Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kłopoty zarządu PTC

Kłopoty zarządu PTC

WitekT 21 Czerwca 2005 12:23

0 0

W piątek prokuratura postawiła zarzut poświadczenia nieprawdy dwóm z pięciu członków zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej. Dziś na przesłuchanie mają stawić się kolejni dwaj.
Wpis w KRS dotyczący udziałowców spółki jest niezgodny z wpisami w księdze udziałów. Prokurator zastosował tzw. środek zapobiegawczy i zawiesił Holca w funkcji członka zarządu PTC. Tę ostatnią decyzję - jak twierdzi jeden z rozmówców Rzeczpospolitej - anulował jeszcze w piątek szef prokuratury na warszawskiej Ochocie. Rozmówcy związani z Elektrimem zwracają uwagę, że o żadnym poświadczeniu nieprawdy przez wpisany w KRS zarząd operatora nie ma mowy. Zwracają uwagę, że w księdze udziałów nie ma kontrasygnaty członków zarządu wskazanych przez Deutsche Telekom pod wpisem z 14. grudnia 1999 r., wedle którego udziałowcem PTC jest Telco. Brak podpisów niemieckich członków zarządu oznacza, że w księdze udziałów Elektrim figurował cały czas jako właściciel 48% kapitału PTC - mówił informator zbliżony do Elektrimu.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-241-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to dobry pomysł?

Zakaz handlu w niedzielę? Kupujemy w Internecie!

 

Zobacz wynik | Opinie (22)

Archiwum Ankiet