Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Klienci Play mogą już dzwonić z USA

Klienci Play mogą już dzwonić z USA

WitekT 17 Grudnia 2007 18:42

0 0

Od dziś, dzięki umowie podpisanej zawartej z operatorem AT&T, klienci Play mogą korzystać z roamingu na terenie Stanów Zjednoczonych.

Roaming w Stanach Zjednoczonych dotyczy zarówno klientów postpaid jak i prepaid. Oferta ta jest dostępna dla wszystkich użytkowników Play w standardzie. Klienci prepaid będą mogli odbierać połączenia i SMSy.

Opłata za minutę połączenia (naliczanie co 30 sekund) wynosi 1 zł za połączenia przychodzące na komórkę Play podczas przebywania w Stanach Zjednoczonych.

Opłaty za połączenia roamingowe ze Stanów Zjednoczonych do Polski:
za minutę połączenia (naliczanie co 30 sekund) - 5 zł,
za wysłanie SMS-a międzynarodowego - 1 zł.




Dla użytkowników, którzy zdecydują się na usługę Tani Roaming, opłata za połączenia głosowe ze Stanów Zjednoczonych do Polski wynosi 3,75 zł (usługa dostępna dla klientów postpaid).

Klienci Play przebywając w Polsce lub za granicą mogą w każdej chwili uzyskać informacje o cenach usług w roamingu międzynarodowym. Wystarczy wysłać SMS na numer 115 z kodem interesującej strefy roamingowej lub zadzwonić pod numer informacji roamingowej +48790500115. Zarówno SMS na numer 115, jak i połączenie na numer informacji, są bezpłatne na terenie Polski oraz strefy Euro. W pozostałych strefach wysłanie wiadomości SMS jest płatne zgodnie z cennikiem usług w roamingu międzynarodowym.

W ciągu 9 miesięcy od czasu komercyjnego startu w połowie marca, Play umożliwił korzystanie z usługi roamingu międzynarodowego w 229 sieciach na obszarze 121 krajów i terytoriów zależnych. Aktualna lista sieci i krajów, w których można korzystać z usługi roamingu, dostępna jest na stronie playmobile.pl.

Już w najbliższych dniach Play wprowadzi dla swoich klientów specjalną, świąteczną ofertę raomingową na połączenia w Europie.

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~sergiey  2007-12-17 23:02:37  host: ennyn.dsv.agh.edu.pl

    myslalem o abonamencie 50 zl w play ale z regulaminu wyczytalem ze polaczenia roamingowe sa platne poza pakietem... moze to ktos potwierdzic? czy w jakiejs sieci mozna w ramach pakietu zlotowek wykonywac polaczenia w roamingu? Z gory dziekuje za odpowiedz

  • 0

    12.  2007-12-17 23:18:15

    sergey - to prawda - połączenia w roamingu, podobnie jak mn są w Play rozliczane poza abonamentem. Jedyną siecią, w której roaming rozliczany jest z pakietu złotówek z abonamentu jest Orange (Nowy Twój Plan)

  • 0

    13. ~mehmet  2007-12-17 23:37:54  host: 41-107.unused.derbynet.waw.pl

    Kto dzwoni z komórki do Stanów? Lol! Ja nie dzwonię, bo uważam, że to bez sensu, jeżeli można za darmo pogadać via komunikator internetowy. Trzeba ciąć koszty. Ostatnio przeszedłem na Gwiazdkowy Hit Simplusa i mam jeden numer (wsio rozmowy i smsy) darmowy...

  • 0

    14.  2007-12-18 00:24:38

    Czegoś tu nie rozumiem. Tzw. Tani roaming w Play jest oparty o callback (aplikacja na SIMie "przechwytuje" wybrany nr i "opakowuje" go w kody USSD). Dlaczego to ma niby nie działać w prepaidzie? Mehmet - _ze_ Stanów, nie _do_ :-)

  • 0

    15. ~Art  2007-12-18 00:58:55  host: 87-205-33-164.adsl.inetia.pl

    A ja mam numer stacjonarny we freeconet, oczywiscie zainstalowany w telefonie. Zabieram go ze soba wszedzie... wystarczy tylko zasieg wifi i... niezaleznie od kraju w ktorym jestem mozna do mnie dzwonic, a za takie polaczenie placi sie jak za lokalne.

  • 0

    16.  2007-12-18 01:49:22

    w Plusie dla biznesu w taryfach Biznesklasa i Elastyczna tez pobiera z pakietu

  • 0

    17. ~  2007-12-18 09:14:50  host: 67.159.45.22

    Koszty nie schodzą z pakietu złotówek. Play + roaming = kłopoty. Dziękuję, postoję.

  • 0

    18. ~Paweł  2007-12-18 09:16:17  host: staticline18467.toya.net.pl

    **11** potwierdzam, nie tylko połączenia w raomingu, ale także sma międzynarodowe, sms premium. W Plusie i w Erze roaming schodzi Ci z pakietu kwotowego.

  • 0

    19. ~esox  2007-12-18 09:40:35  host: bth72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w Orange w taryfach Orange NTP oraz Orange Premium oraz w seri Jedna IDEA Roaming oraz wszelkie usługi typu Premim sa rozliczane z podstawowej kwoty deklarowanej.

  • 0

    20. ~Prezol  2007-12-18 09:47:43  host: ako151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Roaming w Play to mit. Ostatnio bylem we Francji i nie moglem nigdzie dzwonic z mojej komorki. Mimo iz laczyla sie z odpowiednia francuska siecia nie moglem pisac smsow i dzwonic. Jedyne co moglem to odbierac telefony i smsy. Dziekuje uprzejmie za taki roaming. Zastanawiam sie czy nie zmienic playa na co innego tzn na ere lub plusa bo orange oczywiscie odpada.

  • 0

    21. ~Mpiotrek  2007-12-18 11:11:30  host: a249-42.amc.nl

    @Prezol Ja tez miałem problemy we Francji i Szwajcarii... nie tak dawno też pisano o smsach z zagranicy które nie dochodzą:) Zastanawiam sie dlaczego tani roaming nie działa w USA? A kod ktory "przekowuje" sim numer telefonu pod ktory dzonisz korzystajac z taniego roamingu to *119*numer#

  • 0

    22. ~hetman  2007-12-18 13:45:07  host: ads6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W norwegi tak samo!!! Mogłem tylko odbierać.... Żenada z roamingiem w play!!!

  • 0

    23. ~inka  2007-12-18 16:10:48  host: dow3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a czemu sie dziwicie?? o jaki roaming mozna tu mowic, jak w kraju nie działa... juz nie mowiac o problemach z transmisja danych i ciaglych zakloceniach w polaczeniu - nie jest to moj wymysl, wystarczy przejrzec gtupy dyskusyjne, nawet na blogu Play ludzie skarza sie

  • 0

    24. ~ST  2007-12-18 17:00:15  host: 106-122.echostar.pl

    Ciekawe, kiedy będzie roaming z T-Mobile DE ;-)

  • 0

    25. ~ST  2007-12-18 17:31:33  host: 106-122.echostar.pl

    Uzupełnienie: chodzi mi o roaming dwukierunkowy, czyli (także) o korzystanie z sieci P4 dla klientów T-Mobile DE.

  • 0

    26. ~ds  2007-12-18 17:45:39  host: 213.77.11.50

    @inka: nie wiem co w kraju nie działa. Wcześniej miałem erę, jeszcze wcześniej plusa, a teraz play i nie widzę różnicy w jakości połączeń. Co do roamingu: nie mam zdania, bo bardzo rzadko korzystam - w playu nie miałem jeszcze okazji.

  • 0

    27. ~AS  2007-12-19 17:26:51  host: abil100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie przesadzajcie z tymi problemami w kraju. Ja nie mam żadnych i nie widzę różnicy w korzystaniu z Playa czy Ery albo Plusa. Tylko zasięg Plus i Play ma lepszy od Ery. A co do roamingu to od niedawna można już dzwonić z Belgii

  • 0

    28. ~tauro  2007-12-19 21:30:57  host: 110-164.rainbownet.pl

    a w Portugalii nadal nie mozna korzystać w gprs i MMS

  • 0

    29. ~  2008-02-07 22:08:31  host: 67.159.54.24

    w Grecji play roaming nie dziala!

  • 0

    30. ~yhm  2009-11-05 16:10:01  host: drv83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ważne ,że w kraju działa, pozatym po co dzwonić do usa i do innych krajów. Internet Skype iwgl.!!! nie rozumiem problemu

Dodaj swoją opinię