Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kobiety wydają na gry mobilne więcej niż mężczyźni

Kobiety wydają na gry mobilne więcej niż mężczyźni

orson_dzi 11 Sierpnia 2014 15:25

2 2

Jak pokazują badania, kobiety wydają na gry mobilne więcej niż mężczyźni. Co więcej, są bardziej lojalne wobec swoich ulubionych tytułów i spędzają przy nich więcej czasu.

Odkąd okazało się, że gra Kim Kardashian: Hollywood zarabia 700 tys. dolarów dziennie, media za oceanem zaczęły drążyć temat gier mobilnych. Tytuł stał się konkurentem dla przynoszących, do tej pory, największe zyski Clash of Clans i King's Candy Crush. Jedna gra pokazała, że granie w gry nie jest tylko domeną mężczyzn. Chyba, że są oni zagorzałymi fanami Kim Kardashian (chociaż zapewne jest ich nie mało z... oczywistych względów ;-) ). Ale jak pokazują badania, gry nie są wyłącznie domeną mężczyzn.

Badanie przeprowadzone na 1,1 mln urządzeń wykazało, że kobiety wydają 31% więcej na płatności wewnątrz gier niż mężczyźni, spędzają na graniu 35% więcej czasu niż mężczyźni, a także są dużo bardziej lojalne wobec gier w stosunku do mężczyzn. Gry na kobiecych smartfonach są używane średnio o 7 dni dłużej niż na smartfonach mężczyzn.




Pozostaje jeszcze pytanie - w co grają kobiety? Czy są to te same tytuły, w które grają mężczyźni, czy raczej tytuły skrajnie kobiece. Te same badanie pokazało, że kobiety omijają typowo męskie gatunki gier, takie jak RPG, strzelanki, czy gry sportowe, skupiając się na grach karcianych, pamięciowych i symulacjach podobnych do Kim Kardashian: Hollywood. Prezentuje to poniższy wykres. Zawiera on czas spędzany nad danym gatunkiem gier, gdzie kolor różowy oznacza, że grało w niego więcej kobiet, niebieski mężczyzn, a szary, gdzie różnica płci graczy nie była widoczna.

czas grania kobietyvsmezczyzni

Granie na smartfonie stanowi średnio 32% czasu jego użytkowania. Badanie pokazuje, że kobiety w sferze gier mobilnych już od dawna zajmowały silną pozycję, a gra Kim Kardashian: Hollywood nie jest wcale nowym zjawiskiem, a tylko potwierdzeniem tego, co ma miejsce już od dłuższego czasu.

Źródło tekstu: Flurry     

Dodaj do:

Tagi: gry | kobiety | mężczyźni

w sumie: 26
  • -1

    7.  2014-08-11 19:21:05

    Co za genderowskie bzdety :/ jakiś zacofany człowiek je pisał. Przecież powszechnie wiadomo, że kobiety poza ciałem NICZYM nie różnią się od mężczyzn i wszystko to uwarunkowania społeczne, bo od małego kobiety dostają lalki a chłopcy auta. Tak samo z grami, kobiety nie grają w "RPG, strzelanki, czy gry sportowe" w strachu przed szowinistami i ogólnym potępieniem...

  • 1

    8. ~Calm7  2014-08-11 19:56:43  host: n06-10-03.opera-mini.net

    7). Hahahaha! Dawno większej bzdury nie czytałem :-D Dam Ci wstępną podpowiedź, abyś ruszył głową w dobrą stronę : Raj. Wszystko pięknie. Kto to schrzanił? KOBIETA.

  • -2

    9.  2014-08-11 19:59:46

    8@ Mam tWÓJ(celowo z małej litery) adres: n06-10-03.opera-mini.net i już to zgłaszam do fundacji "Nigdy Więcej" plujący jadem faszysto! Zobaczymy czy będzie Ci do śmiechu również gdy prokurator zapuka do tWYCH(celowo z malej litery) drzwi!

  • 2

    10.  2014-08-11 20:02:57

    Wiksa11 - a Ty z głową masz wszystko w porządku?

  • 1

    11.  2014-08-11 20:03:28

    Prokurator... Śmieszniejszy niż dziecko 6-letnie mojego szwagra jesteś ;-)

  • -2

    12.  2014-08-11 20:05:08

    Największych tego świata wyśmiewano, by później paść ku ich stóp!

  • 3

    13. ~Calm7  2014-08-11 20:10:16  host: n06-10-03.opera-mini.net

    9, 12). O jeju, kolejna bzdura w jednym dniu? Weź mnie nie dobijaj :-D Ja jestem faszysta? Hahahaha :-D oj, bo zara padnę :-D Wiksa, to, że jesteś kobietą - nic się złego jeszcze nie stało ;-)

  • -2

    14.  2014-08-11 20:34:45

    13@ po czym sugerujesz się, że jestem kobietą?

  • 1

    15. ~Calm7  2014-08-11 20:39:44  host: n06-10-03.opera-mini.net

    14). Nerwusko, co Ty, z faszystą chcesz gadać? :-D PS. Dam Ci kolejną radę : zajrzyj do słownika, i sprawdź wyraz ,,faszysta". Zauważyłaś, że się pomyliłaś?

  • 1

    16. ~pabloki  2014-08-11 20:54:22  host: 46.204.202.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @wiksa11 ty masz 11 lat czy taki iloraz inteligencji? w twoich wypowiedziach jest sprzeczność , najpierw piszesz o genderowych bzdurach a potem lansujesz gender twierdzac że różnice między płciami wynikają z uwarunkowań społecznych. może zapoznaj sie z definicją faszyzmu a potem zabieraj głos. oderwane od rzeczywistości i tylko pozornie logiczne stwierdzenie że kobiety nie grają w strzelanki bo boją sie szowinistów budzi moje wątpliwości co do prawidłowej oceny otaczającej cie rzeczywistości. kompletny brak znajomości procedur karnych ( misiu kolorowy prokurator nie puka do drzwi tylko albo wzywa na przesłuchanie albo w drastycznych przypadkach jest na miejscu oględzin przestępstwa). dla twojej informacji publicznie obraźiłeś Calm7 nazywajac go "plujący jadem faszysto!" co stanowi podstawe do wszczęcia przeciw tobie postępowania prokuratora ws naruszenia godności osobistej Calm7 a było by to łatwe bo jestes zarejestrowany. polecam również konsultacje z lekarzem wiadomej specjalności by ocenić twój stan.

  • 1

    17. ~pabloki  2014-08-11 21:01:03  host: 46.204.202.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @wiksa11 zapomniałem dodać że oprócz naruszenia dóbr osobistych formułujesz bezpodstawne pomówienia wobec użytkownika Calm7.

    @Calm7 wiksa11 to facet znalazłem wypowiedź w formie męskiej.

  • 1

    18. ~Calm7  2014-08-11 21:10:38  host: n06-10-03.opera-mini.net

    Dla mnie kobieta :-D Niech mnie za to pozwie :-D

  • 0

    19. ~pabloki  2014-08-11 21:33:18  host: 46.204.202.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    hahaha nie może pozwać , nie ma możliwości . Ty możesz pozwać .

  • 1

    20. ~Calm7  2014-08-11 21:48:27  host: n06-10-03.opera-mini.net

    19). Co ja tam będę pacjentów pozywał..? Toć Hipokrates by się jeszcze w grobie przewrócił ;-)

  • 1

    21. ~  2014-08-11 23:18:21  host: ip-94-42-33-115.multimo.pl

    Bo facet potrafi ściągnąć pirata i go uruchomić.

  • 0

    22. ~  2014-08-12 07:00:58  host: 46.77.124.114

    9, gostku pocieszny, fundacja, którą wygrażasz, nie nagrodziła kiedyś za zasługi niejakiego Simona Mola?

  • 0

    23.  2014-08-12 16:34:49

    Dziękuje wszystkim za zaangażowanie w dyskusję, pierwszy post był oczywiście żartem którego wlo nie załapał ;) a później tak jakoś już poszło.
    Mam nadzieję, że nikogo tym nie zdenerwowałEM.
    Pozdrawiam ;)

  • 0

    24.  2014-08-12 16:37:39