Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kobiety patrzą na funkcje telefonu, mężczyźni na cenę

Kobiety patrzą na funkcje telefonu, mężczyźni na cenę

LuiN 21 Marca 2012 09:53

0 0

Serwis Vuclip przeanalizował zwyczaje zakupowe swoich ponad 560 tys. użytkowników. Wygląda na to, że mężczyźni kupują telefony patrząc na cenę, a kobiety patrząc na funkcje.

33% ankietowanych mężczyzn jako najważniejszy czynnik przy wyborze telefonu podało cenę. Na funkcje urządzenia wskazało już tylko 31% ankietowanych. W przypadku kobiet wyniki była zgoła odmienne.

Aż 37% ankietowanych kobiet jako czynnik decydujący podała funkcje telefonu, kolejnych 21% wskazało przekątną ekranu, a tylko 18% badanych kobiet stwierdziło, że cena byłaby dla nich najważniejszą kwestią.




32% ogółu ankietowanych nie ma w planach wymiany telefonu w najbliższym czasie. Co ciekawe, jako markę następcy obecnego telefonu wciąż najczęściej wskazywano Nokię (37%), Apple zajął drugie miejsce z 25%. Jednocześnie 90% posiadaczy iPhone'ów poinformowało, że ich kolejnym telefonem będzie również iPhone.

Badanie przeprowadzone zostało na ponad 560 tys. losowo wybranych użytkowników serwisy wideo Vuclip.

Źródło tekstu: Vuclip, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 1

    4. ~luka  2012-03-21 10:16:46  host: 87-205-255-183.adsl.inetia.pl

    Nie znam ani jednej kobiety która mając smartfona wiedziała by jakie są w nim funkcje, a na pytanie dlaczego go wybrała, raz usłyszałem bo taki ładny czerwony jest... echh szkoda na to czasu.

  • 0

    5. ~Scenic  2012-03-21 10:22:45  host: z57-08.opera-mini.net

    Ja patrzę głównie na funkcję później na cenę i wygląd. ;-) Te wszystkie 3 opcję są ważne :-P

  • 1

    6. ~krib  2012-03-21 10:26:56  host: 89-68-70-240.dynamic.chello.pl

    * 33% cena; * 31% funkcje; I teraz najciekawsze. Autor w przypadku funkcji interpretuje ten wynik jako "już tylko". Wydaje mi się, że dalszy komentarz jest zbędny.

  • 0

    7. ~  2012-03-21 10:40:47  host: z24-02.opera-mini.net

    Może chodziło o 13%? Bo 2% różnicy, to chyba nie jest tak dużo, żeby pisać "już tylko".

  • 4

    8.  2012-03-21 10:43:04

    trudno nie patrzeć na cenę, jak facet płaci, a kobieta wybiera... :D

  • 0

    9. ~:D  2012-03-21 10:49:07  host: 81.219.84.18

    8. Słuszna uwaga :D

  • -1

    10.  2012-03-21 11:08:58

    Jestem kobietą.

  • 0

    11. ~  2012-03-21 11:10:44  host: 89-72-1-51.dynamic.chello.pl

    wyglada na to ze ja tez jestem kobieta.

  • 0

    12.  2012-03-21 11:16:06

    #1: zgadzam się w 100%, ostatnio szukam telefonu dla żony, musi być z klapką i w innym kolorze niż czarny

  • -1

    13. ~ala  2012-03-21 11:18:02  host: public-gprs359969.centertel.pl

    głupoty - chciano ze mnie zrobić "pudrowaną lalę" bo może zielony aparat, różowy telefon... niech się marketing wypcha..

  • 0

    14. ~  2012-03-21 11:28:26  host: 178.183.153.117.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Kiedyś klientka wzięła E72, bo ona musi być w ciągłym kontakcie, odbierać maile itd. Oczywiście abo z netem. Po paru miesiącach przychodzi reklamować telefon: poczta nieustawiona, wykorzystanie netu 0MB :) po iluś tam reklamacjach, kiedy już mieliśmy Pani serdecznie dość, zażądała wymiany na taki ładny, dotykowy, taki jak ma jej koleżanka: Samsung Avila. To kolega wziął Avilke w aneksie, dał Pani, E72 pracuje bez problemów do dzisiaj.

  • 0

    15.  2012-03-21 11:49:33

    @12: proponuje motorole gleam w kolorze czerwonym. bedzie zachwycona :)

  • 0

    17.  2012-03-21 12:12:13

    16). Ty Chochlik mały, Ty.

  • 0

    18.  2012-03-21 12:38:13

    Oho, chyba jestem kobietą ;)

  • 0

    19. ~  2012-03-21 14:29:45  host: afjt64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A telepolis szerzy dezinformację i w dodatku wspiera się "badaniami".

  • 0

    20. ~Edyta Górniak  2012-03-21 14:35:25  host: z41-09.opera-mini.net

    Wszyscy jesteśmy kobietami!

  • 0

    21. ~InSaDe  2012-03-21 18:00:14  host: 85.219.193.53

    Ta ankieta nie odzwierciedla realiów. A realia są takie... Ponad 90% kobiet przy wyborze telefonu (tak telefonu bo większość kobiet nie widzi potencjału drzemiącego w smartphone'ach) kieruję się wyglądem (najlepiej aby był "sweet'aśny") oraz ilością "Mpx" w aparacie. Ot taka rzeczywistość..

  • 0

    22. ~sa  2012-03-22 06:13:05  host: ip-178-214-150-141.silesiamultimedia.com.pl

    Chyba jakimś jestem wyjątkiem(wśród kobiet)z tego co piszecie,bo zawszę przed zakupem muszę dokładnie obejrzeć telefon,zobaczyć jak co działa,co ma,czego nie ma a dopiero potem patrzę na cenę..i żadnych smartfonów(nie używałabym 90% funkcji po co mi wiec ta dotykowa zabawka?na dobitkę mam alergię ma slajdery i dotykowce)tylko zwykłe fony najlepiej typu block może być z klawiaturą kowentry,kolor już mi jest dość obojętny(z wyjątkiem nie lubię białego) byle ładnie wyglądał...

  • 0

    23. ~  2012-03-22 12:07:15  host: cxr42.internetdsl.tpnet.pl

    Bardzo nieobiektywne badanie - jest wrecz przeciwnie - dla kobiet liczy sie wyglad, ilosc mpx'ow - natomiast u mezczyzny bedzie odwrotnie funkcje oraz cena, chyba ze ktos sie urodzil z reka w garnku zlota wtedy ma wszystko co dusza zapragnie ;)

  • 0

    24. ~  2012-03-22 12:49:47  host: abjf206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy w tytule autorowi się coś nie poprzestawiało?

Dodaj swoją opinię