Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kłopoty z billingiem SMS

Kłopoty z billingiem SMS

WitekT 18 Kwietnia 2005 16:37

0 0

Na brak przepisów, które gwarantowałyby abonentowi możliwość kontroli opłat pobieranych przez operatorów komórkowych za przesyłanie wiadomości SMS, zwrócił uwagę w liście do ministra infrastruktury Rzecznik Praw Obywatelskich.

Osoba, na skargę której powołuje się Rzecznik, zareklamowała SMS-y, które rzekomo miała wysyłać z terenu Czech. W związku z tym zwróciła się do operatora komórkowego o podanie numerów pod które miałyby zostać wysłane SMS-y. Operator nie był w stanie ich podać, twierdząc, iż większość (ok. 70%) jego zagranicznych partnerów, z którymi ma podpisane umowy o roamingu, nie podaje mu tych numerów.
Rzecznik podkreśla, że tę sytuację mogłaby zmienić nowelizacja Prawa Telekomunikacyjnego, która nałożyłaby na polskich operatorów komórkowych obowiązek podawania wszystkich numerów telefonów, z którymi dany rodzaj usługi był związany. W tej chwili takiego obowiązku nie ma.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-51-250.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon w cenie do 800 zł to:

10 najlepszych smartfonów do 800 zł (grudzień 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet