynki.

  • 0

    15. ~och ach ech  2006-02-19 02:12:29  host: cqx143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    oo już gołosy się podnoszą że za dużo się narzeka że simplus nie działa - widać koleś simplusa nie masz i nie wiesz jak to może wkurzać że kasa z konta ci znika

Dodaj swoją opinię