Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Klienci Orange coraz więcej chomikują w prepaidach

Klienci Orange coraz więcej chomikują w prepaidach

WitekT 16 Lutego 2016 09:47

11 2

Na koniec 2015 roku Orange rozpoznał 221 mln zł niewykorzystanych środków na kontach prepaid swoich użytkowników. Na kontach abonamentowych - 189 mln zł.



W porównaniu z rokiem poprzednim, niewykorzystane środki w prepaidzie wzrosły aż o 60 mln zł, a w abonamencie spadły o 3 mln zł. Przeliczając to na raportowane przez operatora karty SIM, na jednego prepaid przypada średnio 28,53 zł (wzrost o 8,27 zł w ujęciu rocznym), a na abonament 23,57 zł (spadek o niecałe 1,50 zł).




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange

w sumie: 37
  • 0

    18. ~WolskęZbaw  2016-02-16 11:18:56  host: 188.146.130.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Opodatkować! :)

  • 2

    19.  2016-02-16 11:24:18

    Dla mnie trzymanie więcej niż 100zł na karcie to przegięcie. Wiem są różne przypadki, ale w obecnych czasach gdzie za grosze możemy rozmawiać dużo, ładowanie dużymi kwotami nie ma sensu, tym bardziej utrzymywanie tego na karcie non stop.
    Nie to co kiedyś gdy ładowało się po 100 czy 150zł dla wychodzących na 6 miesięcy.

  • 1

    20. ~WolskęZbaw  2016-02-16 11:41:50  host: 188.146.130.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    221mln zł - z tego można jednorazowo wypłacić 442tys. rodzin po 500zł na dziecko, a potem odebrać w podatkach drugie tyle i znowu wypłacić :)

  • 1

    21. ~hans  2016-02-16 12:02:32  host: user-94-254-160-88.play-internet.pl

    To normalne - ja w modemie komputera mam kartę RBM z darmowym LTE - ładuję co 100 dni 50 zł i robi się zapas którą to "skarbonkę" używam w roamingu, bo nic na internet nie używam z konta :) (zawsze jestem w darmowym LTE) a w smartfonie dual sim mam Orange FnK też z jakimś 110 zł - to karta do internetu więc dostałem bonus 36 GB i jeszcze mam z 10 więc też jest skarbonka :) do dzwonienia mam Play ze Stare ZM :)

  • 1

    22.  2016-02-16 12:09:41

    Sam ładuje za 100 raz na 4 miesiące, po prostu dla wygody. Czy to takie wielkie chomikowanie?

  • 0

    23. ~ziutasek  2016-02-16 12:10:53  host: aces34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @hans przecież w OFnK masz pakiety no limit za 30zł na wszystkie sieci i stacjonarne (jednorazowe lub odnawialne), pakiet no limit do orange (nju) za 9 zł lub za 6 zł 3 wybrane numery z sieci , więc po co drugi numer utrzymywać ?
    Chyba że rezerwowy na wszelki wypadek to VM freemium za 5zł rok i co miesiąc minuty i sms-y całkiem darmowe.

  • 1

    24. ~hans  2016-02-16 12:15:43  host: user-94-254-160-88.play-internet.pl

    @23 - mam to szczęście, że do mnie dużo dzwonią więc ZM starcza na moje dzwonienie - koszt 0,42 zł miesięcznie :) a "skarbonkę" w OFnK też sobie zużyję w roamingu :)

  • 0

    25. ~  2016-02-16 12:20:05  host: 188.146.7.170.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jaki to problem, aby w prepaidach Orange włączyć RWK (roczną ważność konta - koszt 0 lub 3zł jednorazowo) i doładowywać tylko tyle, ile potrzeba?
    Rozumiem jeszcze oferty Zetafon, MIX i abonament, w których trzeba płacić tyle, ile wynika z zawartej umowy.

  • 0

    26. ~Eon  2016-02-16 12:44:55  host: ip-5-172-247-234.free.aero2.net.pl

    @21. Mam dokładnie taki sam trójpak do podobnych celów :)

  • 0

    27. ~Prz  2016-02-16 12:55:08  host: staticline-31-183-63-104.toya.net.pl

    Sms o treści START na 8002 i macie rok ważności w orange, niepotrzeba chomikować :)

  • -2

    28. ~Vbn  2016-02-16 13:06:35  host: 188.146.1.21.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @16. Ty uwazaj na grawitacyjne czestotliwosci - dokladnie je mierz

  • 2

    29.  2016-02-16 14:11:25

    chomikowanie raczej wiaze sie z tym, ze trzeba placic zeby miec aktywne konto.

  • 0

    30.  2016-02-16 14:56:18

    UFOjudek - to raczej "siłowa" wersja chomikowania jest ;-) Zwykłe chomikowanie to świadome odkładanie na przyszłość... Doładowywanie więcej niż się potrzebuje, np. bonusami - bo jest okazja ;-)

  • -1

    31. ~  2016-02-16 15:39:09  host: 188.146.10.228.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    jak w szyiu zebyn ja niał za darno ktos nusi przepłsaś

  • 0

    32.  2016-02-16 16:12:55

    Sądzę, że spory udział w chomikowaniu mają karty OFnK.

  • 0

    33. ~Kamil  2016-02-16 16:53:42  host: public-gprs360383.centertel.pl

    ja na koncie głównym mam 63zł na koncie promocyjnym 214zł i w skarbonce 35zł :D

  • 1

    34. ~  2016-02-16 18:05:17  host: user-94-254-129-36.play-internet.pl

    A jeśli ktoś zachomikuje i nie doładuje to środki przepadają i Orange je zgarnia czy jak?

  • 0

    35. ~jo44  2016-02-16 20:14:12  host: 89-67-115-170.dynamic.chello.pl

    "Orange rozpoznał 221 mln zł niewykorzystanych środków na kontach prepaid" - uczą się od przyjaciół z demobilu rozpoznawać... Umiejętnie kasując kilka miesięcy pobiorą pensyje ... żeby się przekonać że te środku z kont z kart wypieprzonych do śmietnika pochodzą. czemu ...? A to dobre jest pytanie.
    btw: a urząd skar. od darowizny nic nie chce, taki układ. Usługi nie było/będzie a środki znikną z kont, ot życie

  • 0

    36.  2016-02-17 09:14:43

    Hmm, to zależy z jakich powodów. Są tacy, którzy korzystają z RWK i OFnK i mają załadowane po stówce, traktując taką kartę jako awaryjny net i ja się też do nich zaliczam, oraz tacy, którzy o RWK nie mają zielonego pojęcia i grzecznie ładują co kilka miesięcy, bo tak każe operator, chociaż wykorzystują tylko niewielką część środków. Co do mnie, to o wiele więcej - nawet nie piszę ile- mam zachomikowane z podwojeń w starej taryfie HOT w Tak-Taku, z której korzystam baaardzo rzadko. Wydatek 5 zł rocznie na kod *100*68# i bezpłatny *100*68*2# to nie problem, a niekorzystanie to mój prywatny " protest" przeciwko polityce ofertowej T-Mobile. Jak się ucywilizują, to kto wie? Na razie "Lubię To", sprawdza się wyśmienicie.

  • 0

    37.  2016-02-17 09:19:05

    toms - nie znając kryterium uznawania środków jako "niewykorzystane", trudno oceniać które z naszych kart są do nich przez operatorów zaliczane. Nie sądzę żeby to były karty z ważnością konta.

Dodaj swoją opinię