Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Klienci Polkomtelu w liczbach - część I (minuty i wiadomości)

Klienci Polkomtelu w liczbach - część I (minuty i wiadomości)

WitekT 17 Kwietnia 2012 15:00

0 0

Średnia cena, jaką klient Polkomtelu płaci za minutę połączenia, waha się od 0,16 zł w prepaidzie do 0,23 zł w abonamencie (netto) - wynika z prospektu emisyjnego obligacji Polkomtelu.

Na koniec roku

Na 30. września

2008

2009

2010

2010

2011

Liczba minut w miesiącu (przychodzące i wychodzące)

Cała baza

118,2

128,3

147,3

144,6

151,1

Postpaid

204,1

209,5

215,6

213,2

224,8

Prepaid

41,9

50,6

67,6

65,7

68,4

Liczba minut w miesiącu (wychodzące)

Cała baza

92,4

99,9

113,4

111,6

115,6

Postpaid

161,6

164,7

166,4

164,9

172,4

Prepaid

30,9

37,9

51,7

50,0

51,8

Średnia cena minuty (zł)

Postpaid

0,30

0,27

0,25

0,26

0,23

Prepaid

0,30

0,23

0,18

0,18

0,16

Liczba wiadomości w miesiącu (przychodzące i wychodzące)

Cała baza

113,3

124,4

146,2

143,3

142,8

Postpaid

143,1

138,6

144,6

141,2

148,2

Prepaid

86,7

110,8

148,2

145,8

136,8

Liczba wiadomości w miesiącu (wychodzące)

Cała baza

100,2

111,6

132,2

129,7

129,7

Postpaid

123,4

119,9

125,6

122,7

130,0

Prepaid

79,6

103,6

140,0

137,7

129,5

Średnia cena wiadomości (zł)

Postpaid

0,07

0,07

0,07

0,07

0,06

Prepaid

0,05

0,04

0,03

0,03

0,03


Warto zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy pozycjami wychodzące a wychodzące i przychodzące - i przy minutach, i przy wiadomościach. W wypadku wychodzących podane są zarówno połączenia wewnątrzsieciowe, jak i pozasieciowe. W wypadku wychodzących i przychodzących podano połączenia wychodzące (wewnątrzsieciowe i pozasieciowe) i połączenia przychodzące (tylko pozasieciowe, aby jednego połączenia nie liczyć podwójnie).




Uwzględniając fakt, że w wypadku wiadomości występuje bardzo mocna symetria ruchu przychodzącego i wychodzącego można szacować, że wiadomości wewnątrzsieciowe w Polkomtelu stanowią około 90% wszystkich (około 95% w prepaidzie i 85% w postpaidzie).

W kolejnych częściach opublikujemy dane o ARPU, koszcie pozyskania klientów, a także dane dotyczące transmisji danych.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • -2

    22. ~TapeR  2012-04-17 17:26:40  host: h-87-199-39-82.dolsatbelchatow.pl

    NO MĄNDRALE A ILE WAM WYCHODZI MINUTA W PLUSIE.... JAK GADACIE ZA 29GR CAŁA GODZINĘ??JAK JA!!!! I CO TAK ŻLE W PLUSIE? CO O TYM TO NIKT NIE WSPOMNI!!!HEH

  • -1

    23.  2012-04-17 18:09:13

    5. ~Vaver - no fakt, niektórzy muszą marzyć, niektórzy średnią cenę mają jeszcze niższą ;-) To właśnie jest powód, dlaczego do teoretycznie tańszego konkurencyjnego operatora niektórym nie opłaca się przechodzić ;-)

  • -1

    24.  2012-04-17 18:13:34

    8. ~mamy - ja od lat powtarzam - ze złodziejami się nie poecam zadwać... Dawno powinieneś(aś) zmienć odstawcę usług telefonicznych. 10. Uważasz że w innych sieciach jest więcej? No mylisz się bardzo ;-) 15. - ja to widzę w Erze od roku szczególnie ;-)

  • 0

    25.  2012-04-17 18:15:05

    wlo - czy KAŻDY, kto tylko chce, może mieć taniej w Plusie niż w Play? Ile lat jeszcze zamierzasz trollować na temat "elastycznych", które od dawna nie są dostępne? Bo już rzygam tymi wywodami, które absolutnie niczego nowego nie wnoszą.

  • 0

    26.  2012-04-17 18:26:22

    25. toms - oczywiście, ze nie każdy. W każdej sieci jest tak, co zresztą wynika ze statystyk - coś ok. 60% czasu połączeń realizowane jest w sieci, ze jednemu taniej będzie korzystać z Plusa, innemu z Ery. To normalne, że korzysta się tam, gdzie ma się więcej kontaktów, bo nawet przy tych śmiesznych ofertach z płaskimi stawkami "wszędzie" zawsze będzie oferta (oczywiście dla myuślącego i liczącego) lepsza w danej sieci niż płaska w tej samej czy innej sieci. Ja mam tak np. ze po 40% dzwonię w sieci i na stacjnarne (łącznie do 90% czasu) a tylko 10% do Innych sieci, w tym czasem po jednym połaczeniu się zdarza np. do Play tylko - na 200-300 pozycji na billingu ;-)

  • 0

    27.  2012-04-17 18:28:18

    Elastyczne nie są dla każdego w Pusie, nie mówię, ze są najlepsze - bat mojej teściowej miał lepiej w minutowej zwykłej trayfir jakiejś, gdzie średnia cena minuty nie przekraczała 5 groszy ;-) No ale też w określony sposób dzwonił. Ja specjalnie kupiłęm nowy telefon, zeby mieć do rozmów z jednym tylko numerem w Erze - za 5 zł przez rok - jest taniej?

  • 0

    28.  2012-04-17 18:30:49

    A pawia możesz puścić - ja nie zauważyłem, żebym słowem o elastycznych przed Twoim komentarzem jednym słowem chociaż wspomniał - czy może nie wiem co mówię? Jeśłi piszą o śreniej cenie, ja od dawna o tym mówię - ubodło, że wiem jak liczyć i dlatego masz nudności?

  • 1

    29. ~  2012-04-17 19:25:45  host: t13-13.opera-mini.net

    Wlo a dlaczego z jedynym numerem w TT gadasz godzinami a wcześniej tego nie robiłeś mając swój piękny abonament?

  • 0

    30.  2012-04-17 19:33:13

    Bardzo przepraszam za wulgaryzm, ale ja tego wzrostu w abo urwa nie rozumiem! :D

  • 0

    31.  2012-04-17 19:38:46

    Znamy się nie od dziś, i na Telepolis wszyscy dobrze wiedzą, że udowadniasz wszem i wobec superatrakcyjność Twojej taryfy i megadopasowanie do Twoich potrzeb. Nie, nie musisz nawet wymieniać nazw, to odniesienie, jak się Ciebie zna, czuje się na kilometr. Nudnościami napawają mnie po raz enty powtarzane przez Ciebie zaklęcia. Ja jestem w miarę zadowolony ze swojej oferty, myślę, że większość świadomych użytkowników, którzy tu zaglądają, też znalazła coś dla siebie, podobnie jak Ty, więc może już łaskawie przestaniesz drwić i deprecjonować P4, bo on też ma swoją, coraz liczniejszą grupę użytkowników i Ty na pewno tego nie zmienisz. I najważniejsze - nie zazdroszczę Ci tego abonamentu - nie mam aż takich potrzeb. Telefon służy mi wyłącznie do prywatnego użytku, a tam gdzie pracuję, nie było, nie ma i nigdy nie będzie, zasięgu jakiejkolwiek telefonii GSM ;-)

  • 0

    32. ~  2012-04-17 20:15:03  host: 77-254-152-55.adsl.inetia.pl

    Przepraszam, ale ja w tej tabelce nie widzę potwierdzenia pierwszego zdania tego artykułu.

  • 0

    33.  2012-04-17 20:26:50

    32: nie musisz przepraszać, skoro masz rację. ;-) Już poprawione, dzięki! :-)i

  • 0

    34. ~  2012-04-17 20:51:04  host: 31.41.144.41

    @33. Witku a mógłbyś doprecyzować który część tej tabeli odpowiada AUPU? Według mnie powinny to być tylko wychodzące, czyli druga część. Czy się mylę?

  • 0

    35. ~Jo  2012-04-17 20:53:16  host: jelonki.robbo.pl

    """22.""" ile płacisz 0,25 groszy za godzinę ?? Ale cię chłopie DOJĄ !! Ja mam za 1zł no limit w play przez cały miesiąc :)Byś się nie przyznawał że tyle przepłacasz...

  • 0

    36.  2012-04-17 21:23:43

    34: wydaje mi się, że tak - ale dopiero jutro dopytam u osób znających temat...

  • 0

    37.  2012-04-17 21:45:27

    29. - to proste - kupiłem starter, zeby kolega, przyjaciel, miał do mnie darmo. Mi nie robiło róznicy, że dzwoniłem i płaciłem ;-) Ale jeśli on, fascynat pre-paida i TT oraz minimalizowania wydatków do bólu i wg mnie ze szkodą dla innych przyjemności, chciał wykozrsytać ofertę - ja specjalnie kupiłem sobie to tego celu nawet nowy telefon ;-) Tak, dzwonię do niego, ale w sumie tylko dlatego, że on, jeśli sie rozgadamy nie raz zapłacił parę złotych dodatkowo (co ciekawe, przy "Między nami", mimo posiadania tańszych połaczeń w sieci czy tych bonusów sieciowych, kasuje wg cennika, nie uwzględnia zniżek ;-)). Ja mam zerowy stan konta i po prostu nas rozłącza po upływie 30 minut. toms - ja od lat powtarzam, ze każdy jest inny i każdy indywidualnie powinien analizwoać swoje potrzeby i dobierać do nich ofetę ;-) Nie lubię uogólnień - jak ostatnio piszą, ze esemesów nie ma - po co komu esemesy? Bo parę osób dużo pisze? Ja widzę, ze większośc nie używa, albo używa sporadycznie. Niejeden billing widziałem, są owszem takie gdzie kilkaset esemesów jest ale większość zamuka się w kilku - 3, 5 czasem 10. Przy tej ilości co za znaczenie ma cena esemesa?

  • 0

    38. ~  2012-04-18 01:03:24  host: t13-15.opera-mini.net

    Wlo, więc twój kolega miał kiedyś do ciebie drogo. Skoro wówczas ty do niego dzwoniłeś i na długo (jak obecnie to robicie) to miałeś zapewne 3cyfrowe rachunki, chyba że oszczędzałeś i dzwoniłeś mało oraz krótko. Ostatnio wszystko się wyrównuje ale kiedyś kto miał play to dzwonił dużo, wszędzie i nie narażał się na wielkie koszta jak na przykład u ciebie w plusie.

  • 0

    39.  2012-04-18 08:53:51

    38. - oczywiście, ze nie dzwoniliśmy tyle co teraz - kiedy było trzeba, tak jak wszędzie dzwonię. Teraz - tak to niestety efekt darmowowści - rozmawiamy częściej i o mniej znaczących sprawach, o których wcześniej nie mieliśmy potrzeby rozmawiać. Za tydzień się to jednak kończy, mój numer nie może w dalszym ciągu uczestniczyć w "programie", natomiast wątpię by kolega (chociaż kto wie) miał ochotę bawić się w używanie kolejnej karty sim (z pakietu Między nami). Jednak ponieważ na "codziennym" numerze miał usługę, zasilał go regulatrnie i jego numer może ieć przedłużoną usługę. Nie wiem jak to będzie działać, jednak jeśli będzie, to będzie mógł do mnie za darmo w dalszym ciągu dzwonić ;-)

  • 0

    41.  2012-04-18 13:35:17

    @40 - ja bym już pewny nie był, już w wielu komentarzach autor tłumaczył dlaczego jest "u", a nie "a", nie ma co się przyczepiać do pisowni, nie o poprawnej, czy mniej poprawnej polszczyźnie się tu debatuje...

  • 0

    42.  2012-04-19 14:40:35

    wlo - szkoda Ci 5 zł na przedłużenie ważności numeru? A podobno nawet 15 zł nie ma dla Ciebie znaczenia. Kolega będzie niepocieszony.

Dodaj swoją opinię