Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kino bez dźwięków komórek

Kino bez dźwięków komórek

LuiN 31 Października 2008 13:15

0 0

Od 31. października do 7. listopada w sieci Multikino rusza spot promujący akcję Moja Pierwsza Komórka. Akcja w kinach ma na celu przypominanie, że "są miejsca gdzie na telefon nie ma miejsca", jednym z takich miejsc jest właśnie kino.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez instytut badawczy Millward Brown SMG KRC, 30% Polaków powyżej 15 roku życia chodzi do kina przynajmniej raz w roku. Telefony komórkowe posiada aż 91% widzów kinowych. Kinomani z telefonami komórkowymi znacznie częściej odwiedzają multipleksy (65%) , w porównaniu z liczbą osób, które telefonów nie posiadają (47%).




Emisje spotu w kinach to kolejne z działań w ramach akcji organizowanej przez CenterNet, której celem jest propagowanie zasad racjonalnego i bezpiecznego korzystania z telefonii komórkowej.

Źródło tekstu: CenterNet     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2008-10-31 13:37:42

    Życzyłbym sobie, żeby ludzie się do tego stosowali. Ostatnimi czasy w kinach rozmowa przez telefon w trakcie filmu (sic!) jest na porządku dziennym. Oczywiście poprzedzona głośnym dzwonkiem - bo jakże by inaczej. Chamstwo i prostactwo się szerzy.

  • 0

    2. ~aki ross  2008-10-31 13:40:29  host: 212.244.84.35

    Bydło i tak zostanie bydłem. Ale jeśli chociaż jednemu prostakowi zrobi się głupio, jak mu po takim spocie zadzwoni telefon, to warto.

  • 0

    3. ~'''  2008-10-31 13:48:00  host: 213.25.189.50

    oj nie wiem czy do prostaków w kinie,teatrze-kościele coś dotrze!!-Ostatnio byłam na ślubie koleżanki i jednemu z gapiów-bo nie gości zadzw.tel-makabra.

  • 0

    4. ~kwistas  2008-10-31 15:04:57  host: w3cache.wignet.pl

    Centernet którego jeszcze żadna komórka nie zadzwoniła organizuje akcje "są miejsca w których telefon nie ma miejsca" dobre xD

  • 0

    5. ~ffrefr  2008-10-31 16:29:01  host: acbz98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja nie chodzę do kina i nie mam problemu. Na co mi kino skoro filmy są w necie a poza tym nie mam czasu ich oglądać. Praca mi zabiera większość czasu.

  • 0

    6.  2008-10-31 16:32:23

    W Krakowie odkad Multikino zabrało znizki Club Nokia przerzuciłem się na powrót do małych, pozasieciowych kin.

  • 0

    7.  2008-10-31 19:28:14

    Multikino nie dosc, ze na poczatku roku zepsulo znizke Club Nokii (przeistaczajac w My Nokia), a pozniej jeszcze zabralo w ogole ta znizke, to podwyzszyli ceny biletow i wykupili Silver Screena, dzieki temu nie ma juz tam znizki na KK CitiBank. A dzieki temu mozna bylo pojsc do kina za 17 zl w tygodniu od pn do czw przez caly dzien i to w stolicy, ktora normalnie jest drozsza. Kiedys sie chodzilo studencko po 14 zl do MultiKina, potem podwyzszyli do 15 zl, potem w tej samej cenie chodzilismy na Club Nokie (DLUGI czas), potem do Silver Screena za 16 i niedlugo potem 17 (byla podwyzka), a teraz zmienilismy preferencje i chodzimy do Kinoteki za 13 zl. Tylko, ze platne gotowka ;p A jednak wolalbym karta - coz. Do tego program lojalnosciowy, w efekcie cena biletu to okolo 12,5 zl. Owszem, mozna ogladac filmy w domu, ale sciaganie screenerow mija sie totalnie z celem. DVD-ripy tez nie sa duzo lepsze. Ewentualnie w gre wchodza DVD, ale to juz czesciej jest wiekszy sens wypozyczyc i zripowac 1:1 :P A sciagac, to mozna DVD (ale tylko te najbardziej niedostepne) albo 720p (bo 1080 to juz baaardzo trudno). Co nie zmienia faktu, ze na niektore filmy po prostu TRZEBA sie wybrac do kina - praktycznie kazdy tytul w IMAXie, pokazy trojwymiarowe (i nie tylko), nocne maratony (niesamowite wrazenia prawie zawsze), filmy nastawione bardziej na efekty (szczegolnie w wersji cyfrowej/HD) - ale i te kameralne, ambitniejsze kino bardzo dobrze oglada sie w malych, ale jakosciowo dobrych salach kinowych (nieliczne, ale jednak takie istnieja).

  • 0

    8.  2008-10-31 20:45:02

    A nie lepiej i latwiej postawic "zagluszacze" sygnalu?

  • 0

    9. ~XYZ  2008-10-31 22:01:28  host: 87-205-197-49.adsl.inetia.pl

    Telefony to mały problem, najgorszy to popcorn i inne badziewia sprzedawane przed seansem ale z tego jest forsa i to jest dozwolone, a wytrzymać obok żarłoka cały seans graniczy z cudem !!!

  • 0

    10.  2008-11-01 00:35:48

    @tnt0: w tym problem, że zagłuszacze są chyba nielegalne

  • 0