Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości knfb Reader - pomocnik niedowidzącego

knfb Reader - pomocnik niedowidzącego

sirmark 6 Marca 2008 17:17

0 0

knfb reader W dzisiejszych czasach coraz większy nacisk kładzie się na wdrażanie udogodnień mających na celu ułatwić codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie osób niepełnosprawnych. Przykładem na to jest technologia wprowadzona przez knfb Reading Technology, jako opcja dla telefonu Nokia N82.

Model ten został wybrany głównie ze względu na zaawansowane funkcje głosowe, pozwalające na nawigację menu za pomocą mowy oraz wysokiej jakości wyświetlacz i kamerę. Zainstalowane w aparacie oprogramowanie pomoże osobom niedowidzącym w odczytaniu tekstów, których same nie byłyby w stanie przeczytać.
Wystarczy, że zrobimy zdjęcie wybranego tekstu np. z książki, listu, notatki, rachunku, recepty czy ulotki, a urządzenie przetworzy obraz tak aby lektor odczytał interesującą nas treść. Podczas pracy syntezatora mowy program automatycznie zaznacza na ekranie aktualnie czytane słowa.

Źródło tekstu: Tech WP, Centre Daily Times     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Santana  2008-03-06 18:55:31  host: staticline12784.toya.net.pl

  Fajna sprawa dla osób niedowidzących. Ja dodam jeszcze, że np dla osób niewidomych dostępne jest oprogramowanie działające w telefonach opartych na platformie symbian, które odczytuje całe menu telefonu. To tak w ramach ciekawostki.

 • 0

  2. ~jarekt  2008-03-06 20:06:16  host: ecc238.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ciekawe czy to dziala. Technologia OCR nie jest niczym nowym i bez problemu moze wspolpracowac z kamera z telefonu. Problem jedynie w mocy obliczeniowej - ma komputerach PC szlo to jak krew z nosa a na telefonie pewnie zupelnie juz nie da rady. Sama synteza mowy jest zadaniem dosc zasobozernym. AFAIK istnieje podobne, dzialajace rozwiazanie ale kozysta ono z transmisji danych wysylajac obraz na serwer gdzie podlega on analizie. Jesli tak to tutaj dziala to nie ma sie czym podniecac...

 • 0

  3. ~nowy  2008-03-10 15:12:40  host: 87-205-79-170.adsl.inetia.pl

  ale jak to wlączyc?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet