Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kluczyki Nissana nieodporne na komórki

Kluczyki Nissana nieodporne na komórki

WitekT 30 Maja 2007 23:03

0 0

Północnoamerykański oddział japońskiego Nissana poinformował o możliwych kłopotach, które mogą przytrafić się użytkownikom jego samochodów z nowoczesnym elektronicznym kluczykom I-Key, gdy te znajdą się zbyt blisko telefonów komórkowych.

Firma zaleciła użytkownikom aut wykorzystujących "inteligentne klucze" na przenoszenie obu gadżetów w odległości nie mniejszej niż cal od siebie. Kluczyki I-Key komunikując się bezprzewodowo z autem umożliwiają automatyczne otwieranie drzwi pojazdu oraz uruchamianie silnika za pomocą guzika.
Niestety okazało się, że komórka położona zbyt blisko pilota potrafi zniszczyć zapisany w nim kod. Wystarczy, że w tym momencie będzie prowadzona przez nią rozmowa. Samochód może wtedy się nie uruchomić. Co gorsza, kluczyk nie może być przeprogramowany, a jedynie wymieniony. Nowa wersja kluczyka, "odporna" na komórki, ma pojawić się pod koniec tego roku.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~hahahha  2007-05-31 00:36:53  host: 239.85-237-183.tkchopin.pl

    nic innego tylko sie smiac ale nie z problemu a z faktu ze pod koniec roku cos sie z tym zrobi

  • 0

    2.  2007-05-31 12:13:30

    A to Ci dopiero :-) Zaraz pojawią się głosy, że skoro komórka potrafi uszkodzić kluczyk do samochodu to co potrafi zrobić z człowiekiem? :-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-233-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet