Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Klawiatura OLED w telefonie

Klawiatura OLED w telefonie

Q! 7 Lutego 2009 13:58

0 0

Projektant Billy May zaprezentował swoją wizję klawiatury telefonu. Jest ona na tyle niezwykła i innowacyjna, że już wkrótce może się zmienić sposób, w jaki będziemy korzystać z naszego telefonu komórkowego.

bb oled bb oled bb oled

Pomysł May-a to klawiatura telefonu, której powierzchnie klawiszy są miniaturowymi wyświetlaczami wykonanymi w technologii OLED. Dzięki temu możliwe jest wyświetlenie na każdym z nich dowolnego obrazu, np. ikonki ulubionej strony internetowej. Pozwoli to na dostęp do niej za pomocą jednego kliknięcia klawiszem, bez konieczności otwierania nawet zakładek z ulubionymi stronami.




Oprócz tego, możliwości wykorzystania takiej klawiatury jest naprawdę sporo. Może się ona przydać np. podczas pisania wiadomości, kiedy to podświetlane będą najbardziej pasujące w danym momencie litery.

Pierwszym telefonem, który wykorzysta ten pomysł, będzie BlackBerry 7130.

Źródło tekstu: Yanko Design, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2009-02-07 14:07:27

    Znakomity pomysł! Pamiętam, że Optimus maił zrobić taką klawiaturę do komputera.

  • 0

    2.  2009-02-07 14:12:55

    Pomysłowe... Ciekawe kto pierwszy zgapi ten pomysł jeśli nie będzie objęty jakimś patentem...

  • 0

    3. ~piot  2009-02-07 14:18:05  host: dsu62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1 klawiaturke do kompa taką to można kupić bo istnieje, ale jak się dowiesz ceny, to Cię przestanie interesować. Chyba, że kompa sprzedasz, by ją tylko kupić... ;-)

  • 0

    4.  2009-02-07 14:32:52

    Pomysł świetny, jestem pod wielkim wrażeniem! Tylko szkoda, że będzie w modelu firmy, która nie jest u nas zbyt popularna...

  • 0

    5.  2009-02-07 15:18:08

    Bardzo fajny pomysł i powiem szczerze, że nie spodziewałbym się takiego rozwiązania w telefonach komórkowych ;) Tylko jest jedno ale taka klawiatura żre pewnie sporo energii ciekawe ile telefon będzie wytrzymywał i jaka byłaby przypuszczalna cena :D

  • 0

    6.  2009-02-07 15:31:05

    Wygląda to fajnie :] Cena z początku zapewnie będzie niefajna :[

  • 0

    7.  2009-02-07 16:26:37

    A mi sie zdaje ze telefony pojda raczej w kierunku ekranow dotykowych, cos takiego było by super ale ekrany dotykowe oferują wiecej i tanszym kosztem.

  • 0

    8. ~te  2009-02-07 17:53:17  host: alicja1.ztpnet.pl

    mich83 a do mnie np dotykowce nie przemawiaja ;P Ciekawe czy beda wygaszacze klawiatury i snake klawiszami :P

  • 0

    9.  2009-02-07 18:33:36

    Bardzo pomysłowe i przydatne. Fakt, telefony z ekranem dotykowym oferują takie możliwości, ale jednak do pisania SMS-ów cenie sobie klawisze.

  • 0

    10. ~ww  2009-02-07 19:54:35  host: 87-205-253-90.adsl.inetia.pl

    Osobiście wolałbym duży wyświetlacz dotykowy, który da mi o wiele większe możliwości...

  • 0

    11. ~idea  2009-02-07 20:26:21  host: acda92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wyswietlacz dotykowy pozornie daje wieksze możliwości-tylko w głownych tematach.cwiczyłem na htc pisanie i wybieranie tzw stylosem-to jest to jeden wielki cios wstecz,a ile pomylek wyskakuje(kropki,przecinki itp to już makabra.owszem poznawczo zabawowo można posiedzieć przy biurku.przy dużym panelu cyfrowym,to idzie zupelnie dobrze.ściągnąlem opere mini i cóż nie ma skrotow klawiszowych,gdzie przy normalnym fonie to śmiga aż miło.ta moda da nieżle zarobić producentom tych drogich zabawek

  • 0

    12. ~pduncz  2009-02-07 23:47:41  host: 190-bi1-5.acn.waw.pl

    @11. też wątpię, aby to miało przyszłość. wielką zaletą klawiatury jest to, że sie do niej przyzwyczajamy i piszemy "na pamięć", nie patrząc. A co jeśli klawiatura wciąż ma się zmieniać? Makabra. Fajnie że świeci i fajnie że kolorowe, ale nie widzę tego w praktyce. Chyba że w ramach głupkowatej mody, jak np lustrzane matryce w notebookach.

  • 0

    13. ~tt  2009-02-08 15:30:15  host: ecr125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1 Optimus to ta klawiatura się nazywała (dokładnie: optimus maximus) ale nie miała ona nic wspólnego z firmą Optimus. to dzieło ruskich

  • 0

    14.  2009-02-08 16:49:24

    @13. Dokładnie tak. A pisanie o tym że to "Pomysł..." jest trochę na wyrost. Koleś zerżnął idee w prostej linii ze wspomnianej klawiatury Optimus.

  • 0

    15. ~  2009-02-08 23:01:55  host: dvt83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12 zauważ że na 2 foto masz normalna klawiaturę qwerty, a do takiej też idzie się przyzwyczaić więc w czym problem? Pisać będziesz mógł dalej "z pamięci", a zmienne klawisze przydadzą się do operowania www czy aplikacjami. Tak więc mam nadzieje, że wypali ten pomysł i kiedyś się pojawią takie fony

  • 0

    16. ~:))  2009-02-09 09:52:29  host: chello084010144209.chello.pl

    a czy nie łatwiej umieścić taką klawiaturę na dotykowym dużym ekranie? A jak nie jest potrzebna to duży ekran jak znalazł..

  • 0

    17. ~Chrome_TP  2009-02-09 14:26:03  host: 212.160.172.70

    lol już wpadłem na genialny pomysł - napiszmy wirusa, który miesza w ustawieniach tych pzycisków - zmienia losowo ich przypisanie, położenie , obrazek itd ;] np pod przycisk anuluj podepnie wysłanie sms'a itp ;] - na bank jeśli ten pomysł z oledem w tej formie przejdzie takich wirusów będzie na pęczki :P

  • 0

    18. ~michu  2009-02-10 11:11:30  host: dynamic-78-8-5-31.ssp.dialog.net.pl

    Pomysl chybiony w dobie wyswietlaczy dotykowych. Czy bylaby taka klawiatura jak nie kilkoma osobnymi wyswietlaczami? Rownie dobrze mozna sobie wyobrazic ramke z wycietymi klawiszami nakladana na ekran dotykowy

  • 0

    19. ~Gal  2009-02-10 21:10:39  host: 77-253-5-113.adsl.inetia.pl

    Ekrany dotykowe to nieporozumienie. Nateomiast ten "patent" jest interesujacy.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-22-136-56.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Cham spod Radomia | 2017-12-16 17:48:55

Lata mi to kolo ch.u.j.a.2: to sr.aj w nachy


~Tłuk | 2017-12-16 17:13:32

To było do @2


~Tłuk | 2017-12-16 17:12:35

@3 to narżnij w kosz koło biurka


frasag | 2017-12-16 17:11:11

@2: to wsadź główeczkę do muszli i ogladaj


~nie mow ze | 2017-12-16 17:02:00

chce mi sie kupe a w kiblu nie mam neta :/

Ankieta

Najlepszy smartfon w cenie do 800 zł to:

10 najlepszych smartfonów do 800 zł (grudzień 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet