Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejna edycja programu "Diversity"

Kolejna edycja programu "Diversity"

WitekT 25 Lutego 2005 18:55

0 0

Ruszyła piąta edycja programu edukacyjnego Motoroli w Polsce pt. Diversity czyli Różnorodność, skierowanego do uczniów liceów i techników.

Celem akcji jest zachęcenie do wyboru studiów informatycznych młodzieży, a zwłaszcza jak największej liczby dziewcząt. Motorola liczy na aktywny udział młodych kobiet w rekrutacji na stanowisko inżyniera oprogramowania. Tworzenie oprogramowania jest pracą typowo zespołową. Zróżnicowane zespoły cechuje większa elastyczność i efektywność oraz lepsza atmosfera pracy, dające lepsze rezultaty pracy. Niestety, studia informatyczne w Polsce kończy niewiele kobiet.

Dążąc do przełamania stereotypów na rynku i zachęcając kobiety do wyboru zawodu informatyka, Motorola w Polsce prowadzi unikatowy projekt edukacyjny Diversity czyli Różnorodność. Jesteśmy pracodawcą z ogromnymi perspektywami dla młodych absolwentów, jak i doświadczonych ekspertów - powiedziała Katarzyna Reinfuss, kierownik ds. personalnych Motorola Global Software Group, Poland.

W tym roku uczestnicy konkursu Motoroli będą mieli za zadanie stworzenie strony internetowej, której tematem jest pojęcie "Stereotypu". W konkursie mogą wziąć udział 4-6 osobowe grupy uczniów pod nadzorem nauczyciela, przy czym minimum połowę grupy muszą stanowić dziewczęta. W ciągu czterech lat, w edukacyjnych konkursie Diversity wzięło udział łącznie 3500 młodych ludzi.
Dla uczestników konkursu, Motorola przygotowała warsztaty i ćwiczenia przybliżające zagadnienia związane z metodologią i testowaniem projektu, a także z językami oprogramowania takimi jak HTML, DHTML i Java Script. Wszelkie informacje dotyczące konkursu, rejestracji, warsztatów oraz lista nagród są dostępne na stronie internetowej Diversity - www.diversity.pl. Zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowane do 15. marca br.

Ceremonia rozdania nagród w Krakowie odbędzie się w pierwszej połowie czerwca. Nagrody będą przyznane w 3 kategoriach: najlepsza grafika, najciekawszy temat, najbardziej przyjazny interfejs użytkownika. Nagrody przyznają także internauci oraz publiczność zgromadzona podczas ceremonii. Dodatkowo premiowane będą najbardziej oryginalne zdjęcia, przygotowane specjalnie do pracy konkursowej.

Patronami medialnymi tegorocznej edycji konkursu są Magazyn Komputerowy Enter oraz komunikator tlen.pl. Partnerami są Hewlett Packard i Federacja Gmin i Powiatów RP.

Źródło tekstu: Motorola     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~abcman  2005-02-25 21:51:00  host: abc123.t17.ds.pwr.wroc.pl

    Paranoja z tym równouprawnieniem...Nie mam nic przeciwko dziewczynom (a nawet uważam że mają tysiące zalet), ale uważam że są gorsze w naukach ścisłych. Wszystkie moje koleżanki, z technikum i ze studiów inżynierskich są tak kiepskie z inżynierki że głowa boli od myślenia w jaki sposób one mogłyby przyczynić się do zwiększenia efektywności. Nie wystarczyłaby zasada że patrzymy tylko na kwalifikacje pracownika, zamiast zaglądać mu pod sukienkę albo spodnie?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-182-16.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.