Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejna odsłona Nokia Maps

Kolejna odsłona Nokia Maps

LuiN 2 Grudnia 2008 16:55

0 0

Nowa wersja zintegrowana z Ovi umożliwia planowanie tras online przy wykorzystaniu komputera, udostępnia trójwymiarowe punkty orientacyjne oraz inne udoskonalenia.

Nokia udostępniła najnowszą wersję swojego rozwiązania Nokia Maps oferującego m.in. mapy cyfrowe i nawigację, rozszerzając ją o dostęp do usługi w ramach serwisu Maps on Ovi. Nokia Maps w połączeniu z Ovi to pierwszy darmowy serwis umożliwiający zaplanowanie podróży w domu, na komputerze, a następnie jej synchronizację z urządzeniem mobilnym. Dzięki temu podczas podróży użytkownik ma dostęp do zaplanowanych tras i miejsc docelowych.

new nokia maps Do usługi Nokia Maps dodano także nowe funkcje, takie jak wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne, trójwymiarowe punkty orientacyjne z 216 miast oraz mapy topograficzne. Dostępny jest także nowy podgląd trasy podczas jej wyznaczania i korzystania z płatnej nawigacji samochodowej bądź pieszej.

Maps on Ovi to więcej niż narzędzie do przeglądania map i planowania podróży. W ciągu najbliższych miesięcy usługa ta będzie umożliwiać zapisywanie i porządkowanie miejsc, planowanie tras oraz ich późniejszą edycję. Użytkownicy będą mogli udostępniać swoją lokalizację, związane z nią osobiste i społecznościowe treści (takie jak zdjęcia, filmy, przebyte trasy, odwiedzone miejsca) a także zapraszać innych do wspólnych przedsięwzięć i dzielenia się wrażeniami.
Wśród nowych opcji Nokia Maps można również wymienić ciągły dostęp do informacji takich jak powiadomienia o fotoradarach, miejscach bezpiecznego postoju, czy ruchu drogowym (dostępne w wybranych krajach), a także programów imprez Wcities informujących na bieżąco o wydarzeniach kulturalnych, koncertach czy filmach w ponad 450 lokalizacjach na świecie.

W porównaniu z poprzednią wersją udoskonalona została nawigacja piesza. Zawiera ona funkcję wskazówek nawigacji "po linii prostej", dzięki którym trasę między punktami A i B można pokonać w najkrótszym czasie, co może być szczególnie przydatne podczas wycieczek w plenerze. Jeżeli spacer odbywa się w mieście, o zakręcie na trasie powiadamiają sygnały dźwiękowe i wibracje telefonu. Poziom szczegółowości map zwiększono na tyle, aby umożliwić łatwiejsze poruszanie się użytkowników (np. dokładność map będzie umożliwiać wyświetlanie różnych wejść do tej samej stacji metra).

Nowa wersja aplikacji Nokia Maps do wybranych urządzeń jest dostępna w witrynie internetowej Nokia Beta Labs. Wersja online będzie dostępna pod adresem maps.ovi.com. Ponieważ obie wersje są udostępniane w wersji beta, niektóre funkcje mogą być jeszcze niedostępne, ale zostaną dodane w późniejszych wydaniach.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Nokia_kupa  2008-12-03 08:42:27  host: chaos.tpnet.pl

    A dlaczego kazda kolejna odsłona Nokia Maps przestaje wspierać starsze modele telefonów? Zawsze znika wsparcie dla starszej, ale nie załkiem starej generacji, która wypierana jest przez nowszą. Wersja 3.0, o której mowa w artykule wymaga Symbiana z FP 2, maja to tylko naprawdę nowe aparaty z nawyższej półki, patrz: http://www.forum.nokia.com/devices/matrix_s60_3ed_fp2_1.html Nie każdego bawi kupowanie nowego tela co pół roku.

  • 0

    2.  2008-12-03 14:06:47

    Droga kupo, to jest wersja beta Nokia Maps 3.0 : "S60 3rd Edition Feature Pack 1 support coming soon."

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet