Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Klienci nadal ufają Note'om 7

Klienci nadal ufają Note'om 7

LuiN 27 Września 2016 18:18

3 6

Trwa akcja wymiany Samsungów Galaxy Note 7 na urządzenia z akumulatorami od innego dostawcy. Klienci nie oczekują zwrotu gotówki - 90% z nich ponownie wybiera Note'a 7.



Chociaż wydawać by się mogło, że wpadka Samsunga spowoduje ucieczkę klientów, np. do Apple'a z nowymi iPhone'ami 7 Plus czy do LG i modelu V20, aż 90% osób korzystających z programu Samsunga decyduje się na nowego Note'a 7.




W Singapurze w ciągu 10 dni z akcji producenta skorzystało już 80% nabywców pierwszej partii Note'ów 7, na większych rynkach proces ten idzie jednak wolniej. W USA i Korei Południowej Samsung wymienił dopiero 60% telefonów.

W pełni bezpieczne Note'y 7 mają specjalne oznaczenie na pudełkach, a dodatkowo ikona akumulatora w menu telefonu jest zielona zamiast dotychczasowego koloru białego.

W międzyczasie w temacie Note'ów 7 znów zrobiło się gorąco. Do sieci trafiły pojedyncze doniesienia o szybkim rozładowywaniu się akumulatorów w wymienionych telefonach (nawet gdy są podpięte do ładowarki) i nadmiernego nagrzewania się obudowy podczas ładowania. Samsung bada każde ze zgłoszeń, już teraz jednak zapewnia, że te jednostkowe przypadki nie są związane z wadą sprzętową akumulatorów.

Źródło tekstu: GSMArena, Telegraph, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung galaxy note 7 | samsung

w sumie: 20
  • 0

    1.  2016-09-27 19:40:34

    Wyglądałoby na to, że to świadomi klienci i wybrali nieprzypadkowo ten model. Oczywiście pewien odsetek z pozostałych to z pewnością wyznawcy marki.

  • 1

    2. ~Jarek  2016-09-27 19:42:48  host: 89-74-34-124.dynamic.chello.pl

    "wpadka Samsunga spowoduje ucieczkę klientów, np. do Apple'a z nowymi iPhone'ami 7 Plus czy do LG i modelu V20," haha trzeba być nieźle chorym na głowę aby wygrać Iphone czy coś takiego jak Lg

  • -1

    3.  2016-09-27 19:45:32

    @2, Jarek - a tak bardziej merytorycznie może to uzasadnisz?

  • 2

    4.  2016-09-27 19:48:43

    Note 7 wybierają klienci , którzy potrzebują rysika. Nie ma żadnej konkurencji dla Note.

  • 0

    5.  2016-09-27 20:38:49

    Co by nie mówić Samsung dał okrutnie ciała, nie on pierwszy i nie ostatni, bronią się tym że zorganizowali akcje wymiany wadliwych urządzeń na nowe. Ile mamy przykładów na to że producent przy podobnych wpadkach zupełnie olewa klientów, ilu z nas jeździ autami z wadliwymi poduszkami powietrznymi firmy takata i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy? http://tlp.is/baa

    Samsunga pięknie nagłośniono, ot co...

  • 0

    6. ~Calm7  2016-09-27 21:16:17  host: n25-02-10.opera-mini.net

    Bąbowe Note'y 7 :-D

  • 0

    7. ~Zdzicho  2016-09-27 21:32:37  host: ip-5-172-255-80.free.aero2.net.pl

    Hose, nie pisz bzdur ... wymieniają bo boją się pozwów cywilnych za dopuszczenie do użytku produktu niebezpiecznego dla zdrowia, komuś wybuchnie w dłoni i tego typu wspomniany pozew mają gwarantowany ... nie mówiąc już horrendalnych odszkodowaniach szczególnie w USA, które idą w miliony.

  • 0

    8.  2016-09-27 21:38:34

    @5
    Co do poduszek to była gruba afera firma prawie zbankrutowała a producenci co chwile ogłaszają akcje przywoławcze wiec nie jest źle znanych jest nie wiele na tyle samochodów wypadków wiec nie ma co wybielać samsunga na tle innych afer bo zawinili i tyle w temacie teraz niech płacą za rozlane mleko.
    Oczywiście nie tylko samsung miał wpadki ale to właśnie Samsung ma najgorszy rozgłos bo to nie są przelewki zostawiasz telefon który może ci spalić dom itp.itd. Np. LG miał swego rodzaju problem z płytami głównymi do LG G4 i V10(egzemplarze wyprodukowane do września 2015r. po tym terminie płyty główne wolne od wad) ale jak podeszli do tematu to pełna profeska sam oddawałem G4 na gwarancje przez bootlopa i powiem wam tak telefon naprawiali tydzień wszyscy bardzo mili i pomocni a na dodatek płyta główna ma osobna gwarancje 2 letnia i tak powinno być mało tego LG się przyznało publicznie i przeprosiło. G4 i V10 naprawiali po odkryciu wady za darmo nawet bez gwarancji i nie musiał być z dystrybucji polskiej! tak każdy powinien podchodzić a samsunga trochę mi szkoda i coś mi się wydaje ze maczał ktoś palce jak w przypadku LG i samsunga bo przecież Korea radzi sobie za dobrze w elektronice:)

  • 0

    9.  2016-09-27 21:40:59

    @7 Zdzicho, znasz kogoś do kogo zadzwonili i zaprosili go na wymianę poduszki w jego aucie? To co podałem w linku to auta na amerykański rynek, w europie trefnych jest więcej, Są to stosunkowo popularne modele, jest ich dużo na drogach, czy przykładowo BMW lub Audi szukają ich właścicieli by wymienić im poduszki? Zwłaszcza że wiele z tych samochodów jeździ już u kolejnego właściciela? Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę że jest taka akcja.

  • -1

    10. ~greg  2016-09-27 22:15:18  host: 095160014134.warszawa.vectranet.pl

    ja uważam to info o przywiązaniu do nota za kłamstwo marketingowców samsunga. Kto to zbadał ,na jakiej próbie?
    Brak tych informacji oznacza manipulację samsunga. Poszlaką jest tez fakt że już na niektórych serwisach zamieszcza sie plotki o kolejnym telefonie s8. Marketingowcy muszą jakoś zająć publikę i oderwać uwagę od wpadki ale poza tym widać że chcą nadrobić straty finansowe dla firmy stąd ta ponoć wcześniejsza premiera s8. Dlatego nie sądzę by oni sami wierzyli w te przywiązanie do mydelniczek szajsunga....

  • 0

    11. ~Calm7  2016-09-28 07:31:09  host: n20-07-06.opera-mini.net

    Ja też ufam Note'om 7. uff, ufff:-D

  • 0

    12. ~Gollum  2016-09-28 09:34:44  host: hq.npn.com.pl

    @ ~greg: Ty czytać umiesz? Przecież napisano wyraźnie na jakiej próbie - na podstawie wszystkich wymienionych egzemplarzy. I w tekście masz napisane ile procent już wymieniono i gdzie.

    A to że być może przyspieszona będzie premiera S8 ma związek z wizerunkiem i chęcią odbicia się finansowego, bo wymiana kosztowała. Nie ma natomiast nic wspólnego z tym ile Note'ów się udało wymienić bez zwrotu kasy. I właściwie dlaczego Samsung miałby akurat w tej sprawie kłamać skoro starał się być bardzo transparentny przy wyjaśnianiu całej tej "afery".

    Czytanie ze zrozumieniem i wyciąganie logicznych wniosków - nie boli.

  • 0

    13. ~  2016-09-28 09:39:42  host: 89-65-232-205.dynamic.chello.pl

    Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego ludzie kupują tak drogie telefony?. One tak naprawdę praktycznie niczym się nie różnią od tańszych modeli innych firm, nie będę tu wymieniał, ale wymienię choćby Asus-a. Jestem osoba dobrze zarabiającą, żona też, więc brzydko pisząc mógł bym takich telefonów jak ten nieszczęsny Samsung, czy Apple kupic w miesiącu z 10. Prowadzimy z żoną kanceralje, ja adwokacka, żona

  • 0

    14. ~Alan  2016-09-28 09:46:03  host: 89-65-232-205.dynamic.chello.pl

    Żona notarialną. Proszę czytać ze zrozumieniem. Coś mi się kliknęło po ostatnim błędzie i post poszedł, kancelarie adwokacką żona notarialna. Ja kupiłem na początek mieszkanie i normalne telefony plus stacjonarny z UPC. Po prostu nie rozumie pewnych rzeczy jak do mnie przychodzi człowiek zadłużony po uszy a w ręce trzyma telefon za 4k PLN.

  • 0

    15.  2016-09-28 09:56:28

    @14 - Alan "Po prostu nie rozumie pewnych rzeczy jak do mnie przychodzi człowiek zadłużony po uszy a w ręce trzyma telefon za 4k PLN." Kto nie rozumie?
    Dlaczego ludzie kupują gacie za paręset złotych skoro mogą kupić w markecie pięciopak podobnych gaci za parędziesiąt?
    Nie każdy chce jeździć fabią więc kupuje przykładowo Porsche, co komu do tego?

  • 0

    16.  2016-09-28 10:31:58

    Każdy ma inne priorytety, jeden kupi nowe BMW X5 za 300k, inny - mając tą samą kasę do dyspozycji - kupi używane X5 za 100k albo Passata za 120k. Identycznie jest z telefonami, jednym wystarczy Samsung A5, innemu myPhone, a część kupi iPhone 7 czy Note 7.

  • 0

    17. ~Alan  2016-09-28 10:43:50  host: 89-65-232-205.dynamic.chello.pl

    Nic komu do tego, ale piszę teraz, że takich osoby przychodzą do mnie prawie tabunami i mam już praktycznie dosyć ludzkiej głupoty, wolał bym się zając sprawami karnymi, ale jeszcze muszę wszystko brać. Piszesz o gaciach, O.K, ale dla czego przeciwko takim osobą rozpoczął się proces sądowo- komorniczy i idą do mnie, czy innych adwokatów, nierzadko moich kolegów. Według mnie jak stać mnie na to to kupuję, a jak nie to nie kupuję. A pisanie nic komu do tego to jest mało rozmyślne pisanie, bo potem płacz i zgrzytanie zębami jak jest eksmisja za 20 tys, zł. Ja przynajmniej na takich nic komu do tego zarabiam. W Stanach, to nie do pomyślenia. No nic gadżet ważniejszy od późniejszych konsekwencji. Ja widzę jak tacy ludzie rozmawiają, z reguły są to prości ludzie nie uniżając nikomu. Weźmy ostatnio Łągwę z zespołu „Ich Troje” Mógł by facet odłożyć milion w latach świetności zespołu i po problemie, a teraz traci apartament za 100 tys długu, no cóż.... Ja tego nic komu do tego nie rozumiem, chodź się staram.

  • 0

    18.  2016-09-28 10:59:54

    @17 - Nie obraź się, adwokat powinien umieć pisać w naszym języku, albo nim nie jesteś, albo o zgrozo jesteś...

  • 0

    19. ~Alan  2016-09-28 13:14:58  host: 89-65-232-205.dynamic.chello.pl

    @18 Nie pisze mowy obronnej w kancelarii, tylko na Telepols. Gdybym miał pisać tutaj w języku prawniczym, to tak jak Balcerowicz do ludu, lub ZUS do ludu, a im chodzi o to, żeby nic nie zrozumieć.

  • 0

    20.  2016-09-29 15:00:29

    @17: Każdy myśli sam za siebie, pińcet+ ponoć ładnie rozruszało biznes w salonach samochodowych. Najpopularniejsze modele to ponoć te których suma rat to 36x500zł lub inna wielokrotność :) Z innym towarem będzie podobnie, a będzie dramat jak się okaże że budżet nie wytrzyma i program pińcet+ zamkną. Wracając do tematu: jak ktoś ma kasę to czemu nie ma kupić? Dla telefonu tej wielkości, o tej jakości ekranu i z ryskiem nie ma alternatywy a dla mnie przykładowo właśnie te parametry najbardziej się liczą.

Dodaj swoją opinię