Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Kingston: nowe karty microSDHC 32 GB Class 10

Kingston: nowe karty microSDHC 32 GB Class 10

LuiN 24 Maja 2011 17:40

0 0

Kingston wprowadza na polski rynek karty microSDHC 10 klasy o pojemności 32 GB. Jest ona uzupełnieniem rodziny kart microSDHC 10 klasy o pojemnościach 4 GB, 8 GB i 16 GB.

Karta 32 GB Class 10 microSDHC jest kompatybilna z większością najnowszych smartfonów, tabletów oraz kamer HD. Minimalna prędkość zapisu danych wynosi 10 MB/s, a dzięki zastosowaniu adaptera, karta może być również używana jako pełnowymiarowa karta SDHC.




Karta będzie dostępna w trzech zestawach do kupienia: jako samodzielny produkt (448,62 zł), z adapterem SD (449,28 zł), oraz w komplecie składającym się z karty, czytnika oraz adaptera SD (457,15 zł).

Karty microSDHC firmy Kingston są objęte dożywotnią gwarancją oraz wsparciem technicznym 24h.

Źródło tekstu: Kingston     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 1

    1.  2011-05-24 17:51:19

    strasznie drogo :o

  • 0

    2.  2011-05-24 17:52:27

    A do typowych zastosowań w telefonie, też jako pendrive, której klasy kartę trzeba kupić, żeby nie było za wolno?

  • -2

    3. ~kuba144  2011-05-24 17:53:28  host: wyzyny.info

    drogo, drogo ale jednak to w końcu 32GB na karcie wielkości paznokcia

  • 2

    4. ~  2011-05-24 17:54:30  host: public94478.cdma.centertel.pl

    Kiedy coś powyżej 32GB? Ten zastój coś już zbyt długo trwa, na razie nieznacznie wzrasta prędkość zapisu i odczytu, a pojemność stoi w miejscu. Przy odtwarzaniu i nagrywaniu w HD, miejsce szybko się kończy nawet na 32GB.

  • 0

    5. ~Longman  2011-05-24 18:28:26  host: baf164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fajna pamiątka, ale androidowcom - jeśli korzystają z karty microSDHC jako rozszerzenia pamięci (aplikacja Link2SD) zanim wysupłają te parę złotych proponuję potestować darmową aplikacją SD-Booster. Po jej wypróbowaniu doszedłem do wniosku, że szybsza kartami niepotrzebna, a pieniązki lepiej przeznaczyć na coś innego.

  • 0

    6.  2011-05-24 18:41:23

    Ja uzywam klase 4 w Wave S8500 ale SanDiska i nawet przy nagrywaniu w HD sie nie tnie. Mysle ze przy nagrywaniu w FullHD klasa 6 lub 10 to koniecznosc

  • -1

    7.  2011-05-24 18:55:57

    6. Vincenzo - ja mam telefon nie do robienia filmów a do dzwnienia, trzymania plików i ew. jakiejś muzyki czy innego audio w mp3/wma itp.

  • 0

    8. ~Colo  2011-05-24 19:22:35  host: public118464.xdsl.centertel.pl

    Ja kupiłem do Galaxy S II kartę ADATA 16 GB Class 10 i śmiga cudownie. Większa pojemność jest mi już niepotrzebna w smartfonie.

  • 0

    9.  2011-05-24 20:29:32

    Ktoś ma doświadczenia z kartami PQI? Warto je kupić, czy tylko Kingston i SanDisk?

  • 0

    10. ~Jarekt  2011-05-25 08:45:39  host: 178-37-8-171.adsl.inetia.pl

    Wlo klasa karty powinna zależeć od naszych potrzeb i możliwości. Jeśli masz kartę 2gb to starczy class 4 bo żadnego filmu i tak tam wrzucac nie będziesz a 1gb muzyki wrzucić sie da. Jeśli jednak masz 32 gb to można osiwiec zanim zrobi Ci sie backup całej karty albo wrzucisz pare filmów HD. Reasumując im większa pojemność tym wyższa powinna być klasa prędkości. A ile dokładnie? Tyle na ile Cię stać i na ile masz cierpliwości...

  • 0

    11.  2011-05-25 09:49:39

    10. ~Jarekt - używam 16-gigowych kart class 4 - bo tanie... Wiem jak to działa. Bardziej chodziło mi o opinię jak w porównaniu z szybszymi to wychodzi, czy warto, używając w telefonie takiej pamięci, inwestować w szybsze? 9. RudyLis - ja miałem dawno temu pendrive 2 FB PQI - bardzo dobry, dzisiaj syn go używa do programów portable. Szybki nawet jak na dzisiejsze standardy.

  • 0

    12.  2011-05-25 11:14:00

    @ Wlo - tak jak ci napisalem jedynie do filmow FullHD naprawde warto doplacac za karty klasy 10.

  • 0

    13. ~arek25087  2011-05-25 20:12:38  host: 178.212.171.28

    karta kosztuje więcej niż mój lg swift !?!?!?!?!?!?!

  • 0

    14.  2011-05-26 09:04:51

    13. ~arek25087 - łał!

  • 0

    15. ~hmm  2011-06-24 15:22:52  host: 188.137.72.26

    Kurcze szkoda że w porównaniu z transcend wypada sporo słabiej. Kiedyś kingstone kojarzył się z najlepszymi kartami. Może i dobrze, że pojawił się ktoś kto produkuje lepsze przynajmniej będzie konkurencja i ceny spadną.

Dodaj swoją opinię