Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Klienci zwracają Galaxy Taby

Klienci zwracają Galaxy Taby

Ringu 2 Lutego 2011 10:35

0 0

Według raportu ITG Investment Research aż 16% amerykańskich klientów, którzy zakupili tablet Samsung Galaxy, zwróciło go z powrotem sprzedawcy. Dla porównania - jedynie 2% iPadów wraca na sklepową półkę.

Liczba zwracanych Galaxy Tabów rośnie. Jeszcze w grudniu stanowiły 13% sprzedaży, do 15. stycznia - już 16%.

Klienci narzekają szczególnie na to, że system operacyjny Android Froyo nie został odpowiednio zoptymalizowany pod kątem pracy na dużym ekranie.




Niedawno Samsung poinformował o wyprodukowaniu i dostarczeniu ponad 2 mln. sztuk urządzeń, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Być może pojawienie się systemu Honeycomb, którego interfejs będzie specjalnie dopasowany do tabletów, zwiększy satysfakcję klientów. Nie wiadomo jednak, czy Galaxy Tab pierwszej generacji otrzyma stosowną aktualizację.

Źródło tekstu: Ars Technica, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • -1

    1.  2011-02-02 11:07:30

    Główna wada to czas pracy... iPad wytrzyma z 20H a Galaxy Tab z 3-4... Biorąc pod uwagę fakt, że galaxy Tab jest droższy lub w tej samej cenie co iPad.... to niesmak pozostaje.

  • 0

    3. ~posiadacz  2011-02-02 11:12:48  host: by34199.petrus.pl

    Ale bzdety. Mam Taba i nie zmieniłbym na iPada. Po pierwsze ten pierwszy to w plecaku trzeba nosić. Pod drugie bzdet, że wytrzymuje 3-4 godziny. Ja na nim pracuję i spoko nawet 24 godziny trzyma. Kolejny plus to system. Ja nie widzę niedopracowania do rozmiaru ekranu. U mnie wszystko gra jak trzeba. Poza tym możliwość rozbudowania pamięci o kartę zewnętrzną i co najważniejsze w standardzie moduł 3g. Narzekają ci którzy go nigdy nawet w ręku nie mięli i tylko marzą o nim. Oddają cwaniaki bo chcą wyhaczyć nowszy sprzęcik z nowym systemem. Od dla czego zwracają sprzet.

  • 1

    4. ~123  2011-02-02 11:12:57  host: 156.17.111.113

    http://antyweb.pl/opowiesc-o-podrozy-z-galaxy-tab-jako-mobilnym- biurem/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campai gn=Feed%3A+Antyweb+%28AntyWeb%29

  • 1

    5.  2011-02-02 11:19:35

    @3 24h to chyba na stand by mode:)

  • 0

    6. ~posiadacz  2011-02-02 11:26:14  host: by34199.petrus.pl

    @5 kolego nie na standy, ale używając do narmalnej pracy pisania internetu i społecznościówek na 3g z HS. Poczta itd, a także jakieś inne normalne programiki, nie gierki. Ostatnio nawet jako nawigacja śmigał mi jakieś sześć godzinek z niewielką utrata mocy baterii. Oczywiście włączając wszystkie porty komunikacji będą to dwie godziny, ale tak pracują dzieci. Ja tam jestem z niego zadowolony i pewnie kiedyś kupię coś innego, ale teraz to jest moje biuro w jednym. A potrafi wiele. Dobry jest ten link wyżej gdzie kolega opisuje swoją podróż. Potwierdzam też tak mam.

  • 0

    7.  2011-02-02 11:28:58

    Narzekają na słabą sprzedaż i jeżeli mimo słabego działania nie zaktualizują oprogramowania to do kogo będą mieli pretensje jeżeli sporo osób nie zdecyduje się na ich produkt No 2 tylko ze względu na politykę firmy. Sprzedać i się wypiąć na klienta. Już biegnę do sklepu kupić Taba i zapisać się na dwójkę.

  • -3

    8. ~Andrea  2011-02-02 11:29:09  host: ig2.internetdsl.tpnet.pl

    No coz nie dziwne to. Ipad jest idealny bo to Apple a Samsung (hociaz wole napisac SZAJSUNG) to firma kszak nic wiecej. Ipod jest idealny i piekny a do tego malo konfliktowy, przejrzysty, z moca ogromna.

  • 0

    9. ~code  2011-02-02 11:38:34  host: 212.160.172.70

    @3: dla niektórych denerwujące jest to, że Android na GTab nie różni się od zwykłego Androida, przeznaczonego na smartphone'y. Samo Google powiedziało, że 2.1 jest nieefektywny na tablecie i myślę, że nie ma co z tym polemizować; różnice zastosowane w iOS, czy systemie Blackberry są bardzo znaczące w stosunku do wersji smartphone'owych. de facto prócz wielkości, Galaxy Tab nie wnosi nic nowego do świata tabletów; funkcjonalnie porównałbym go z po prostu większym smartphone'm. nie ujmuje mu to możliwości i na pewno dla wielu będzie wystarczający

  • 0

    10. ~Adam  2011-02-02 11:47:17  host: static-208-25.is.net.pl

    Też mam Galaxy Tab i nie rozumiem jak niektórzy tu bzdety wypisują... i to Ci co nie mają go. Mi bateria trzyma średnio 1,5 dnia przy normalnym użytkowaniu, gg, skype, facebook, email (push email), kilka smsów dziennie. Również nie widze tego nieprzystosowania systemu do wielkości ekranu! bzdura. działa świetnie i wygląda świetnie. mam ok. 30 aplikacji zainstalowanych i tylko jedna nie pracuje w pełnej rozdzielczości.

  • 0

    11.  2011-02-02 11:54:45

    A ja mysle ze bardziej chodzi o to ze jak ktos kupuje iPada to jest wielkim fanem Apple (w wiekszosci wypadkow) i chocby nie do konca mu pasowal to go i tak nie zwroci. Inna sprawa ze iOS jest bardziej przyjazny niz Android ktory trzeba jednak bardzij konfigurowac. Dla niektorych to jest po prostu za trudne i zbyt zniechcecajace. Ilu ludzi ma telefony z androidem i niczego nie instaluja pracuja na standardowym androidzie, ktory umowmy sie super optymalny nie jest bez konfiguracji. Stad zwroty.

  • 3

    12. ~niki  2011-02-02 12:29:05  host: bvm10.internetdsl.tpnet.pl

    Galaxy to ipadkiller. Kupili zabili ipad'a i zwrócili do sklepu.

  • 0

    13. ~code  2011-02-02 13:52:35  host: 212.160.172.70

    rozumiem, zdanie Google, twórcy systemu Android wypowiedziane ustami Hugo Barra, „Galaxy Tab to przerośnięty telefon. A co do innych tabletów, to Android jest otwartym systemem, każdy go może stosować gdzie chce, z różnym skutkiem. Android Market jednak nie zadziała na tych wszystkich urządzeniach, a sam Froyo nie jest pod nie zoptymalizowany”. nic nie znaczy? :)

  • 0

    14. ~fdbgfh  2011-02-02 14:00:21  host: user-46-113-23-79.play-internet.pl

    Nawet przy mnie jak byłem w salonie przyszedł jakiś gość / klient żeby oddać do naprawy tablet Samsunga, nie wiem co to za model był widziałem tylko wystającą nazwę Samsung. Mówcie co chcecie, mój znajomy miał bajerancką komórkę Samsunga - padł wyświetlacz oczywiście po gwarancji, mój laptop też Samsung krzaczy się i wiem, że więcej nie kupię laptopa ani komórki tej firmy choć dla równowagi dodam, że znajoma ma samsunga klapkę i działa bez zarzutu kilka lat, mało tego przy małym dziecku ląduje nieraz na podłodze i jest z niego bardzo zadowolona. Widać, że niektóre produkty z ich portfolio są nawet dobre i dopracowane a są też buble jak jeszcze kiedyś dyski twarde samsunga które się sypały i wymieniałem służbowo na nowe inne. Ja eksperymentować na swojej kasie nie zamierzam, jak Samsung będzie reprezentował jakość i trwałość to bym kupił ale po porażkach nie zamierzam i tyle.

  • 1

    15. ~greg  2011-02-02 14:14:41  host: sub223-100.elpos.net

    android w pełnej okazałości:możesz co najwyżej liczyć na jedną poprawkę (jak dobrze pójdzie), deeloperzy mają masę problemów z kompatybilnością ale ładnie wygląda :)

  • 0

    16.  2011-02-02 17:04:09

    bo Hamerykanie musza miec "japko", a posiadanie czegos innego to szczyt bezguscia ;) niestety przekonalem sie o tym niedawno, gdy do znajomego przyleciala rodzinka osob 5 - kazdy z iphonem, po 2 z ipadem/macbookiem... na wszystko inne patrzeli z taka pogarda jakby mieli byc ludzmi lepszej kategorii majac produkt apple w kieszeniu...

  • 0

    17. ~  2011-02-02 17:13:16  host: user-46-112-74-82.play-internet.pl

    Osobiście mam iPhona i motorole milestone. Niedawno kupiłem Galaxy Taba i rownież chętnie go zwrócę. Powód? Działa to jak duży smartphon, literki są poprostu większe i tyle, aplikacje z Android market w większości nie działają na całym ekranie i filmie system strasznie muli. Nie polecam. Lepiej zaczekać na playbook lub ipad mini

  • 0

    18. ~  2011-02-02 17:15:19  host: user-46-112-74-82.play-internet.pl

    I jeszcze jeden minus. Mówi się o 1000h czasu czuwania a Galaxy Tab nie wytrzymuje na czytaniu nawet dwóch dni

  • 0

    19. ~jmk  2011-02-03 07:30:43  host: 83.238.201.25

    potwierdzam opinie 18 , nie da rady, niestety...

  • 0

    21. ~jmk  2011-02-03 07:34:24  host: 83.238.201.25

    1) BARDZO MAŁO APLIKACJI wykorzystujacych wiekszy ekran, zupełna pustka jeśli chodzi o aplikacje pisane specjalnie pod taba 2) słabiutka bateria 3) takie sobie wykonanie, oczekiwalem lepszego za ta dosc spora cene, wrecz tablety za 600zl z allegro sa lepiej wykonane

  • 0

    22. ~  2011-02-03 20:27:35  host: ip-89-174-126-245.multimo.pl

    Skrót "mln" piszemy bez kropki, a po liczbach w datach nie stawia się kropek.

Dodaj swoją opinię