Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KitKat nadal najpopularniejszą wersją systemu Android

KitKat nadal najpopularniejszą wersją systemu Android

orson_dzi 3 Marca 2015 14:45

2 0

march android distribution Google podało statystyki dotyczące udziału w rynku poszczególnych wersji systemu Androida. Przewodzi KitKat z wynikiem 40,9%.






Android 4.4 nadal jest zdecydowanie najpopularniejszą wersją systemu Android. Ciężko się temu dziwić. Producenci sprzętu nie śpieszą się z wprowadzaniem aktualizacji do nowszej wersji systemu. Najnowsza wersja Androida, 5.0 Lolipop jest zainstalowana na zaledwie 3,3% urządzeń, wyprzedzając jedynie najstarszego w zestawieniu Androida 2.2 (0,4%).

Cały czas bardzo dużą popularnością cieszy się Androida Jelly Bean. System w wersji 4.1.X znajduje się obecnie w 17,3% urządzeń, a 4.2.X w 19,4%. Popularniejszy od Android 5.0 jest nawet Android w wersjach 2.3.3. - 2.3.7 (6,9%).

Źródło tekstu: Google; wł     

Dodaj do:

Tagi: android | google

w sumie: 26
  • -1

    7. ~marcellove  2015-03-03 15:31:55  host: 77-92-36-122.cable-modem.tkk.net.pl

    @6 Masz racje drozda.Dla autora artkułu 40,9% jest wartością większą iż 42,6%.Panie orson_dzi PAŁA z matematki!!!!!

  • 1

    8.  2015-03-03 15:42:17

    KitKat jest super mniej się zawiesza

  • 1

    9.  2015-03-03 16:01:42

    Wiadomość na miarę odkrycia nowego świata.

  • 0

    10.  2015-03-03 16:15:26

    Takie statystyki są pozbawione sensu. To tak, jakby porównywać popularność : przeterminowanego mleka, mleka świeżego, i mleka, które znajduje się jeszcze w wymionach "łaciatej". Które będzie najpopularniejsze Panie redaktorze?

  • -1

    11.  2015-03-03 16:18:39

    @6 i @7
    Z artykułu wynika, że JB jest w 36,7% urządzeń.

  • 1

    13. ~Alex  2015-03-03 17:02:41  host: user-164-126-94-44.play-internet.pl

    @11 - Z treści artykułu jednoznacznie wynika, że JB rezyduje w 42,6% urządzeń.

  • 1

    14. ~dav  2015-03-03 18:13:27  host: host-52-67.compi.net.pl

    Co się dziwić, jeśli nie licząc Nexusów, Android 5 jest dostępny praktycznie wyłącznie na urządzeniach topowych z tego roku. A jak wiadomo, żadnemu producentowi nie zależy na aktualizacji starych słuchawek, bo to przynosi tylko straty...

  • 0

    15.  2015-03-03 19:37:41

    @13 - Gdzieś Ty się uczył matematyki ? 17,3% + 19,4% = ???
    Chyba dodajesz do tego Android 2.3 Gingerbread, którego z udziałem 6,9%. Ale to nie jest Jelly Bean. Więc autor dobrze wyliczył. No chyba, że czytałeś nie ten artykuł... :)
    Pzdr.

  • 0

    16.  2015-03-03 19:52:02

    ... ale nawet wtedy nie wyjdzie tyle, co wyliczyłeś. Bo suma da 43,6%. Razem z @6 i @7 po "pałce" ;-)
    Pozdrawiam.

  • 0

    17. ~gość98  2015-03-03 22:17:00  host: public-gprs514577.centertel.pl

    Zrobiłem aktualizację z KitKat 4.4 do 5.0 Lolipop na samsungu NOTE 3 i muszę powiedzieć, że po tej aktualizacji wydłużył mi się czas pracy na baterii i telefon zużywa mniej pamięci ram. Problem jest natomiast z aplikacją "wiadomości" - nie można przez nią wysyłać mms-ów, muszę korzystać z aplikacji "hangouts"

  • 1

    18. ~marcellove  2015-03-03 22:39:33  host: user-94-254-129-89.play-internet.pl

    @15,16 Gamoniu,dodałeś 17,3% i 19,4% a o wersji Androida 4,3 z 5,9% to zapomniałeś?Tak więc 17,3+19,4+5,9=42,6%.Tak więc JB jest w większej liczbie urządzeń niż KitKat.

  • -1

    19.  2015-03-03 22:59:09

    17,3+19,4+5,9=42,6 wstyd żebyś sie na takim dodawaniu kłócił

  • 1

    20. ~Gollum  2015-03-03 23:43:44  host: ewel.jmdi.pl

    Lolipop bez ciemnej kolorystyki na AMOLEDZIE- nie, dziękuję, to bez sensu.
    Z tego prostego powodu od dawna iOS u mnie odpada, teraz dochodzi Android. Pozostają starsze wersje Andka albo Windows Phone, gdzie jest do wyboru - ciemne lub jasne.

  • 0

    21.  2015-03-04 09:06:13

    @marcellove - GAMONIU !!! Pokaż fragment, w którym pisze, że Android 4.3 jest w takiej ilości urządzeń. Pokaż w ogóle, gdzie piszą o Andku 4.3.
    "Cały czas bardzo dużą popularnością cieszy się Androida Jelly Bean. System w wersji 4.1.X znajduje się obecnie w 17,3% urządzeń, a 4.2.X w 19,4%. "

  • 0

    22.  2015-03-04 09:10:18

    @marcus
    Nie pal tyle trawy, bo jakies dziwne cyfry widzisz. Skąd masz te 5,9?

  • 0

    23.  2015-03-04 09:13:58

    ... i nie pokazuj tabelki, tylko tekst artykułu.

  • 1

    24. ~marcellove  2015-03-04 09:47:59  host: user-94-254-129-114.play-internet.pl

    @21,22,23 Simbas,to w jakiej ilości urządzeń zainstalowany jest dany system operacyjny świadczy tabelka podawana przez firme wypuszczającą dane oprogramowanie.To co jest napisane w tekście to są przemyślenia autora tekstu.Tak więc tabelka jest bardziej miarodajna!Jak w morde wychodzi 42,6%.

  • 0

    25.  2015-03-04 09:58:08

    @24.
    Owszem, zgadzam się. Ale pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, to tekst artykułu. Odnośnik tabeli jest w sumie tak mały, że prawdę mówiąc pominąłem ją, uznając, że "rzetelność" dziennikarska jest na tyle miarodajna, że tekst jest adekwatny do stanu faktycznego. No a tu niestety... zonk. Trzeba będzie chyba podarować sobie ten serwis ;)
    Pzdr.

  • 0

    26. ~marcellove  2015-03-04 10:01:42  host: user-94-254-129-114.play-internet.pl

    @25 No widzę,że w końcu doszliśmy do konsensusu.

  • 0

    27.  2015-03-04 15:37:04

    a ty pokaż, ale nie pokazuj ani textu ani tabelki

Dodaj swoją opinię