Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Koalicja liderów na rzecz Polski Bezgotówkowej

Koalicja liderów na rzecz Polski Bezgotówkowej

orson_dzi 1 Marca 2018 17:49

3 4

polska bezgotowkowa

eService, PKO Bank Polski, Poczta Polska i Orange zawiązują Koalicję liderów na rzecz Polski bezgotówkowej, która będzie wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa decydujące się na skorzystanie z oferty darmowych terminali płatniczych w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

Koalicja jest wspólną inicjatywą czterech liderów działających w branży finansowej, pocztowej i telekomunikacyjnej. Została zawiązana, by ułatwić wszystkim zainteresowanym przedsiębiorcom zawarcie umowy i otrzymanie nawet trzech terminali udostępnianych bezpłatnie w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Chętni przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie korzystali z urządzeń umożliwiających dokonanie płatności bezgotówkowych, albo przez ostatnie 12 miesięcy ich nie posiadali, mogą otrzymać terminale oraz wsparcie w postaci pokrycia wydatków związanych z ich utrzymaniem przez rok. Obejmuje ono także miesięczne koszty obsługi płatności, aż do osiągnięcia obrotów w wysokości 100 000 zł na urządzenie.




Zgodnie z badaniami pt. "Postawy Polaków wobec form płatności", przeprowadzonymi na zlecenie eService, ponad połowa Polaków chce płacić bezgotówkowo. Aż 4 na 10 z nich rezygnuje z dokonania zakupów, gdy nie ma możliwości płatności kartą. Celem Koalicji liderów jest ułatwienie przedsiębiorcom przyjmowania płatności bezgotówkowych, a co za tym idzie, rozwój ich biznesów poprzez wsparcie działań związanych z dostosowaniem się do zmieniających się zwyczajów i oczekiwań klientów.

Umowę będzie można zawierać w 524 oddziałach PKO Banku Polskiego obsługujących klientów MSP, 742 salonach i Smart Store'ach Orange Polska, w ponad 4 600 oddziałach Poczty Polskiej oraz u 22 000 listonoszy wyposażonych w tablety.

W efekcie zawieranej umowy, eService dostarcza Klientom dwa rodzaje urządzeń dostępnych w specjalnej ofercie. Przedsiębiorcy mogą wybrać, czy chcą skorzystać z tradycyjnego terminala (stacjonarnego lub przenośnego) - w opcji najmu, czy też wolą otrzymać na własność terminal Smart D220. W przypadku wybrania tej drugiej opcji, po upływie 12 miesięcy współpracy w ramach Programu, również nie będą ponosić kosztów związanych z najmem urządzeń, a jedynie te związane z procesowaniem transakcji. Dla uczestników Programu będą one dostępne na preferencyjnych warunkach.

Źródło tekstu: eservice     

w sumie: 62
  • 1

    45. ~  2018-03-02 09:18:52  host: 77.111.244.24

    przepraszam ale jakiś niezbyt rozgarnięty uważa, że płatności gotówka nic nie kosztują - otóż kosztują - te pieniądze trzeba policzyć, odstawić do banku zwykle robią to wyspecjalizowane firmy z samochodami pancernymi, pracownikami w kamizelkach i z pistoletami maszynowymi, co kosztuje, i raczej nie robią tego charytatywnie, ktoś je ponownie liczy - to wszystko KOSZTUJE

  • 0

    46. ~frasag  2018-03-02 09:21:53  host: 031011131040.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    @44: Tu nie chodzi o te gumki- nie są mi już potrzebne (wicie- rozumicie- latka robią swoje). Ale o sam fakt braku prywatności chodzi. Zarejestrowali numery- OK, niech będzie, ale póki co to marny dają efekt te założenia które są zapisane w ustawie. Większość z nas ma dość odbierania reklam i emaili- a nic się nie robi żeby to ograniczyć- niby od 1 maja wchodzą nowe przepisy w tym zakresie- ale też pewnie efekty będą mizerne. Nie rozumiem np. dlaczego nie można zablokować możliwości wysyłania nam reklam i szkodników z jednorazowych emaili? Jeśli za każdym razem adres oszusta jest inny i po kilku minutach adres znika to my nie mamy możliwości zablokować gagatka- to powinno być odgórnie zablokowane, bo żaden filtr tego nie załatwi.

  • 0

    47. ~polska bezstykowa  2018-03-02 09:28:22  host: public-gprs409318.centertel.pl

    Te 1,5% przeszkadza, ale tez jest to tylko argument dla firm jednoosobowych z pietruszką... Normalna firma rozlicza się przelewami i obrót kartami to ułatwia. Nie jest to szybki pieniądz (przelew z centrum kart na nasze konto to czasem i 3 dni z danego dnia), ale warto mieć terminal.

  • 0

    48. ~  2018-03-02 09:33:05  host: epinet9.netman.com.pl

    38, jeśli masz obecnie 1,5% prowizji, to jesteś ciężkim frajerem - to raz. Dwa - są biznesy znacznie większe niż twój, w których oddanie 1,5% zysku to zabójstwo.

  • 0

    49. ~piotrmak  2018-03-02 09:53:14  host: static-46-238-231-247.rfc.pl

    Płacenie kartami i likwidacja gotówki jest tylko na rękę fiskusowi. Do likwidacji gotówki największe zapędy mają zawsze rządy lewackie. Chodzi tylko i wyłącznie o walkę z szarą strefą. I z szarą strefą jest jak z prostytucją. Tego nie da się zwalczyć. Była, jest i będzie. Pieniądza jako takiego nie da się zlikwidować. Tylko idiota może myśleć, że zlikwiduje się pieniądz.

  • 0

    50. ~piotrmak  2018-03-02 10:03:19  host: static-46-238-231-247.rfc.pl

    I jeszcze jedno. Kiedyś prawdziwy pieniądz miał oparcie w złocie. Dzisiaj dla pieniądza parytetem są lotniskowce i F-16:)
    Jak Wy wyobrażacie sobie danie łapówki? Ma pan jakiś terminal w Urzędzie? Może Wójt ma?
    A za działkę u dealera jak zapłacicie? Daj mi paragon?
    Wszyscy którzy domagają się likwidacji gotówki chyba z choinki się urwali.
    Są kraje gdzie gotówka po mimo że jest to jest zwykłym śmieciem (Egipt, Tunezja itp.) Pieniądz jest śmieciowy. Czym tam się płaci na bazarach? Kartą? Ogarnijcie się trochę

  • 0

    51. ~Punk  2018-03-02 10:30:53  host: apn-37-248-31-29.dynamic.gprs.plus.pl

    Sam przechodzę na gotówkę, nie dam zarobić bankom, płaciłem kiedyś kartą, ale odkąd zmuszają do cyfrowego pieniądza to ja przechodzę na gotówkę.
    Jutro idę na zakupy i mam zamiar wypłacić pieniądze na te zakupy.

  • 0

    52.  2018-03-02 10:33:57

    51 - wypłacić? w okienku oczywiście, nie z bankomatu za pomocą karty, blika czy czego tam się teraz używa?
    A czemu nie poprosiłeś pracodawcy o wypłatę w gotóce w tej sytuacji?

  • 0

    54.  2018-03-02 13:49:29

    @48 To proszę znajdz mi taniej to ci jeszcze zapłacę za to jak jesteś taki fajny Panie czy Pani X. Dokładnie 1.4% w tej chwili mam na umowie.

  • 0

    55. ~pabloki  2018-03-02 15:24:03  host: user-188-33-174-100.play-internet.pl

    39 London jestes Lądek albo frajer . chargeback nie działa tak jak to opisałeś , po telefonie do banku środki nie wracają pomijajaąc sytuację gdy bank w trosce o klienta zwróci od razu warunkowo mogąc je zabrać . jeśli wyjaśnienia kontrahenta-przedsiębiorcę zostaną złozone w terminie i będa one miały podstawy do nie uznania reklamacji to zwrot nie pójdzie . tam jest duży mechanizm zbezpieczeń przed nadużyciami . inaczej każdy mógłby kupując np bilet na seans do kina kartą zadzwonic do banku i po odpowiedzi od kontrahenta - sprzedawcy dostal by zwrot biletu bo się seans nie podobał. Tak nie jest . obecnie są duże obwarowania i dbanie o przedsiębiorcę co słuszne. poza tym wiesz że jeśli prześlesz ponowną reprezentacje jako POS klient zostanie obciążony czyli nie dostanie zwrotu a kasa przyjdzie do ciebie jako sprzedawcy.

  • 0

    56. ~pabloki  2018-03-02 15:27:03  host: user-188-33-174-100.play-internet.pl

    54 no ale wiesz że na świecie jest niższa stawka ? poz tym te 1,4 % pomniejsza zysk marże więcej bo jest od całej transakcji wieć od marży i podatku vat także.

  • 0

    57. ~  2018-03-02 17:06:00  host: user-94-254-242-242.play-internet.pl

    NIE! NIE! i jeszcze raz: dlaczego nie!

  • -1

    58.  2018-03-02 22:49:07

    @55 Czy ja ciebie ćwoku obrażam? Gooowno wiesz na ten temat i kropka. Powtarzam, jak jest niższa stawka to znajdź proszę to ci chętnie za to zapłacę. I Jack London był barannie amerykańskim pisarzem. I VATu nie płacę ani nie narzucam marży...

  • 0

    59. ~  2018-03-03 10:15:42  host: 77.111.246.13

    do niespełna rozumu, mówiących o barku prądu i braku biletu - czekam na DOWÓD, ze kupicie bilet BEZ prądu gdziekolwiek za gotówkę... może na PKP? może z automatu na przystanku?

    wiecie co to takiego kasa fiskalna?

  • 0

    60. ~frasag  2018-03-03 10:25:16  host: 031011131040.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    A kupię, kupię- u motorniczego, w kiosku ruchu i od współpasażera. A może nie tylko....

  • 1

    61. ~pabloki  2018-03-03 14:28:49  host: user-188-33-174-100.play-internet.pl

    58 jerkingjack wcale nie obrażam , stwierdzam fakt. jak piszesz takie głupoty "Otóż jeden magiczny telefon do banku z reklamacją i pieniądze wracają do nas na konto" to co mam napisać ? w przypadku oszustwa tak jest , jednak chargeback jest tez do innych przypadków np. klient jest niezadowolony z wycieczki . zbyt wszystko uprościłeś . nie spotkałes sie z tym że możesz zostac poproszony o dodatkowe dowody jako klient. "ale każdy przedsiębiorca wliczy to w swoją marżę raczej na pewno. " a ponoć nie doliczasz marży na swoją sprzedaż . to dziąlsz charytatywnie bez marży w dodatku dopłacając prowizję 1,4% ? matematycznie i ekonomicznie sie nie zgadza. zresztą poilczyłes błednie że od 100 tyś te 1,5% to mało . a co jeśli marża jest 10% ? wtedy te 1,5% od sprzedaży realnie kosztuje az 15%. i taka jest rzeczywistośc . 1.5 % łdnie wygląda ale jest od sprzedaży a przeciez zarabiasz na marży ( no ty akurat charytatywnie wręcz dopłacasz prowizję)

  • 0

    62. ~Koro  2018-03-03 14:44:15  host: 37-128-84-227.static.ip.netia.com.pl

    @59 A to kasa fiskalna napędzana jest z gniazdka obok autobusu? Co Ty pierdzielisz...

  • 0

    63. ~frasag  2018-03-03 14:53:31  host: 031011131040.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    @62: według tamtego Kolegi- @59 kierowca ma napęd kasy fiskalnej z koła zapasowego.

  • 1

    64.  2018-03-06 11:51:28

    Ja płacę gotówką tylko tam, gdzie muszę. 95 proc. kasy wydaję kartą i uważam, że tak jest o wiele lepiej. Nigdy nie miałem z tego powodu problemów. Kiedyś trzeba było chodzić z duża gotówką i ludzie tak robili, ale to nie znaczy, że i ja tak muszę. Gotówki mamy zawsze tyle, żeby cokolwiek było z portfelu. Nie oszukujmy się - każdy kto ma w 100 proc. legalnie wypłacane wynagrodzenie, ma je przelewane na konto. Gotówką idzie tylko to, co jest dawane pod stołem....

  • 0

    65. ~mekta  2018-05-18 11:38:44  host: 5.2.77.145

    Im mniej będzie płacenia gotówką tym lepiej.
    Eservice powinien to mocniej promować lata temu, wtedy wynik byłby jeszcze lepszy.
    kwestia kilku lat i gotówka będzie stanowić jakiś 1 proc. wszystkich obrotów.

Dodaj swoją opinię