Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejna kara dla Apple za zbyt krótkie gwarancje we Włoszech?

Kolejna kara dla Apple za zbyt krótkie gwarancje we Włoszech?

Q! 2 Lipca 2012 15:32

0 0

Włoski odpowiednik UOKiK-u może po raz kolejny nałożyć na Apple karę za oferowanie tylko jednorocznej gwarancji na sprzedawane przez siebie produkty - informuje Reuters. Zgodnie z europejskim prawem, powinna ona trwać dwa lata od momentu zakupu.

Już raz włoski UOKiK nałożył na Apple dwie kary za podobne wykroczenia. Ich wysokość to 900 tys. euro. Apple odwołał się od kary; sprawa cały czas pozostaje w toku.




Tym razem, według źródeł zbliżonych do sprawy, kara finansowa może wynieść 300 tys. euro.

Oficjalna informacja na ten temat ma zostać opublikowana w najbliższych dniach. Od tego momentu Apple będzie mieć 30 dni na ustosunkowanie się do stawianych mu zarzutów.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    22. ~MANIEK  2012-07-02 18:29:52  host: 37.30.99.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @13. Z tytułu gwarancji odpowiedzialności nie ponosi sprzedawca ! Weź tu ludziom ciemnoty nie wciskaj. Już jest napisane w jednym z postów, że sprzedawca odpowiada za rękojmię lub niezgodność towaru z umową. Zajmuje się tym na co dzień w pracy. Zresztą w necie jest bardzo dużo informacji na temat tych trzech sposób składania reklamacji, łącznie z tym kto odpowiada.

  • 0

    23. ~s  2012-07-02 18:44:20  host: 77-254-39-117.adsl.inetia.pl

    @10 przeszlo 2lata temu unia zabronila sprzedazy tel (nie wiem jak innych mobilnych urzadzen) z zamontowana na stale bateria

  • 0

    24. ~kamil  2012-07-02 18:45:51  host: ip-91-207-203-169.comp-serwis.com.pl

    @16 - jeśli ktoś nie dostrzega alternatywy dla sprzętu, którego używa i widzi jedynie markę X - to tylko psycholog...terapia...leki :(

  • 0

    25.  2012-07-02 19:08:06

    @23 nie wspominając o tym, że w UE obowiązuje standard microUSB, a Apple po chamsku to olał i wprowadził tylko adaptery microUSB :D(40zł nie oryginalna)

  • 0

    26. ~drumstick  2012-07-02 19:44:05  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    @paranoia - a kto ci koleżko dał prawo do oceniania kto tu się może wypowiadać a kto nie, a także wypowiadania się w imieniu innych czytelników, dla mnie to tamten gość do którego wrzeszczysz może się tu wypowiadać i mi to nie przeszkadza, natomiast ty mi przeszkadzasz i wolał bym twoich wypowiedzi tutaj nie widzieć. Co do braku alternatywy, to pogadajcie sobie z amerykanami którzy od 5 lat używają iphonów i dowiecie się że oni nie widzą alternatywy, bo przejście na inny system np. android to straszne ceregiele, zamiana itunes na co innego, co z tysiącami plików muzycznych które kupili dziesiątkami e-książek, setkami płatnych aplikacji które działają tylko pod IOs na które przez 5 lat wydali często ponad 1000$ itp. itd. wiele razy spotkałem się z takimi opiniami, że nie tylko dlatego trzymają się iphonów (które co rok wymieniają - mówię o osobach o przeciętnych dochodach w USA) że je lubią i im odpowiadają - oczywiście też dla tego, ale nie tylko - również dla tego że przejście na inny system to duży koszt i jeszcze większe ceregiele i taka jest prawda, a to że tutaj dla "polaczka" posiadanie iphona to szpan, to ja już nic nie poradzę

  • 0

    27. ~JustMe  2012-07-02 19:48:31  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    @MegaPatent-Swietny pomysl!!!!Patent na gwarancje 12 miesieczna :) hehe ,potem nie opatentuja trzymanie telefonu w prawej rece :)

  • 0

    28.  2012-07-02 20:03:55

    applefan_ - pytanie po co więc gwarancja w ogóle skoro to tak dobry sprzęt, ze ktoś to używa nie ma zamiaru rezygnować? No chyba jakiś powód musi być? Czi może o to logo tylko chodzi?

  • 0

    29.  2012-07-02 20:05:44

    19. - a ja dołożyłbym samochody z 3-letnimi gwarancjami... To znaczy, zę po 3 latach nowy mam kupować? Albo lodówkę z 5-letnią gwarancją... Niby 5 lat będzie dizałać a potem mam nową kup[ić bo producent tak sobie wymyślił?

  • 0

    30. ~drumstick  2012-07-02 20:22:48  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    @29 - ależ absolutnie! Oczywiście że samochody powinny mieć co najmniej 5 lat gwarancji, a jak byś mnie spytał to 10, tak samo lodówki i wszystkie inne produkty. Już nie będę tutaj zaczynał tematu tzw. "planned obsolescence" czyli celowego projektowania produktów w taki sposób żeby psuły się niedługo po zakończeniu gwarancji, a już w najgorszym wypadku (dla producenta oczywiście) po kilku latach po zakończeniu gwarancji, ale fakt jest faktem że każdy kto pamięta produkty z czasów socjalizmu wie że np. mikser, albo jakiś elektryczny młynek do kawy, albo radio potrafiło działać 25 lat - i końca nie było widać.

  • 0

    31.  2012-07-02 20:45:17

    Apple powinno dawać gwarancję rozruchową, 12 minut a nie miesięcy;-) krótka piłka (jaki sprzęt, taka gwarancja)

  • 0

    33. ~  2012-07-02 20:51:12  host: z31-15.opera-mini.net

    @20 a Tobie się wydaje że jesteś tu lubiany,ceniony a może,o zgrozo,ceniony?rozdęte ego masz mój drogi chłopcze:-)a ja wolę applefana niż przemądrzałego mańka czy Ciebie/mirekb

  • 0

    35.  2012-07-02 21:07:23

    @32 ale to ciebie już raz zbanowali :D może pójdziemy na forum zrobimy ankietę I przekonamy się czy ktoś chce czytać twoje zazwyczaj mijające się z faktami komentarze? @33 ja staram się trzymac sprawdzonych informacji, nie wyobraźni zakompleksionego dziecka z iphonem w ręku mieszkającego u babci na wsi, a poza tym operwcy mają tu naprawdę najwięcej do powiedzenia. :) jak mówiłem, zrobimy na forum ankietę I zobaczymy co ludzie mysla o applefan

  • 0

    36.  2012-07-02 21:13:10

    @34 wolę mieć 1 prawdziwy argument niż masę wymyślonych i złe sformułowanych bzdur.

  • 0

    38. ~Johny11  2012-07-02 21:30:38  host: ip-78-30-111-34.free.aero2.net.pl

    Dla państwa jak i dla firm jest lepiej jak coś służy nie więcej niż 2 lata bo tworzy wzrost PKB i napędza konsumpcję i podatki. Teraz się specjalnie tworzy auta (nie wiem jak telefony) które nie wytrzymują zbyt długiego czasu. @applefan, ja jakoś myślę, że pod względem wytrzymałości Blackberry jest o niebo lepsze, nie pękają klapki dla przykładu. Poza tym jakoś jest więcej działających BB8900 od iPhone 2G.

  • 0

    39. ~Szumi  2012-07-02 22:08:20  host: public90773.xdsl.centertel.pl

    @38: Jasno z tego wynika, że im większe buble, tym lepsza gospodarka...

  • 2

    40. ~European  2012-07-02 22:09:18  host: 84.Red-80-58-250.staticIP.rima-tde.net

    ad 35. Ja tam nie jestem za zbanowaniem "applefana", ponieważ jego: bujanie w obłokach; te śmieszne ochy i achy w tematyce Apple; jego manipulowanie faktami, czy nawet zniekształcenie rzeczywistości; w końcu te jego puste frazesy i rzucane na ślepo danymi wyssanymi z palca na tyle skutecznie kompromitują i ośmieszają typowego fana marki Apple oraz sekciarską filozofię fanatyków tej firmy, że czasem ma się wrażenie, że ktoś mu płaci za te zdawałoby się ironiczne i przekorne wypowiedzi na temat Apple i nie tylko (ponieważ pcha się również tam gdzie nie czuć smrodu Apple). Jeśli komuś się chce to niech dalej prostuje bzdury, komunały i frazesy reklamowe "applefana". Natomiast reszta może uznać jego "twórczość" obrzydzającą wręcz Apple za krecią robotę przeciwko tej firmie. :-)

  • 1

    41. ~European  2012-07-02 22:19:45  host: 84.Red-80-58-250.staticIP.rima-tde.net

    Fanom, a w zasadzie fanatykom marki Apple - przypominam, że o ile pewność siebie jest wartościową cnotą to już arogancja, wywyższanie się nad innych, pucha, a wręcz bezczelność to grzechy, za które wcześniej czy później trzeba będzie odpokutować. Nie ulega wątpliwości, że Apple mówiąc kolokwialnie za to beknie... Ja mam nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej.

  • 0

    42.  2012-07-03 08:54:15

    @41 Amen.

  • 0

    43. ~MarcinGSM  2012-07-03 11:09:29  host: user-164-126-211-119.play-internet.pl

    Powinni dostać 90 milionów euro nie 900tysięcy.Co to dla nich taka mała kwota.Na pewno bardziej im sie opłaci zapłacic taką sumę niz dodatkowy rok za darmo serwisować swoje telefony

  • 0

    44. ~  2012-07-12 04:38:59  host: z38-16.opera-mini.net

    Applefan idź lepiej do psychiatry a nie wypisujesz tu głupoty. Wszędzie piszesz o tym badziewnym iphonie nawet jeżeli temat nie dotycz apple.

Dodaj swoją opinię