Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kłopoty z billingiem SMS

Kłopoty z billingiem SMS

WitekT 18 Kwietnia 2005 16:37

0 0

Na brak przepisów, które gwarantowałyby abonentowi możliwość kontroli opłat pobieranych przez operatorów komórkowych za przesyłanie wiadomości SMS, zwrócił uwagę w liście do ministra infrastruktury Rzecznik Praw Obywatelskich.

Osoba, na skargę której powołuje się Rzecznik, zareklamowała SMS-y, które rzekomo miała wysyłać z terenu Czech. W związku z tym zwróciła się do operatora komórkowego o podanie numerów pod które miałyby zostać wysłane SMS-y. Operator nie był w stanie ich podać, twierdząc, iż większość (ok. 70%) jego zagranicznych partnerów, z którymi ma podpisane umowy o roamingu, nie podaje mu tych numerów.
Rzecznik podkreśla, że tę sytuację mogłaby zmienić nowelizacja Prawa Telekomunikacyjnego, która nałożyłaby na polskich operatorów komórkowych obowiązek podawania wszystkich numerów telefonów, z którymi dany rodzaj usługi był związany. W tej chwili takiego obowiązku nie ma.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-172-79.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet