Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kolejarze powoli zabierają się za GSM-R

Kolejarze powoli zabierają się za GSM-R

WitekT 19 Listopada 2007 16:38

0 0

Telekomunikacja Kolejowa podpisała umowę z niemiecką firmą konsultingową Quattron na wykonanie analizy wykonalności wdrożenia systemu GSM-R.

W ramach analizy wykonalności przygotowana zostanie dokumentacja wdrożenia systemu GSM-R na odcinkach pilotażowych, wstępna analiza wykonalności oraz po przeprowadzeniu testów na odcinkach pilotażowych ostateczna analiza wykonalności.




Projekt budowy systemu GSM-R w Polsce jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. GSM-R w krajach Unii Europejskiej zastępuje szereg systemów narodowych radiołączności i sterowania ruchem kolejowym. Wdrożenie systemu GSM-R podniesie nie tylko jakość radiokomunikacji kolejowej, ale także zlikwiduje bariery wynikające ze stosowania kilkudziesięciu rozwiązań w Unii Europejskiej dla łączności kolejowej. Polska Kolej z systemu GSM-R zacznie korzystać w 2008 roku.

Źródło tekstu: TK Telekom     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2007-11-19 18:00:18

    Dopiero podpisują umowę na analizę wykonalności i sądzą, że zacznie to działać w przyszłym roku ;)

  • 0

    2. ~  2007-11-19 18:18:08  host: nat-mo4.aster.pl

    "powoli" to dobry przymiotnik w przypadku kolejarzy. Tam wszystko działa "powoli". Teraz jest tam mniej więcej 1973 rok.

  • 0

    3. ~vari  2007-11-19 18:46:56  host: ehy8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @2. tam BYŁ 1973 rok dopóki nie wyłączyli RASZ-a. Teraz to mają 1965 rok a jedyna różnica to taka że w węzłach pracują centrale cyfrowe. BTW. W Wysokiej Kamieńśkiej Strrrrowger jak najbardziej wciąż online.

  • 0

    4. ~anty pkp  2007-11-19 19:14:11  host: dynamic-78-8-4-143.ssp.dialog.net.pl

    pkp to 1973 łacznie z obsługą pociąów a oni mażą o gsm przecież oni nie wiedza do czego służy komórka

  • 0

    5. ~abc  2007-11-19 19:19:58  host: elw142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze, że telefonia komórkowa jest b.przewodowa. Gorzej z podstawową działalnością pkp, pociągi muszą po czymś jechać. Może kolejowy gsm będzie działał inaczej albo w ogóle.

  • 0

    6. ~s.f pkp  2007-11-19 19:37:26  host: dynamic-78-8-4-143.ssp.dialog.net.pl

    pkp to firma która zacieł sie na 1978 roku

  • 0

    7. ~noname  2007-11-19 22:27:55  host: emr150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wymowa tytułu newsa jest oczywista. Kolejarze POWOLI zabierają się za gsm, bardziej trafnie już nie można tego ująć. ---------------------------------------- Ruszyła budowa sieci "wspaniale", ciągnie się jednak niezwykle opieszale. Ruszyła, ruszyła choć końca nie widać, Wspaniale! ale czy przez te komórki będzie coś kiedykolwiek słychać?

  • 0

    8. ~noname  2007-11-19 22:28:30  host: emr150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ruszyła budowa sieci "wspaniale", ciągnie się jednak niezwykle opieszale. Ruszyła, ruszyła choć końca nie widać, Wspaniale! ale czy przez te komórki będzie coś kiedykolwiek słychać?

  • 0

    9. ~maszynista  2007-11-20 09:00:06  host: atropos.tpi.pl

    Polowoli ruszyła maszyna po szynach i szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem ...

  • 0

    10.  2007-11-20 09:28:16

    Ile razy jade do Zgorzelca z Wroclawia i odwrotnie to szlag mnie trafia - zawsze minimum 20 minut spóźnienia - no żesz kur** ,w 21 wieku takie numery ??? jak to jest może mi ktoś z Dolnośląskiej DOKP to wyjaśni??? szlag trafił - jak ten GSM-R będzie tak dzialał jak wożą mnie pociągi to ja pieprzę ten interes i wysiadam:P

  • 0

    11.  2007-11-20 09:31:03

    a woole to czy nie możemy mieć tak sprawnej kolei jak np nasi południowi sasiedzi ??? pociagi szybko jeźdżą , są UNKTUALNE! I bilet mozna spokojnie kupić u konduktora,nie trzeba latać po calym skladzie z obawą że wlapią mandat za jazdę na gapę - kuźwa!!! ja chcę do Czech!!

  • 0

    12. ~znawca  2007-11-20 10:41:29  host: atropos.tpi.pl

    No dobrze ale co to jest ten system GSM-R, domyślam się że może chodzi o kolejową telefonię komórkową, ale nie wiem o co chodzi, co to jest, może chociaż w skrócie, tak w paru zdaniach ktoś mi powie, bardzo proszę o odpowiedź

  • 0

    13. ~~znawca  2007-11-20 10:42:49  host: atropos.tpi.pl

    Może pan WitekT?

  • 0

    14. ~  2007-11-20 11:15:13  host: anonymisierungsdienst.foebud.org

    albo Wikipedia

  • 0

    15. ~mp  2007-11-20 11:33:25  host: inet20909nc-3.eranet.pl

    GSM-R (GSM for Railways, Kolejowa Sieć GSM) - system łączności cyfrowej zaprojektowany dla potrzeb zapewnienia komunikacji (głos i dane) pomiędzy pracownikami firm zajmujących się transportem kolejowym.

  • 0

    16. ~znawca  2007-11-20 11:38:16  host: atropos.tpi.pl

    Dziękuję i za taką odpowiedź, ale miałem nadzieję, że pan WitekT, coś skrobnie :)

  • 0

    17. ~Zahir  2007-11-20 15:28:16  host: prx03.polskieradio.pl

    O czym Wy ludzie piszecie... ??? Telekomunikacja Kolejowa to jedna z niewielu spolek PKP przynoszaca zyski. A wspolnego z jazda pociagiem ma tyle co zeszloroczny snieg.

Dodaj swoją opinię