Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kod Honeycomb na razie nieudostępniony

Kod Honeycomb na razie nieudostępniony

Ringu 28 Marca 2011 14:06

0 0

Google przesunął termin publicznego udostępnienia kodu źródłowego systemu Android 3.0 Honeycomb w bliżej nieokreśloną przyszłość. Firma twierdzi, że oprogramowanie nie jest jeszcze do końca dopracowane - mniejsi producenci, którzy chcieliby wdrożyć system w swoich produktach mogliby stworzyć niepełnowartościowe produkty.

Do tej pory Google wydawał kod źródłowy swoich systemów każdemu chętnemu - niezależnie od tego czy był to wielki producent elektroniki, mniejsza firma, czy pojedynczy programista. Każdy wytwórca smartfonów mógł bez żadnej specjalnej zgody Google wdrożyć system w swoich produktach (co prawda umieszczenie aplikacji takich jak Gmail, czy Android Market wymagało autoryzacji).
Kod Androida Honeycomb nie został udostępniony i nie zostanie wydany w najbliżej przyszłości. Google chciał wydać system najszybciej jak to było możliwe, dlatego kod zawiera dużo uproszczeń, które mogą być nie do końca optymalne.

Andy Rubin z Google twierdzi, że modyfikacja kodu może zająć jeszcze dużo czasu. Zapewnia, że polityka firmy się nie zmieniła - systemy Android dalej będą ogólnodostępne.

Źródło tekstu: ConsoleDigest, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2011-03-28 16:39:21

    Czyli albo google potajemnie zmienia politykę albo wydało bubla. I tak źle, i tak niedobrze.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-103-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet