Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Klienci nie chcą N96

Klienci nie chcą N96

LuiN 15 Października 2008 21:40

0 0

nokia n96Specjalizująca się w tematyce systemów operacyjnych Symbian, witryna Symbian Freak, napisała dziś o rozczarowaniu jakie wywołuje wśród klientów następca kultowej Nokii N95 - telefon Nokia N96.

Klienci mówią, że N96 wygląda za bardzo jak N95, jedyną różnicą jest to, że ma więcej pamięci - powiedział jeden z dealerów sieci T-Mobile. Inny sprzedawca dodaje, że równie poważnym hamulcem jest cena, znacznie większa niż w przypadku niewiele "słabszej" Nokii N95 8GB.

Do większej (rozszerzalnej) pamięci dochodzi tak naprawdę jeszcze kilka innych zmian: nowy procesor, inny design obudowy, obsługa cyfrowej telewizji DVB-H i poprawione menu. Sęk w tym, że nowy procesor wcale nie oznacza lepszego procesora - pojawia się ARM 9 taktowany zegarem 264MHz, zamiast ARM 11, taktowanego zegarem 332 MHz w poprzednikach.




Obiektyw aparatu N96 także został zmieniony - różnica jest minimalna, ale parametry przysłony uległy obniżeniu. Nie trzeba być jednak specjalistą, by zauważyć, że Nokia nic nie mówi o akceleratorze graficznym - bo i nie ma o czym - nie trafił on do nowej konstrukcji, w przeciwieństwie do poprzedników.

Nie mniejsze wątpliwości budzi moduł telewizji cyfrowej, w którym materiał zabezpieczany jest przez profil DRM, od którego się już odchodzi na rzecz OMA BCAST SCP. W rezultacie może dojść do sytuacji, że na N96 nigdy mobilnej telewizji nie zobaczymy.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia N96 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia N95 8GB w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu N95 w katalogu.

Źródło tekstu: symbianfreak, wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18.  2008-10-15 23:34:33

    issa chcielibyśmy przede wszystkim zmian na lepsze, a nie cofania się. N96 to krok wstecz. Najbardziej boli ten procesor... Chyba Nokię wkurzyło, że ludzie wolą Quake'a niż ich badziewne N-Gage. Nie musieli od razu dawać 3 mpix wiecej, ale mogliby zrobić np: jakąś klapkę (nie ma klapki z 5 mpix), a nie kolejnego slidera.

  • 0

    19. ~iPhoniaż  2008-10-16 00:05:14  host: public-gprs32983.centertel.pl

    i Kolejny zabójca JabłoFona zabił się na starcie. Apropos kultowości - to jej miarą jest pożądanie wzbudzane przez gadget u komsumentów i wzożec jakim jest do porównania, a nie ilośći sprzedanych sztuk... Ptzykładem będzie tu Ferrari co sprzedaje się znacznie gorzej niż Fiat, ale wszyscy wolaliby mieć ten pierwszy jak by im go zaproponowano gratis :-))

  • 0

    20.  2008-10-16 00:23:16

    znawca - krok do przodu to ponoć N85 (zobaczymy). Aktualnie trafił we mnie błogostan - na stanie iPhone 3G, Nokia N96 i Omnia. Trzy zupełnie (!) inne telefony. Każdy ma do zaoferowania coś zupełnie innego. N96 rzeczywiście jest dużo wolniejsza od takiej np. E51 i to na najnowszym sofcie w N96. To, o czym mało się mówi, to pozytywne zmiany w Symbianie, który trafił do N96 - np. każde rozwijane menu ma skrót do panelu pracujących w tle aplikacji - świetna sprawa. Sam panel jest teraz w poziomie i ma duże, przejrzyste ikony. Sporo jest tych akcentów i N96 jakby kosztowała tyle co Omnia, to można by mimo wszystko o niej myśleć. Całe szczęście telefon nie jest tak gigantyczny jak wydaje się być na podstawie zdjęć. Najbardziej odrzuca nie całokształt funkcji czy nie przez wszystkich akceptowany wygląd, lecz pokrywa baterii. W Omni była tragiczna, w N96 jest 2x gorzej. Poza tym coś jest nie tak z jakością rozmów - ciche i z zakłóceniami. Odczekam chwilę i zrobię kolejną aktualizację - może coś się poprawi. W Omni z kolei jakość połączeń głosowych to mistrzostwo. Dobrze jest pod tym względem i w iPhonie, tu jednak rozrabia ten cieniutki moduł 3G, który owszem - w sofcie 2.1 działa lepiej, ale do ideału jeszcze daleko.

  • 0

    21. ~  2008-10-16 06:23:59  host: f142-057.opera-mini.net

    nokja be

  • 0

    22.  2008-10-16 07:34:21

    ***piokuk , nie , nie... Nie chodzi mi o rosyjski test , ktorego i tak nie rozumiem , chodzi mi o Twoje zdanie , czy raczej o uargumentowanie jak roznice w specyfikacji technicznej 5800 i n95 przeklada sie Twoim zdaniem na usprawiedliwienie ocen ktorych uzyles , czyli "calkowite nieporozumienie" (n96) i "zachwycaja sie" (5800). Wyszczegolnij prosze te roznice.

  • 0

    23.  2008-10-16 07:41:26

    ***sympatyczne - wolne zarty. Pewnie jakies 99% uzytkownikow telefonow nie ma bladego pojecia o cenach podstawowych uslug z jakich korzystaja , a Ty piszesz o wolniejszym/szybszym procesorze? Nawet ja nie mam pojecia jak mam procek w e90 , a interesuja mnie telefony , jedyna ocena jaka moge dokonac to oczywiscie zwykle , odczuwalne , "menu chodzi szybciej/wolniej). Nie bronie Nokii , bo naprawde nie o to chodzi - chodzi o sensowne argumenty ktore udowodnia mi , ze Wasze oceny nie sa na wyrost , ale wynikaja z realnych potrzeb. Bo niestety tylko na potrzeby tego newsa okazalo sie , ze 8mp w Samsungu jest boskie , to ten sam oli(olo) ktory w malo wybredny sposob odsylal pod innymi newsami korzystajacych z aparatu w komorce do psychiatry i wyzywal ich od gowniarzy.

  • 0

    24.  2008-10-16 07:48:55

    Co do skrzypiacych (plastikow) , to sa argumenty z tak zwanej "dupy wyjete" , jakbym czytal ktory polityk ma ladniejszy krawat , albo laska tipsy. Liczy sie to co pod obudowa , moja e90 tez jest z plastiku i co z tego? Juz wczesniej pisalem , ze nawet podstawowa funkcjonalnosc e90 i innych symbianowych Nokii czy Omnii i najnowszych Samsungow jest potezna , reszta to dodatki ktore maja przekonac nabywcow , ze znow warto wydac pieniadze na nowy telefon. Ciezko bylo juz cos wcisnac w klasycznych telefonach , lansuje sie mode na dotykowce i juz sprzedaz wzrosnie. Tylko niech ktos udowodni , ze jest to poza nowym obliczem telefonu , istotnie cos nowego w specyfikacji technicznej.

  • 0

    25.  2008-10-16 08:07:50

    Ja też nie chcę ;-) Ale chyba nie chodzi o to czy telefonem zainteresowani są ludzie, którzy nie myślą nawet o zakupie telefonu nie kierowanego do nich?

  • 0

    26.  2008-10-16 08:14:01

    issa - no ja popieram - duża pamięc w komóce jest boska ;-) Tyle, ze 8 GB to nic nadzwyczajnego. Karty pamięci 8 GB kosztują już mniej niż 70 zł. Mój syn już ma pewnie 3x8 GB w swoim telefonie ;-) Oczywiście "przekładalne" ale co to ma za znaczenie? Chyba tylko dla tych, którzy muszą mieć gadżet ze specyfikacją, że 8 GB to stała pamięc ;-)

  • 0

    27. ~  2008-10-16 10:04:46  host: 87-205-228-167.adsl.inetia.pl

    LuiN jeśli rzeczywiście N96 jest tak wolna, to porażka... N85 jest lepszym telefonem, ale proc dalej nie ma akceleracji 3D, więc o lepszych grach można tylko pomarzyć. Na odtwarzaniu filmów też się to odbije... Ale widzę, że możemy się spodziewać testów N96 i iPhona 3G... :D issa, wolniejszy/szybszy procesor wpływa dodatnio/ujemnie na szybkość działania telefonu. Akcelerator 3D pozwala na granie w lepsze gry i odtwarzanie filmów w lepszej jakości. Dla telefonów z TV-out ma to duże znaczenie. E90 ma chyba ten sam procek co N95, też z akceleracją, więc N96 będzie od niej wolniejsza...

  • 0

    28.  2008-10-16 10:05:55

    Poprzedni post, #27 jest mój... Zjadło mi nick...

  • 0

    29. ~mateo  2008-10-16 10:13:23  host: inet20909nh-1.eranet.pl

    Już na samym początku było wiadome, że N96 nic nowego nie wnosi. Czekamy na N85...

  • 0

    30.  2008-10-16 11:30:00

    Ja w telefonie mam kartę 2Gb i nie mam pojęcia jak ją zapełnić chocby w połowie :)

  • 0

    31.  2008-10-16 11:43:08

    no zależy jakie kto ma potrzebuy ;-) Ja mam 4 GB i mi wystarcza - pliki przenoszę, dokumenty... Nawet już pendrive'a coraz rzadziej używam ;-)

  • 0

    32.  2008-10-16 11:46:45

    tylko do korzystania z przenośnych programów jakie mam zainstalowane na pendrive właściwe

  • 0

    33.  2008-10-16 14:44:15

    To nie tak, że N96 niczego nie wnosi. Tam jest DVB-H i jest to pierwsze (no dobra, drugie) podejście Nokii do tematu. Ja ten telefon porównałbym do Nokii 7110 - pierwszego modelu Nokii z WAP-em. Co prawda telefon był nieudany, ale otworzył drogę do rynku sprzedaży gier i dzwonków. Takie ogniwo pośrednie w łańcuchu ewolucji :)

  • 0

    34. ~plusiak  2008-10-16 15:14:40  host: nat-tar.aster.pl

    A ja mam pytanko zwiazane z E66 , jest teraz w taryfach biznesowych Plusa czy ma ktos ten telefon ? jak sie sprawdza w codziennym uzytkowaniu ?

  • 0

    35. ~kwistas  2008-10-16 15:19:23  host: w3cache.wignet.pl

    Jednym słowem nie ma sensu kupować odgrzewanego kotleta.

  • 0

    36. ~Friendly_X  2008-10-16 16:05:37  host: public-gprs23003.centertel.pl

    niby dobrze wyposazony telefon a jednak shit. Wszystkie nowe nokie po dwoch miesiacach uzywania trzeszcza. Jakosc wykonania jest katastrofalna. A n95 stala sie domena dresiarzy w polsce :D

  • 0

    37. ~mateo  2008-10-16 20:45:27  host: aaff134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ohm: DVB-H to za mało. Pamiętasz co się działo jak wszedł pierwszy telefon z WiFi (9500) ? Szok. Taki sam szok jak weszła N95/E90, pierwszy (powiedzmy) telefon z GPS. To był faktyczny przełom, a tutaj w N96? Nie, to za mało.

Dodaj swoją opinię