Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Klienci P4 najchętniej korzystają z transmisji danych

Klienci P4 najchętniej korzystają z transmisji danych

WitekT 10 Września 2013 08:59

9 11

Najwięcej kart SIM korzystających z transmisji danych ma w swojej bazie P4, a najmniej Polkomtel. Biorąc pod uwagę procentowy udział w bazie, najgorzej wypada jednak T-Mobile - wynika z danych TELEPOLIS.PL.




Operator

Baza SIM na koniec 2Q13

Karty SIM korzystające z transmisji

Udział procentowy w bazie

P4

9,8 mln

4,5 mln

45,9%

Centertel

14,947 mln

4,5 mln

30,1%

T-Mobile

15,969 mln

3,12 mln

19,5%

Polkomtel

13,935 mln

3 mln

21,5%


W zestawieniu pokazano karty, które w ostatnim czasie przynajmniej raz połączyły się z siecią.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: centertel | p4 | polkomtel | t-mobile

w sumie: 83
  • 0

    67. ~NIck  2013-09-10 12:41:31  host: public-gprs632163.centertel.pl

    @57 wlo nie pisałem o Tobie akurat tylko o wcześniejszych mądralińskich.

  • -1

    68. ~  2013-09-10 12:42:23  host: proxy5.messagelabs.net

    63: ja bym postawił nawet odwrotną tezę;) to dziadkom z Plusa sam nabija, bo oni statystycznie się nie znają i dla nich to czarna magia, nie wiedzą, ze coś da się ustawić czy wyłączyć. No jak już wszyscy dorabiają ideologie to taka teza też się obroni chyba, prawda? ;-)

  • -1

    69.  2013-09-10 12:45:35

    Witku, w 20 komentarzu zapytałem delikatniej, to zostałem zlany...

  • 3

    70.  2013-09-10 12:49:28

    Patryk7588: po raz kolejny zakładasz moją złą wolę - że CELOWO nie odpowiedziałem. Czy uważasz, że ja nie robię nic innego, tylko siedzę w komentarzach i każdy analizuję? Czy to daje Ci prawo do takich, a nie innych wypowiedzi? Mam kupę innych obowiązków, a mimo to staram się czytać wszystko - ale czasem coś przeoczę. Jeżeli chodzi o odpowiedź #20, to postaram się takie dane zdobyć.

  • 0

    71.  2013-09-10 12:53:15

    Dziękuję :)

  • -1

    72. ~  2013-09-10 12:53:54  host: proxy5.messagelabs.net

    Ja bym chciał jeszcze się upewnić, czy to prawda, ze kwartalnie w Play przesyła się 4000 TB a w Plusie 500 TB danych, bo różnica ta jest tak szokująca, że aż trudno w to uwierzyć i jeżeli to prawda, to myslę,z e zamknęło by to usta szukąjcym teorii spiskowych, zakładającym pomyłki, doszukującym się złej metodyki. miło by było kiedyś tam zobaczyć jeszcze taką tabelkę z ilością przesłanych danych w sieciach ueropejskich

  • 0

    73. ~r  2013-09-10 13:12:59  host: public-gprs283165.centertel.pl

    Po wynikach ich poznacie. Widać która sieć ma najnedzniejsza ofertę data. Nie ma się co napinać. W plusie tylko same pomylkowe połączenia, alesiec najlepsza. Co z tego jak bez oferty. Martwię się o Zygmunta, jak on kredyty posplaca :-D

  • 0

    74.  2013-09-10 14:04:20

    wcale mnie nie dziwi, że największy % ma Play. bo ma praktycznie abonamenty z "wmontowanym" Bezpiecznym Internetem, którego nie da się wyłączyć. wystarczy źle kliknąć w telefonie i już lecą bajty. przypuszczam, że niedługo zwiększy się odsetek w T-Mobile'u, ze względu na wczorajsze nowości w ofertach i zmiany w pre-paidzie, gdzie mamy za 30 zł aż 6 GB, a za 20 zł- 3GB. pożyjemy, zobaczymy ;)

  • 0

    75. ~m76  2013-09-10 14:59:37  host: 89-71-26-122.dynamic.chello.pl

    Do tego zeby mozna bylo oszacowac czy to swiadomi uzytkownicy to by wlasnie przydala sie informacja o tym ile kart sim to taryfa data i czy aero2 (i ile) do plusa jest wliczane oraz wielkosci transferow w tym "ostatnim czasie", ale lepiej by bylo w miesiacu bo to bardziej obrazuje niz "stad w piz.." ;)

  • 1

    76.  2013-09-10 15:04:23

    m76: a na jakiej podstawie karty Aero2 miałyby być wliczane do danych Polkomtela?

  • 0

    77. ~m76  2013-09-10 15:11:51  host: 89-71-26-122.dynamic.chello.pl

    Ale Witku to bylo pytanie ;) Nie wiem czy sa wiec pytam. Sam korzystam i widze ze laczy sie z siecia Plusa w roamingu mimo ze to Plus korzysta z nadajnikow nalezacych do aero na 900, albo ich czestotliwosci. Tak czy inaczej jakas zaleznosc tam jest. A kiedys normalnie widzialem 5 operatorow przy wyborze sieci (osobno plus osobno aero2).

  • 1

    78.  2013-09-10 15:13:35

    m76: klienci Aero2 to klienci Aero2, łączący się z siecią należącą do Aero2... Wyróżnik 260-17 zniknął i zastąpił go 260-01, ale to tylko technikalnia stojące w rozdzielności z prawem. :-)

  • 0

    79. ~Ljuboj  2013-09-10 15:22:13  host: abbv125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Play: 4000TB, a inne sieci..? ma ktoś może takie dane? :)

  • 0

    80. ~m76  2013-09-10 15:22:24  host: 89-71-26-122.dynamic.chello.pl

    @78 Dla tego fajnie ze takie dane podajesz do tego odpisujesz w komentarzach, czlowiek zawsze madrzejszy. Tylko jakby sie info o ilosci kart data pojawilo i transferze to byloby idealnie. Sam jestem jednym z tych 4,5mln co sie w playu polaczyli "ostatnio" z netem. A bylo to 3x na E52 jak pobierala po 1kb danych do GPSu ;) no ale na rachunku jest cale 300kb :D Ciekawe ile play jeszcze ma takich "heavy userow" swojego 4G internetu o predkosci 0,0001-7mbit :D

  • 0

    81. ~ja  2013-09-10 16:07:39  host: 87-205-53-136.adsl.inetia.pl

    dziwię się , bo Play z wszystkich operatorów tu wymienionych ma najgorszy transfer.. mam Play-a i jednego z innych operatorów ( nie wymienie nazwy z wiadomych powodów) i uwierzcie mi ,że to jest masakra, jak ostatnio syn mi wykorzytsał limit i dałem mu rezerwową karte Play-a z 3 Gb limitem, to stwierdził, że na tym się nie da przeglądac stron a co dopiero zagrać w prostę gierkę online:)

  • 0

    82. ~  2013-09-10 17:01:37  host: user-94-254-198-102.play-internet.pl

    play ma tylu użytkowników internetu m.in. Dzięki rbm i ich darmowego you tube czy lejkowi w virgin mobile pl

  • 0

    83.  2013-09-10 17:14:08

    @WitekT a daloby sie pozbierac ilosc danych przechacych prze sieci danego operatora. Chodzi mi o wolumeny. P4 pochawalilo sie 4PB danych ale od reszty tez mozna by te dane wyciagnac...

  • -1

    84.  2013-09-11 08:13:14

    Vincenzo - a po co? Żeby nam duma uszami wychodzią z tego powodu że więcej niż Azjaci - np. Koreańczycy z Południa - korzystamy z transmisji danych? Niemcy do pięt na mie urstają podobo - mimo, ze u nich takie bogactwo a u nas na bułkę ludziom niektórym brakuje...

  • 0

    85. ~m76  2013-09-12 12:47:11  host: ip-93-154-156-146.free.aero2.net.pl

    bo w NRD korzystaja z zycia a nie internetu... @ 82 tu chyba sie VM nie zalicza do Play. Tak jak i Aero2 do Plusa.

  • 0

    86. ~Namakon  2013-09-12 14:47:46  host: 81.219.84.18

    Mówicie o tym iż play nabija liczbę kart fakt iż często dawali do ofert "duże pakiety internetu", ale nie bierzecie pod uwagę iż za połączenie z netem bierze się też np aktualizację telefonu jaka pobierze 12kb... ludź z pakietem 5GB/mc i taki jaki ma pakiet 25MB i tak tylko raz są 'zliczani' w tym zestawieniu więc nie wiem co ma wielkość pakietu do rzeczy :D

Dodaj swoją opinię