Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości KitKat już na 1/4 urządzeń z Androidem

KitKat już na 1/4 urządzeń z Androidem

orson_dzi 11 Września 2014 14:23

2 1

android sierpien Najnowsza odsłona systemu Android zdobywa coraz większą popularność. KikKat jest już zainstalowanych na 25% urządzeń z zielonym robotem.




Udziały Androida 4.4 stale rośną. W maju KitKat był zainstalowany na zaledwie 8,5% urządzeń, w czerwcu było to wynik 13,6%, a w lipcu 17,9%. Wciąż najpopularniejszą wersją systemu Google'a jest JeallyBean. Jego odmiany w wersjach 4.1.X, 4.2.X oraz 4.3 są zainstalowane na ponad 53% urządzeń i w porównaniu z ostatnim zestawieniem zanotował spadek o zaledwie 0,4%. Na trzecim miejscu znajduje się, już nie najmłodszy, Gingerbread (wersje 2.3.3 - 2.3.7) posiadający 11,4% urządzeń, a tuż zanim znajduje się Ice Cream Sandwich (4.0.3 - 4.0.4) z wynikiem 9,6%.


Prognozy mówią, że ilość urządzeń z Androidem 4.4 będzie stale rosła kosztem najstarszych wersji systemu. Oczywiście do czasu pojawienia się Androida L, a wtedy cała zabawa ruszy od początku.

Źródło tekstu: VR-Zone, wł     

Dodaj do:

Tagi: android | android l | kitkat

w sumie: 18
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~piokuk  2014-09-11 14:25:40  host: apn-77-114-81-143.dynamic.gprs.plus.pl

    "niezbyt najnowszy" - raczej "niezbyt nowy"

  • Ten komentarz został ukryty.

    5

    2.  2014-09-11 14:26:36

    Byłby w większej liczbie jakby producenci wspierali starsze modele telefonów, a tak sprzedają model i zapominaja o nim,

  • Ten komentarz został ukryty.

    -5

    3. ~  2014-09-11 14:31:25  host: 5.174.9.170

    Dopiero kitkata aktualizują? wp 8.1 dostały wszystkie lumie z 8.0 w miesiąc od wydania.

  • Ten komentarz został ukryty.

    5

    4.  2014-09-11 14:47:27

    @3 porównujesz jednego producenta do kilkudziesięciu?

  • Ten komentarz został ukryty.

    4

    5. ~lol...  2014-09-11 14:57:54  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    @3 poza tym rózni producenci mają różne nakładki na system które też trzeba dostosować, dzięki temu systemy po mimo, że takie same wersje różnią sięod siebie i każdy znajdzie coś dla siebie. Nie to co jakieś klocki lego wszystko na jedno "kopyto" ,które tak czy saiak na androidzie też można ustawić jak i motyw z ios.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    6. ~Prawda  2014-09-11 15:15:17  host: 89-67-188-122.dynamic.chello.pl

    No ale KK nie dla Sonego i jego w sumie dobrych ostatnich modeli. Masakra z tym producentem !

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7. ~Templariusz  2014-09-11 17:06:37  host: staticline23090.toya.net.pl

    Ale sztuczne nakręcanie rynku :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    8. ~woo  2014-09-11 18:33:49  host: 89-74-114-134.dynamic.chello.pl

    Mechanizm jest prosty - chcesz KitKata - kup nowy telefon - wydaj kasę. Dziękuję wolę aktualizowany WP 8.1 - stary model Lumia 920.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    9. ~Marek  2014-09-11 18:39:35  host: 178235058072.czeladz.vectranet.pl

    Mnie się już znudził android. Wejdę w iphona. Tam przynajmniej aktualizacje są nawet do starych iphonów a z andkiem co 2 lata trzeba kupic nowy fon.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    10.  2014-09-11 19:18:16

    @8 zasada jest taka: chcesz aktualizacji? Kup Nexusa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    11.  2014-09-11 19:37:57

    @9 W iPhone masz aktualizacje częściowe, które spowalniają telefon (np. IP 4), a opinia o długim okresie wspierania wzięła się z panicznego łatania olbrzymiej dziury bezpieczeństwa. Istniała przez wile lat, więc Apple by uniknąć pozwów wypuściło poprawki nawet na 3GS-a. Pisało o tym kiedyś też Telepolis.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12.  2014-09-11 20:23:06

    a na S3 LTE nadal nie ma

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~Bralczyk  2014-09-12 00:04:33  host: n08-05-02.opera-mini.net

    Na wuj mi aktualizacja. Telefon dziala i nic nie ruszam

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~egon  2014-09-12 08:50:49  host: do-atman.nettel.pl

    @Bralczyk Zgadzam się ! Jaka to ogromna wydajność, jak wspaniale trzyma bateria, jak procesy zostały zoptymalizowane wraz z wydajnością pamięci ! Tak miał wyglądać KitKat. Zainstalowałem go na Lenovo P780. Telefon zwolnił pracę, bateria trzyma mi krócej, system jest mało intuicyjny. Nie widzę usprawnień a jedynie komplikacje związane z użytkowaniem. Czym tu się podniecać ? Dobrą wersją systemu jest Jelly Bean 4.2.1 i tu należałoby jedynie popracować nad optymalizacją pamięci RAM i kilkoma drobnostkami, które podniosłyby ten system do miana najlepszego w historii Androida.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15.  2014-09-12 09:22:28

    "Prognozy mówią, że ilość urządzeń z Androidem 4.4 będzie stale rosła kosztem najstarszych wersji systemu."
    Ciekawe jak liczna grupa ekspertów debatowała nad tą kwestią i na czym opierają swoje przewidywania ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    16. ~eXtreme  2014-09-12 09:26:39  host: ip-78-30-100-107.free.aero2.net.pl

    Najlepszym Androidem był 4.2. W KitKacie popsuto zarządzanie kartą SD (żeby zapisywać na karcie trzeba zrobić roota) oraz kilka pomniejszych drobiazgów. Mam urządzenie 4.2 i pomimo że producent usilnie zachęca mnie do upgradu do 4.4, nie zrobię tego. Nie chcę kłopotów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~Adam  2014-09-12 14:25:40  host: user-94-254-129-202.play-internet.pl

    Tylko android gingerbread 2.3.4 albo 4.0.4. ice crem sandwich następnych badziew nie chce bo nie mają flash playera. Więc wtedy przeglądarka jak i cały internet na takim urządzeniu jest zbędne tak jak bym przeglądał strone na wapie z telefonu z 2004r. lub na operze mini.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18.  2014-09-13 12:56:35

    @16 Zrobiłem ten błąd na xperii m2. Z początku miałem ochotę rozjechać telefon walcem, ale zauważyłem sporo poprawek i wzrost stabilności systemu. Używałem Baterii HD w swoim starym telefonie, a w m2 aplikacja ciągle się zawieszała. Teraz działa poprawnie, a i telefon mniej się grzeje przy ładowaniu. Tylko to rozdzielenie powiadomień i szybkich ustawień na dwa ekrany... Root wkrótce i tak zrobię bo kilka programów systemowych muszę wyrzucić.
    @17 Ja dorzucam starą wtyczkę flash playera z ICS i działa nawet na 4.4, kwestia przeglądarki.

Dodaj swoją opinię