Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kłopotliwa naprawa Galaxy S5, z HTC One M8 jeszcze gorzej

Kłopotliwa naprawa Galaxy S5, z HTC One M8 jeszcze gorzej

LuiN 10 Kwietnia 2014 17:37

8 1

Specjaliści z iFixit ocenili konstrukcję Samsunga Galaxy S5 pod kątem napraw. Serwisantów czeka sporo utrudnień, przez co ocena końcowa to tylko 5/10. HTC One M8 wypadł jeszcze gorzej.



naprawa galaxy s5 naprawa galaxy s5 naprawa galaxy s5 naprawa galaxy s5

Jak się okazuje, wymiana jakichkolwiek części innych niż bateria wymaga każdorazowego demontażu wyświetlacza Galaxy S5. W obudowie znajduje się nie jedna, lecz dwie płyty główne, z których mniejsza zawiera m.in. główny procesor, pamięć RAM i pamięć wewnętrzną telefonu.




Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Na plus działa prosta wymiana głośników i modułów fotograficznych, w ogólnym rozrachunku jednak konstrukcja telefonu jest znacznie bardziej kłopotliwa w czasie naprawy, niż miało to miejsce w modelach S4 i S III, które otrzymały od iFixit mocną ósemkę.

Nic to jednak przy HTC One M8, który zdobył zaledwie 2 punkty na 10. Aby wymienić w nim baterię, trzeba wyjąć całą płytę główną. Nim jednak dostaniemy się do płyty głównej, musimy odkleić olbrzymie ilości izolatora i odczepić aż 10 przewodów. Wyświetlacz to kolejna po płycie głównej i akumulatorze "warstwa" - jego wymiana, to już "wypatroszenie" całej obudowy. Dodatkowa płyta, na której umieszczony został podwójny aparat fotograficzny została z kolei przyklejona klejem. Zdecydowanie nie jest to telefon, który z łatwością można naprawić na własną rękę.

Zobacz: inne filmy z kategorii

Źródło tekstu: iFixit     

Dodaj do:

Tagi: galaxy s5 | htc | samsung

w sumie: 68
  • -1

    53.  2014-04-11 14:57:29

    @51 w przypadku Samsunga było to oszustwo, bo 1. żzytkownik nie mógł włączyć dodatkowej mocy procesora sam np w ustawieniach, 2. dłuższa praca na max mocy CPU powodowała przegrzewanie i bardzo szybkie rozładowania baterii. Nie o to przecież chodzi. Więc było to oszustwo co zostało udowodnione. Teraz masz tą sytuację z ilością sprzedanych galaxy tabów. To już jest naprawdę przegięcie.

  • -2

    55.  2014-04-11 15:21:52

    @54 ciężko się z kimś takim jak Ty rozmawia, bo ja pokazują dane, liczny, tendencje, Ty rzucasz hasłami i jeszcze twierdzisz, że masz rację a to ja niczego nie rozumiem. Sam powinieneś być w tym "zespole", bo oni tak działają, ze nie pokazują żadnych dowodów ale są pewni swego. Ja pokazałem liczby. Twoja kolej.

  • 1

    56. ~Jacek  2014-04-11 15:49:36  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @55 http://www.gsmarena.com/kantar_worldpanel_wp_breaks_10_market_share_in_europe-news-7298.php dalej chcesz dyskutowac?A to tylko jedna ze statystyk a tu druga http://blogs.strategyanalytics.com/WSS/post/2013/10/31/Android-Captures-Record-81-Percent-Share-of-Global-Smartphone-Shipments-in-Q3-2013.aspx Dalej chcesz sie pograzac.Patrz jakos matematycznie tez wychodzi na moje hehehehehehehheheheehhe.Naprawde powiedz rodzicom zeby zalatwili ci jakies korepetycje z matmy bo mozesz miec problemy w doroslym swiecie

  • 1

    57. ~Jacek  2014-04-11 15:52:20  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @55 takich danych mozna podawac duzo wiecej i trzeba miec klapki na oczach badz udawac czy tez byc i..ta zeby nie widziec ze apple ma tendencje spadkowa mimo tego ze ma wzrost sprzedazy swoich urzadzen.

  • -1

    58.  2014-04-11 16:01:55

    @56 znowu nie zrozumiałeś. Piszą tam np o Lumii 520. Nie umiejszając nic Nokii (sam się zmniejszyła :) ), ale ona nie dorasta do IP4 a co dopiero do IP5S a mimo to sprzedaż jej jest porównywana twardo do IP5S. W tym kontekście faktycznie, Ford Fiesta spowoduje wyeliminowanie z rynku Lamborgini taki ma udział w rynku i on wciąż rośnie! Pokaż mi takie dane z których będzie widać, że w segmencie iPhona czyli modeli premium Apple traci działy na rzecz konkretnie tych modeli: SGS4, Note 3, LG G2 i Z1 - czyli to co się sprzedaje razem z iPhonem w tej samej perspektywie czasowej. Oszczędź danych gdzie jest Galaxy Trend i Nokia 520 bo to nie ten segment. Gość który kupił Trenda nie kupi ani iPhona, ani SGS5 więc porównanie tej sprzedaży mnie nie interesuje.

  • 1

    59. ~Jacek  2014-04-11 16:12:14  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @58 Jak dziecko,jak dziecko.Szkoda mojego czasu bo tobie zadne dane nie przemowia do rozumu ale co sie dziwic skoro rozum jest nakierowany tylko na jedno.

  • 1

    60. ~  2014-04-11 17:06:01  host: ip-93-154-240-242.free.aero2.net.pl

    o kurfa, ale propagitka. applefan to jak wyznawca pissu. Wybuch, wybuch ! Nie wybuch ? Ty SZWABIE ! ; D

  • -1

    61.  2014-04-11 17:06:03

    @59 daj takie dane o jakich piszę i jeśli jest jak mówisz to przyznam Ci rację.

  • -1

    62.  2014-04-11 17:06:19

    *o jakie proszę :)

  • 0

    63. ~Jacek  2014-04-11 17:43:35  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @61 Przeciez Ci podalem dane w postach wyzej a ty od razu dorobiles sobie swoja ideologie zeby wyszlo na twoje.A tu masz podsumowanie twoich argumentow http://www.youtube.com/watch?v=lcJ04RegSKo

  • 1

    64.  2014-04-11 19:21:55

    Qrde :) Dajcie sobie po razie i będzie ok :) Tylko Jacek jemu to może ze 2 razy :) Bo 'zakuty' i raz pewnie nie poczuje :)

  • 0

    65. ~DeLorian  2014-04-11 21:10:57  host: user-164-127-60-59.play-internet.pl

    Polska mentalność :( ... takiego sprzętu się NIE NAPRAWIA!!! albo kupujesz i masz gwarancję -- wtedy wymiana na nowy, albo ubezpieczasz i w razie czego jak wcześniej albo po gwarancji to masz przeżytek technologiczny = czas na kolejny nowszy model. I w zasadzie to tyle ... a nie stado rozkręcaczy i naprawiaczy jak w taniej tandecie!!! Ludzie, zmieńcie mentalność na zachodnie myślenie i działanie -- jestem biedny kupuję telefon, stać mnie bo jestem biznesmenem = kupuję bajerancki smartfon! A nie jak w Polsce banda zasmarkanych i zafajdanych brudasów z topowymi smartfonami, a to pęknięty digitizer a to niesprawne gniazdo do ładowania ... bo się naprawi ??? Biedny i głupi przeciętniak niech używa podstawowych narzędzi a wypasione modele zostawi dla tych którzy nie mają czasu na naprawy

  • 0

    66. ~DeLorian  2014-04-11 21:34:04  host: user-164-127-60-59.play-internet.pl

    wiem, że iFix to nie Polacy ale trzeba zrozumieć że nowoczesne rzeczy muszą być trudne do łatwej naprawy bez specjalistycznego oprzyrządowania. Zaś kombinatoryki niektórzy nauczyli się od m.in. Polaków :( ... wiele elementów jest zintegrowanych konstrukcyjne i celowo złączonych "na stałę". Bo NIE MA sensu ich wymieniać pojedyńczo!!! Podam przykład samochodów -- w Niemczech nie wymienia się w ASO czy nawet u mechanika Niemca uszkodzonego elementu (przegłubu) układu kierowniczego tylko od razu cały moduł z kołem kierowniczym włącznie bo tylko wtedy ta wymiana ma sens -- równomierne zużycie BEZPIECZEŃSTWO!!! a w Polsce magicy z niby-ASO narażają życie klientów wymieniając np. fragment uszkodzony elementu!!!
    Kupiłem bratu nowe fabrycznie auto w Niemczech, takie samo jak moje. Jak w tym roku po 14 latach zobaczyli Niemcy te polskie fuszerki (wymiana odcinka zamiast całości) to się za głowę złapali i rabat 30% dostałem "od ręki" na zrobienie tego tak jak w manualu pisze!!! Teraz mój brat ma bezpieczne niemieckie auto zrobione przez ludzi odpowiedzialnych i znających ten model i konfigurację!!!
    To samo dotyczy telefonów czy komputerów, co z tego że wymieni np. digitizer na cały skoro trzeba wtedy również ukruszoną taśmę i folie technologiczną zmienić -- ale skąd taki (niby)serwisant ma to wiedzieć??? z manuala produktowego!!!

  • 0

    67. ~DeLorian  2014-04-11 21:48:04  host: user-164-127-60-59.play-internet.pl

    @58 Applefan: masz rację, dla niewtajemniczonych SamTrend nie jest produktem Samsunga. Niektórzy forumowcy mylą produkty i klasy (czy raczej półki) więc dyskusja przypomina rozmowę męskiego przyrodzenia (wulgarnie) z butem. Tak czy inaczej topowe modele jak zaznaczyłem wcześniej są z założenia NIENAPRAWIALNE przez niewykwalifikowanych (domorosłych i pseudo) serwisantów bez odpowiedniego oprzyrządowania i fabrycznych manuali - blueprintów (normalka). Od tego jest gwarancja czy bundle np. na rozszerzoną opiekę na sprzęt (w Polsce tzw. ubezpieczenie). Flagowce najczęściej są wymieniane na nowe w tym okresie ... chodzi o reputację producenta. W końcu topowy model nie jest kupowany za 2 - 3 tys. zeta przez pierwszego lepszego buraka (z założenia! w realu różnie bywa :]). Przeciętnie żywotność (atrakcyjność, parametry techniczne) to 18 miesięcy (zgodnie z prawem Moore'a). Po tym czasie user kupuje nowocześniejszą wersję (zazwyczaj po zakończeniu kontraktu czyli po 24 m-cach w polskich warunkach).

    Pls nie porównujcie modeli economy z segmentem prestige!!! bo nijak to się ma.

  • 0

    68. ~Dell-Fi  2014-04-11 23:03:37  host: n05-06-07.opera-mini.net

    @52. : Owszem, Apple usiłował zabić konkurencję 64-bitowy procesorem A7... Konkurencja padła ze śmiechu, ale przeżyła :-) maniacy Apple oczywiście łyknęli tą przynętę, ale ich marny poziom wiedzy w tej dziedzinie sprawia, że oni połykają wszystko od Apple :-) Apple tą 64-bitową przynętą zrobił swoim fanatykom prezent niczym torba mordoklejek dla staruszka bez zębów :-) Nie dał wam nawet "sztucznej szczęki" w postaci większej ilości pamięci RAM (zaletą 64-bitowej architektury jest między innymi możliwość adresowania większej ilość pamięci operacyjnej) i nadal się kisicie na tym marnym 1 GB - jak w konkurencyjnych smartfonach ze średniej półki! No i sobie poadresowaliście... hehe Jednakże największa pułapka na niedoinformowanych apple-fanów to BRAK APLIKACJI - aby aplikacja mogła wykorzystać zalety tych magicznych 64-bitów musi być na nowo skompilowana! Na obecną chwilę wasze najnowsze iPhone (5S i 5C) przez te "cudaczne 64-bity" działają wolniej od poprzednika (iP5)!! Ponieważ przy uruchamianiu dostępnych teraz w sklepie Apple 32-bitowych aplikacji system obciąża pamięć dodatkowymi, 32-bitowymi bibliotekami, zmniejszając jej dostępność dla aplikacji i innych elementów systemowych. Owszem 64-bitowa architektura to pieśń przyszłości, jednakże na dzień dzisiejszy, w wydaniu Apple to pusty marketing dla niedoinformowanych frajerów.

  • 0

    69.  2014-04-12 20:41:02

    DeLorian nie bardzo rozumiem... Jak nie naprawia się sprzętu za 3000 to jaki się naprawia? Za 300 zł?

  • 0

    70.  2014-04-13 08:40:16

    @68 tu akurat sie nie zgodze. Po pierwsze ten RAM w sredniej polce Androidowej jest niezbedny ze wzgledu na zasobozernosc systemu, w iPhonie 1GB to w zupelnosci wystarczajaca ilosc. Mam w tej chwili odpalone z 40 aplikacji i wszystko dziala perfect i piszac ten post w aplikacji nie zauwazylem najmnijeszego spowolnienia czy jakiegokolwiek problemu. Xcode kompiluje w 64bit bez zadnych dodatkowych zabiegow ze strony dewelopera i coraz wiecej aplikacji w AppStore jest juz skompilowana w 64bit i po wykryciu takiej architektury cpu wykorzystuje wlasnie tak skompilowana aplikacje. Z tym Androidem to troche jak Windows jestescie. Puchnie to to i wymaga 8gb aby tylko sie odpalic. Mac OS X i iOS jest jak linux (z ktorego posrednio sie wywodza) i nie wymagaja az takich zasobow aby dzialac lepiej. Niestety zespsutych marketingiem i brakiem wiedzy uzytkownikow Androida przyciagaja hasla 8 rdzeni 3 GB Ram wiec dla nich bez powyzszych nie ma smatfona. A potem bierzesz takiego Note 3 i czekasz az raczy otworzyc zwykla ksiazke telefoniczna... Polecam sprawidzic samemu w dowolnym markecie. Zenada.

  • 0

    71. ~Dell-Fi  2014-04-13 21:14:55  host: n07-06-08.opera-mini.net

    @70. Swoim brakiem zgody faktów nie zmienisz! Widać, że dysonans poznawczy strasznie ci doskwiera i próbujesz go redukować, poprzez przeformułowanie znaczenia elementów, które ci nie pasują do wyidealizowanego obrazu produktów Apple oraz przez dodanie nowego elementu poznawczego w postaci twoich zaklęć. Twoje zapewnienia o "40 odpalonych aplikacji" są tak doniosłe, że nadają się do druku... na papierze toaletowym :-) Nie wykorzystałeś szansy i zamiast milczeć dałeś głos, przez co jeszcze raz pokazałeś jak słabo orientujesz się w poruszanej tu tematyce i jak żałośnie próbujesz to maskować wyświechtanymi sloganami. Xcode sam nic ci nie kompiluje, nie chrzań farmazonów! Z kolei jak za kompilacje zabierze się taki ignorant jak ty to pewnie dokonania skończą się na dodaniu "arm64" do opcji kompilacji hehe Jeżeli deweloper niedbale skompiluje aplikację to jego aplikacja najpewniej wywali się w trybie 64-bit, a po tym Apple wywali jego aplikację ze sklepu :-) Tak naprawdę w zabawie Apple z 64-bitowymi procesorami nie do końca chodzi o iPhone-y, a o coś innego... Jak grzecznie poprosisz to może ci powiem :-)

    PS Ja nie wiem co ty tam obmacujesz w tych marketach :-) Pewnie porównywałeś iPhone z jakąś plastikową atrapą telefonu i owa atrapa okazała się tylko odrobinę wolniejsza ;-)

  • 0

    72. ~DeLorean  2014-04-14 20:08:43  host: user-5-173-225-139.play-internet.pl