Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Klawiatura QWERTY w każdym telefonie Nokii?

Klawiatura QWERTY w każdym telefonie Nokii?

LuiN 24 Stycznia 2008 17:39

0 0

nokia virtual keyboardWirtualna klawiatura wyświetlana w powietrzu - taką przyszłość widzi Nokia dla swoich produktów. Wystarczy jedynie aparat cyfrowy w telefonie i odpowiednie oprogramowanie.

Nowy patent Nokii na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie planów z zakresu ekranów dotykowych i wirtualnych klawiatur na nich wyświetlanych. Tak obecnie wygląda praca na telefonach z mobilnym Windowsem, czy w Sony Ericssonach serii "P". Nic jednak bardziej mylnego…




Telefon komórkowy za pomocą aparatu fotograficznego będzie pokazywał to, co znajduje się za telefonem, nakładając na ten obraz wirtualną klawiaturę. Kolejną warstwą obrazu, będą nasze dłonie, którymi będziemy mogli swobodnie pisać, nawet w powietrzu.

Fiński koncern zapewnia, że każde "naciśnięcie" klawisza, będzie słyszalne w formie kliknięcia, wydobywającego się z głośnika telefonu. Pisanie ułatwiać ma niewielki stojak, dla wygodnego ustabilizowania telefonu. Według producenta, będzie można obyć się nawet bez stojaka - pisząc jedną ręką, a trzymając telefon w drugiej dłoni. Nokia niestety nie podaje żadnych oficjalnych informacji na temat komercyjnego pojawienia się technologii na rynku.

Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2008-01-24 18:12:19

    Dość ciekawa koncepcja

  • 0

    2.  2008-01-24 18:33:45

    bez sensu, możliwe tylko w zestawie z biurkiem świat już udowodnił, że klawiatura numeryczna w telefonie jest zbędna

  • 0

    3.  2008-01-24 18:34:32

    fajne! ale czy te litery będą wyswietlane przez jakiś projektor na scianie czy jak?? :/

  • 0

    4. ~robaas  2008-01-24 18:43:45  host: gmj110.internetdsl.tpnet.pl

    #3 ja to zrozumialem tak ze aparat bedzie pokazywal to co jest za telefonem i na to bedzie nalozona klawiatura tylko na wyswietlaczu telefonu. nie bedzie to na zadnej powierzchni wyswietlane tylko na obrazie na wyswietlaczu telefonu.

  • 0

    5. ~tobi  2008-01-24 18:58:25  host: csknet-84-234-34-183.csk.pl

    po prostu zobaczcie rysunek

  • 0

    6. ~PawełS  2008-01-24 19:05:28  host: nat-131-2.man.bydgoszcz.pl

    Moim zdaniem to niepraktyczny i nikomu niepotrzebny pomysł... Po porostu przekombinują i nokia może na tym stracić. Oczywiście znajdą się ludzie, którym sie to spodoba, ale po co trzymać 2 urządzenia, jeżeli można trzymać jedno i pisać swobodnie w "normalny" sposób?

  • 0

    7. ~Mav  2008-01-24 19:52:53  host: 77-236-6-179.net.autocom.pl

    Ten pomysl Nokii ciekawy, ale malo praktyczny. Mam trzymac telefon, zerkac na ekran, zerkac na biurko i tak celowac druga reka zeby sie wcisnelo to co chce... malo praktyczny. Ucieszy tylko gadzeciazy :P Z szybkim softem na zwyklej numerycznej mozna szybko pisac. To ja juz wole te klawiatury na BT ktore na blacie biurka wyswietlaja laserkiem zarys klawiatury. A najlepsze sa te wyswietlane na dotykowym ekranie, jesli juz takie buzery chodzi :)

  • 0

    8. ~Hose  2008-01-24 20:09:01  host: 194.39.141.10

    Ciekawy pomysł, czekamy na pojawienie się pierwszych urządzeń tego typu i reakcji jakie przyniosą, gdyby to było dopracowane to faktycznie może okazać się bardzo dobrym pomysłem...

  • 0

    9.  2008-01-24 20:17:57

    Proponuje uruchomić sobie aparat w telefonie i próbować pisać w powietrzu, moim zdaniem w 100% praktyczne rozwiązanie.

  • 0

    10. ~Klusek  2008-01-24 21:18:58  host: cmpc018-152.cnet2.gawex.pl

    @6 i 7, chyba nie zrozumieliście konceptu. Klawiaturę będziesz widzieć na ekranie telefonu i nie potrzeba do tego dwóch urządzeń. A najlepsze jest to, że pewnie obecnie produkowane telefony (z Symbianem) będą w stanie obsłużyć to rozwiązanie.

  • 0

    11. ~  2008-01-24 21:42:22  host: cammie.static.korbank.pl

    A czym mam trzymać telefon? nogą czy trzecią ręką?

  • 0

    12.  2008-01-24 21:48:08

    Rozwiazanie niezle, ale predkosc pisania bedzie raczej niska. Tego nalezaloby sie w kazdym razie spodziewac. Nic nie zastapi QWERTY, najlepiej pelnowymiarowego (np. na BT) - w ostatecznosci wystarczy mala wbudowana.

  • 0

    13.  2008-01-24 23:17:25

    @11 "Pisanie ułatwiać ma niewielki stojak, dla wygodnego ustabilizowania telefonu. Według producenta, będzie można obyć się nawet bez stojaka - pisząc jedną ręką, a trzymając telefon w drugiej dłoni." Tak to jest jak się kończy pisanie na pierwszym zdaniu albo nie rozumie się tego co się czyta.

  • 0

    14.  2008-01-25 05:42:28

    #11: można sobie przytrzymać wackiem :-)

  • 0

    15. ~TWDonald  2008-01-25 11:10:43  host: ip-89-174-124-52.multimo.gtsenergis.pl

    Dlaczego nikt nie pyta oto, ile będzie trzymała bateria podczas takiego pisania wiadomości?

  • 0

    16. ~znawca  2008-01-25 12:55:40  host: atropos.tpi.pl

    #14 ale kobiety wacka nie mają :)

  • 0

    17.  2008-01-25 22:30:15

    #16 kobiety maja stacje dokujaca ;P

  • 0

    18. ~RadkoR  2008-01-26 02:03:29  host: host-80-238-106-38.jmdi.pl

    Ale gafa... SonyEricssony z serii P nie maja Windowsa tylko Symbiana z nakładką UIQ!

  • 0

    19. ~RadkoR  2008-01-26 02:04:16  host: host-80-238-106-38.jmdi.pl

    Oops, nie doczytałem przecinka ",", sorry. :P

Dodaj swoją opinię