Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Knox - system bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych od Samsunga

Knox - system bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych od Samsunga

LuiN 25 Lutego 2013 13:32

3 2

Samsung przedstawia Knox, system bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych. Dzięki połączeniu mechanizmów sprzętowych i warstwy aplikacji użytkownicy mogą nie obawiać się prób kradzieży danych czy włamań na urządzeniach Samsung.

Knox łączy w sobie system Android w wersji SE (Security Enhanced) o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa oraz rozwiązania do zarządzania bezpieczeństwem, implementowane zarówno w warstwie sprzętowej, jak i w ramach systemu operacyjnego.

W warstwie aplikacji Knox tworzy wydzielone środowiska, bezpieczne procesy dla każdej aktywności, dzięki czemu wirus nie ma szans zarazić całego systemu plików. Taki schemat jest wymuszany przez Android SE. Szyfrowanie odbywa się na poziomie plików, dzięki czemu aplikacje i dane służbowe są chronione przed kradzieżą, atakami wirusów i złośliwego oprogramowania.

Knox jest lekki i kompatybilny z powszechnie używanymi modelami infrastruktury korporacyjnej (np. MDM) oraz z sieciami VPN i usługami katalogowymi. Jest to istotne udogodnienie dla działów IT w przedsiębiorstwach chcących wdrożyć i realizować własne strategie BYOD (Bring Your Own Device).
Bezpieczne środowiska tworzone przez Knox, łatwo dostępne w postaci ikony na ekranie głównym, dają użytkownikom dostęp do różnych aplikacji służbowych w bezpiecznym trybie (program pocztowy, przeglądarka, kontakty, kalendarze, udostępnianie plików, współpraca, CRM i aplikacje business intelligence). Knox umożliwia istniejącym aplikacjom, działającym w ekosystemie Android, automatyczną integrację w ramach firmy oraz pewne zabezpieczenia bez jakichkolwiek zmian w kodzie źródłowym używanych aplikacji.

Dzięki takim funkcjom jak sieć VPN zgodna z normą FIPS, szyfrowanie na urządzeniu, zabezpieczenie przed wyciekiem danych, jednokrotne logowanie firmowe (Enterprise Single Sign ON - SSO), usługi katalogowe Active Directory czy wreszcie uwierzytelnianie wieloskładnikowe z wykorzystaniem kart Smart Card, rozwiązanie Samsunga zwalnia programistów aplikacji z konieczności samodzielnego tworzenia podobnych zabezpieczeń.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:

Tagi: mwc2013 | samsung

w sumie: 1
  • -1

    1. ~Zbyszek  2013-02-25 14:21:07  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    Jak to coś dostanie certyfikaty bezpieczeństwa departamentów obrony takich krajów jak USA czy Australia lub Rosja, to wtedy będziemy mogli rozmawiać, jak narazie te certyfikaty dostał tylko BES i wszystkie systemy od BlackBerry, nikt inny.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-83-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet