Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejna garść informacji nt. Samsunga Memoir

Kolejna garść informacji nt. Samsunga Memoir

Q! 5 Lutego 2009 08:59

0 0

samsung memoir t mobile t929Serwis unwirediew.com zaprezentował nowe, jednak wciąż nieoficjalne, informacje na temat pierwszego telefonu Samsunga wyposażonego w aparat o rozdzielczości 8 Mpix. Wśród nich znalazły się ulotki prasowe oraz kolejne dane na temat jego specyfikacji technicznej.



Samsung Memoir, którego amerykańska premiera planowana jest na 15 lutego, będzie telefonem czterozakresowym, obsługującym standard transmisji danych GPRS/EDGE oraz najprawdopodobniej UMTS. Ekran dotykowy o przekątnej 3,1 cali będzie posiadał rozdzielczość 240 x 400 pikseli. Zostanie on wykonany w technologii TFT oraz będzie umożliwiał wyświetlenie do 262 tysięcy kolorów.




Wymiary telefonu to 107 x 54 x 14 mm, a jego waga 125 gramów. Standardowa bateria pozwoli na rozmowy do 5 i pół godzin oraz na czas czuwania do 300 godzin. Oprócz tego na pokładzie znajdzie się gniazdo USB, interfejs Bluetooth oraz możliwość obsługi poczty działającej w oparciu o protokół POP3.

W Memoir nie zabraknie, oczywiście, aparatu fotograficznego o rozdzielczości 8 Mpix. Wprowadzanie tekstu będzie możliwe za pomocą dotykowej klawiatury QWERTY. Telefon będzie obsługiwał sporą liczbę formatów multimedialnych. Pliki graficzne będą mogły posiadać rozszerzenie MP, PNG, BCI, JPEG, GIF, PMD. Wśród plików audio będziemy mogli odtworzyć te z rozszerzeniem MP3, AAC/AAC+, MPEG4, WAV oraz MIDI. Obsługiwanymi formatami wideo będą MPEG4, H.263, H.264 oraz WMV.

Nie wiadomo wciąż czy telefon będzie obsługiwał standard HSDPA oraz czy na jego wyposażeniu znajdzie się odbiornik GPS.

Źródło tekstu: uwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~vvilk  2009-02-05 09:42:04  host: ptcnat.era.pl

    Pierwszy z aparatem 8 mpx? Przecież na rynku od jakiegoś czasu już jest Pixon...

  • 0

    2.  2009-02-05 09:44:22

    też się tym zdziwiłem :D ładnie wygląda, jak aparat foto :D

  • 0

    3. ~wuj  2009-02-05 09:47:18  host: dov18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    poprawka: tytuł Samsunga, nie Smasunga

  • 0

    4. ~dechomenon  2009-02-05 09:50:56  host: 212.67.159.28

    nie wiem, czy zauwazyliście ale nowym trendem w telefonach samsunga jest nadawanie im nazw..nie chodzi o takie cos jak j700 tylko np. jak był u800 soul...

  • 0

    5.  2009-02-05 09:54:14

    wg mnie telefon bardzo podobny do Lg ku990(viewty)

  • 0

    6. ~Devilsky  2009-02-05 10:11:41  host: icd90.internetdsl.tpnet.pl

    Ale o co chodzi? bo nie bardzo rozumiem. Wcześniej pojawił się Pixon i Innov8 więc nie jest pierwszy, no chyba że w tamtych te 8 to było dla picu. Ewentualnie chodzi o pierwszy aparat fotograficzny 8mp z funkcją telefonu...

  • 0

    7. ~X2  2009-02-05 10:16:58  host: 212.160.172.70

    Smasung?

  • 0

    8. ~Devilsky  2009-02-05 10:39:27  host: icd90.internetdsl.tpnet.pl

    Ok juz sprawdziłem. To będzie oficjalnie pierwszy telefon 8mp na rynek amerykański.

  • 0

    9. ~Hose  2009-02-05 10:44:25  host: 194.39.141.10

    A nie jest to pierwszy Samsung z zapowiadaną 12Mpix matrycą? 8 Mpix juz przecież w ubiegłym roku były dostępne na rynku.

  • 0

    10. ~romek163  2009-02-05 10:44:53  host: eah66.internetdsl.tpnet.pl

    prawie jak viewty:) prawie...

  • 0

    11. ~kyn  2009-02-05 12:38:37  host: 24d.pl

    SMASUNG (temat)?

  • 0

    12.  2009-02-05 12:51:23

    kyn: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    13.  2009-02-05 13:36:15

    ten samsung bardziej przypomina vievty'ego niz jego prawidlowy nastepca reinor;p;p;p

  • 0

    14. ~Rogi  2009-02-05 13:44:25  host: ip-213-17-193-98.netia.com.pl

    Ale o co chodzi?

  • 0

    15.  2009-02-05 13:44:55

    Miłoch - dokładnie i to całkiem ładnie przy tym wygląda. Wreszcie też jest lampa ksenonowa obok 8 Mpix (w Pixonie i INNOV8 są diody).

  • 0

    16. ~mis  2009-06-22 18:51:34  host: chello083144121087.chello.pl

    Telefonik jest rewelacyjny, aparat to super sprawa, a dodatkowe funkcje sprwaiają, że nie potrzeba komputera do obróbki zdjęć. Szybko chodzi i ma bardzo fajne oprogramowanie. Poprzednik - Behold też jest doskonaly. Polecam

Dodaj swoją opinię