Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Klienci Polkomtela płacili w 2008 roku średnio 31 groszy za minutę

Klienci Polkomtela płacili w 2008 roku średnio 31 groszy za minutę

WitekT 5 Marca 2009 19:59

0 0

W tym roku Polkomtel uruchomi kilka ciekawych projektów MVNO, pierwszy powinien pojawić się już na przełomie I i II kwartału - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Jarosław Bauc, prezes Polkomtela.

Polkomtel wraz z mPay pracuje nad tym, aby powstała uniwersalna platforma mobilnej płatności z udziałem wielu banków. Kolejnym miastem, gdzie będzie można z jej pomocą płacić za bilety komunikacji miejskiej, będzie Łódź. Warszawa ruszyła na początku grudnia zeszłego roku, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Z usługi Muzodajnia korzysta już 50 tys. osób. Wkrótce mają się pojawić wykonawcy z innych wytwórni takich, jak m.in. EMI.

Polkomtel mocno pracuje nad usługami związanymi z mobilną reklamą. Chwali się, że robi to jako jedyny spośród polskich operatorów komórkowych. Według zapewnień przedstawicieli telekomu, usługa Chill Bill, czyli doładowania konta w zamian za wysłuchanie reklamy, pojawi się wkrótce w kolejnych liniach produktowych.




Prezes Jarosław Bauc dodał, że firma w IV kwartale zawiązała rezerwy w związku z prawdopodobnym obowiązkiem zapłacenia składki na usługę powszechną. W tym roku z kolei prezes oczekuje spadku przychodów nawet o 6-7% w związku ze spadkiem stawek MTR. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Polkomtel opublikował ciekawe dane dotyczące średniej ceny minuty i SMS-ów, jaką płacili jego klienci w kolejnych latach. Operator podał także ilość danych, jaką wykorzystali w kolejnych latach jego klienci.

Rok

Średnia cena minuty

Średnia cena SMS-a

Transfer w sieci

2001

1,24 zł

0,41 zł

0,1 TB

2002

1,09 zł

0,34 zł

1 TB

2003

0,98 zł

0,28 zł

2 TB

2004

0,90 zł

0,24 zł

3 TB

2005

 0,65 zł

0,16 zł

24 TB

2006

0,44 zł

0,09 zł

253 TB

2007

0,36 zł

0,07 zł

858 TB

2008

0,31 zł

0,06 zł

2575 TB


Firma podała także liczbę klientów iPlusa, którzy korzystają z dedykowanych abonamentów:

Rok

Liczba aktywacji iPlusa

2005

31 tys.

2006

101 tys.

2007

208 tys.

2008

425 tys.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    20. ~antypasożyt  2009-03-05 21:18:12  host: chello084010023138.chello.pl

    Ja wygaduję w simplusie przez 3 miesiące 15 godzin za 43zł. Za 25zł mam 8 godzin do wszystkich plusów, za 18zł (3x 6zł) mam 3 godziny na stacjonarne i kilka godzin na darmowy numer przez pierwszy miesiąc. W sumie sprawdziłem ze wygadałem blisko 15h za 43zł i jedyne czego oczekuję to zniżki na połaczenia międzysieciowe, które są u mnie sporadyczne - cała moja rodzina ma plusa lub tel. stacjonarny.

  • 0

    21. ~mirekb  2009-03-05 21:23:43  host: apn-77-112-198-47.gprs.plus.pl

    jako ostatnia bedzie odpowiedz simplusa na prepaid i/lub urozmaicenie ss 36,6 i przyznaje nie moge sie doczekac jak 3zmieni oficjalne cenniki na nizsze z definicji i ciekawe kto zrobi to pierwszy?

  • 0

    22. ~Adi  2009-03-05 21:29:46  host: bef61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie trzeba być geniuszem aby zorientować się, że dzisiejsza konferencja i całe te wyliczenia to reakcja na ofertę play. Dobrze niech walczą o klienta :)

  • 0

    23. ~  2009-03-05 21:35:43  host: 77-253-186-195.adsl.inetia.pl

    Jak to kto? Prawdopodobnie Era, Plus i w końcu Poręcz na końcu z ręką w nocniku. Era da jakieś medagoładowania a Plus nowe zakręcone superjasne i megaopłacalne pakiety, by ktoś mógł wyjechać na forum z tzw. stawką "efektywną" a w praktyce "efektywną pod warunkiem..." i wszyscy będą się cieszyć, że zrobieni zostali w jajo. Plus początkowo będzie mamić takimi statystykami jak powyżej a Poręcz zacznie ściemniać o markowości swojej markowej marki oraz jaka to ona wspaniała, bo droga i dla wybrańców a konkurencja nie istnieje. Krótko mówiąc powtórka z rozrywki, jaką uświadczamy po każdych poważniejszych zmianach w Heyah i Play.

  • 0

    24.  2009-03-05 21:36:35

    #1: zatem są tacy, co płacą jeszcze więcej. Pewnie minuty w simplusie pod nr 5555 też się wliczają do średniej :)

  • 0

    25.  2009-03-05 22:06:08

    WitekT-mam jedno pytanko,czy jasnie pan Bauc skomentowl dzisiaj jakos oferty play i czy powiedzial cos (zarys) o strategii jaka plus podejmie wkrotce (bo TPSA-Orange to chyba zatrudni dodatkowe wrozki do oceny ryku-to wiadome :) )

  • 0

    26. ~Rambaldi  2009-03-05 22:31:04  host: att7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Też jestem ciekaw czy mówili coś na temat ruchu w swoich taryfach

  • 0

    27. ~berdys  2009-03-05 22:35:04  host: ip-94-42-34-84.multimo.gtsenergis.pl

    to takie pr-owskie zagranie, ta ich konferencja... ale widac, jak to ludzi zainteresowalo.. po ilosci komentarzy ;) Jak wspomnial STFU, to marketing w czystej postaci... tylko ze tu proboja "sprzedac" statystyki , bo nic lepszego nie maja.. takze , kazdy ma prawo do wlasnych wnioskow, to sa staty wg plusa, a jaka byla metodologia "badan", to juz jest tajemnica Pluszakow.... Poza tym, zawsze podchodzilem ostroznie do takich tzw statystyk , szczegolnie dot firm telekomunikacyjnych...

  • 0

    28. ~sintesi  2009-03-05 22:36:04  host: 87-205-226-157.adsl.inetia.pl

    Ja dzwonie głównie (bez reklamy ;) ) bo za niedługo na pewno pojawi się antyreklama ;) na + i stacjonarne i (przy użyciu strefy i kontakt+ mam średnią stawkę obecnie na poziomie 16 groszy za minutę z naliczaniem sekundowym wszędzie (miesięcznie dzwonię około 5 godzin wychodzących, przychodzących nie liczę, ale 2 razy przeliczyłem i mi się nie opłacił pakiet za przychodzące z innych sieci do Playa. PS. Nie używam innych starterów i mam obecnie tylko 2 numery "na firmę".

  • 0

    29. ~sintesi  2009-03-05 22:39:28  host: 87-205-226-157.adsl.inetia.pl

    a co z nowymi cennikami mixplusa (od jutra)? Toż to porażka kompletna.... Witek? Zaspałeś ;) ??

  • 0

    30. ~  2009-03-05 23:00:20  host: 94.254.187.34

    @8: a dlaczego niby mieliny nie wziąć? Chodzi o ŚREDNI koszt minuty, obojętnie jakiej (sieć/poza).

  • 0

    31. ~Karol  2009-03-05 23:00:37  host: aacx35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chwalą się tu Muzodajnią, a ja ją właśnie ostatnio uruchomiłem i przez system jest widoczna (bok), a za chiny ludowe nie mogę nic ściągnąć bo po zalogowaniu system twierdzi, że jestem w usłudze "wypróbuj za darmo". Reklamacja zgłoszona w poniedziałek i zero odzewu. Niech mi tylko spróbują dziady opłatę pobrać za tę niedziałającą usługę...

  • 0

    32. ~  2009-03-05 23:22:45  host: f142-059.opera-mini.net

    Tej to ja mam minute kolo 8 gr:D bo dzwonie tylko z pakietu i rzadko sie zdarza ze do innych:D niech inni dzwonia do mnie xD hehehehehe:D ale niec obniza stawki jak w tym pleju...:/

  • 0

    33.  2009-03-05 23:38:31

    Widac, ze narazie zarzucili statystykami i teraz pewnie siedza i analizuja jakby tutaj niewiel zmienic oferte (jak najmniej tracac na tym marzy) zeby zminimalizowac odplyw klientow do Playa. Zapewne w Orange i Erze juz powolano sztaby kryzysowe ;)

  • 0

    34. ~nuta  2009-03-06 01:03:29  host: acpu64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dobre wyniki, teraz po wprowadzeniu umowy minutowej cena za minute pewnie jeszcze bardziej spadnie. fajna ta nowe ich oferta, moim zdaniem bardzo się opłaca, zobaczcie sobie na stronce http://plus.pl/oferta_indywidualna/plus_abonament/promocje/dla_n owych_klientow/umowa_minutowa/

  • 0

    35.  2009-03-06 07:03:43

    a teraz niech w tych statystykach odlicza wszelkie abonamenty na rzecz panstwa (policja - abo 50zl, kwota w calosci do wydzwonienia, stawka 1gr/min; tvp z abo za 10zl i rozmowami w ramach placowek i w sieci plusa za 1gr, wszelkie centralne urzedy i ministerstwa - ponad 5000 kart sim, urzedy lokalne, gopr, topr, wopr i kilka innych by sie znalazlo) lacznie wychodzi kilkanascie tysiecy kart, ktore maja preferencyjne stawki rozmow. bez nich minuta w statystyce odrazu podskoczy ;) niech wrzucaja biznesowe do jednego wora ;) jednak z checia bym zobaczyl taka statystyke z podzialem na biznes i indywidualne ;) kazde dane da sie zmanipulowac pod konkretnego odbiorce. na biznesie wrazenia to nie zrobi, a szary Kowalski bedzie zachodzic w glowe jak to mozliwe...

  • 0

    36.  2009-03-06 09:51:38

    LuiN - no OK. ALe jeśli komuś pasują takie promocje to dzwoni, a jeśli nie płaci to średnia cena spada. Nawet jeśli to jeden wybrany numer tylko jest. Powtarzam - każdy wybiera co komu pasuje. ~taktaktak - a kto w 2001 roku używał Simplusa? Mało kto w porównaniu z abonamentem chyba? To średnia. Waży się ją względem udziału poszczególnych usług. Mało było Simplusa, mało ludzie dzwonili więc i stawką średnia jest determinowana bardziej przez cenę minuty i ilość minut wydzwoionych w postpaidzie. Proste. skalarek - nie ogólne wrażenia ma znaczenie ;-) Nie mam zamiaru dyskutować z prepaidowcami średnio dzwoniącymi godzinę miesięcznie najwyżej - a chyba 40 minut jeśt dzisiaj śrenia dla pre-paid?

  • 0

    37.  2009-03-06 09:52:47

    r - jeśli płacą więcej, to dla nich jest nowy Play. Liczymy więc na masową migrację. I naprawdę mam gdzieś statystyki - kto na którym miejscu jest ;-)

  • 0

    38. ~  2009-03-06 11:04:56  host: f96-052.opera-mini.net

    Plus wkrotce uwolni komorki!wg Gazety Prawnej pod koniec marca ma być nowa taryfa w Sim+. Stawki 32 gr./1 min., 12 gr./1 SMS. Ponadto wkrótce w Mix+ ma dawać kasę w zamian za słuchanie reklam, potem w Sim+. Będzie ciekawie :-)

  • 0

    39. ~Slayer  2009-03-06 11:12:47  host: hpk210.internetdsl.tpnet.pl

    Widzieliscie co zrobił Plus z cenami telefonów w Mixie? Zwykla Nokia 5220 podrozala o 100 zl (z 49 na 149) przy 36 zasileniach 30-tkami. Inne ceny tez poszly znacznie w górę! Chyba ze ktos bierze Muzodajnie z haraczem (karty 40-tki, ale z kazdej pobieraja min. 5 zl, zeby klient muzykę mogł sobie sciągać). Ale porażka.

Dodaj swoją opinię