Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kłótnia o skład rady nadzorczej PTC

Kłótnia o skład rady nadzorczej PTC

WitekT 14 Grudnia 2004 13:32

0 0

Nie odbędzie się zaplanowane na wtorek posiedzenie rady nadzorczej Polskiej Telefonii Cyfrowej - zostało odwołane w ostatniej chwili. Od piątku trwa konflikt o to, kto powinien zasiadać w radzie - przedstawiciele Elektrimu czy Elektrim Telekomunikacja.

W dziewięcioosobowej radzie PTC zasiada czterech reprezentantów Deutsche Telekom (ma 49% udziałów w PTC), jeden tzw. członek niezależny oraz czterej przedstawiciele Elektrimu Telekomunikacja (48% udziałów, a pozostałe należą do spółek Elektrim Autoinvest i Carcom).

Zasiadający w radzie PTC przedstawiciele ET reprezentują Vivendi, gdyż przed miesiącem ET odwołało z rady PTC głównego udziałowca Elektrimu - Zygmunta Solorza.
Wiedeński trybunał arbitrażowy uznał, że Elektrim nie miał prawa przenieść udziałów PTC do ET oraz że cały czas były one pod kontrolą konglomeratu. Dał Elektrimowi dwa miesiąca na dokonanie stosownych zmian w księdze akcyjnej PTC.

ET ujawniło, że w ostatni piątek Elektrim podjął nieudaną próbę przeniesienia udziałów, bez żadnej rekompensaty, i jednostronnie próbował wymienić niektórych członków rady nadzorczej PTC. Zdominowany przez Vivendi zarząd ET przedstawił wczoraj swoją interpretację wiedeńskiego wyroku. Według ET orzeczenie trybunału arbitrażowego nie jest wiążące dla ET oraz PTC i nie daje żadnych podstaw jakimkolwiek osobom lub podmiotom do podważania statusu ET jako właściciela udziałów PTC.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet