Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejna firma produkująca treści w portfelu MNI

Kolejna firma produkująca treści w portfelu MNI

WitekT 4 Września 2006 14:09

0 0

MNI podpisało umowę na wyłączność negocjacyjną w sprawie przejęcia 51% udziałów producenta gier dla telefonów komórkowych – firmę Breakpoint. Jeżeli dojdzie do transakcji, MNI zapłaci za nabywane udziały 4,4 mln zł.

W okresie wyłączności trwającym do 15. października 2006 roku MNI przeprowadzi badanie stanu prawnego i finansowego spółki Breakpoint, po zakończeniu którego w przypadku potwierdzenia uzyskanych danych dotyczących stanu prawnego i finansowego spółki Breakpoint dojdzie do zawarcia umowy sprzedaży udziałów – napisało MNI w komunikacie.

MNI poinformowało, że firma Breakpoint jest producentem gier w technologii Java, przeznaczonych dla rynku mobilnego. Gry Java dostarczane przez Breakpoint są eksploatowane m.in. w sieciach Vodafone, T-Mobile, Orange, SFR. Przychody spółki w 90% pochodzą spoza rynku polskiego.
Planowany zakup i włączenie do Grupy MNI firmy Breakpoint jest praktyczną realizacją strategii rozwoju grupy, zakładającej budowę silnego centrum technologicznego i contentowego (treści i zawartość do usług multimedialnych) – podało MNI.

Wcześniej MNI informowało o przejęciu firm dataCOM i MoCoHUb – pierwsza to operator telekomunikacyjny działający na terenie Warszawy, a druga zajmuje się produkcją treści dla telefonów komórkowych. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: ISB, PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet